آموزش روش بغل کردن نوزادان

تاریخ انتشار پست : 1394-10-21 دسته : دانستنی های کودکان
بهترین روش بغل کردن نوزاد
زمان بلند کردن نوزاد،یکی از دستان ها را زیر سر نوزاد و دست دیگر خود را زیر باسنش قرار دهید

خیلی از زوجین که تازه پدر و مادر شده اند، نمی دانند چطور باید نوزاد را بغل کنند. تکنیک هایی که ما در این صفحه به شما آموزش می دهیم به شما کمک می کند که یاد بگیرید چطور باید نوزاد را بغل کرده و او را جابه جا کنید.

بعضی از مادرها از بغل کردن نوزاد می ترسند. آنها می ترسند که مبادا نوزاد را زمین بیندازند یا نوزاد را در آغوش شان ناراحت کنند. کودک در ابتدای تولد، بسیار حساس هست و اعضای بدنش نسبت به هر حرکت ناگهانی و خدای نکرده افتادن، آسیب پذیر است. بنابراین بعضی از مادرها از ترس آسیب رساندن به فرزندشان، از بغل کردن او می ترسند.

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و به یاد داشته باشید که به تدریج که با فرزند خود ارتباط برقرار می کنید، قادر خواهید بود که نقش خود را به عنوان یک مادر، به طور کامل ایفا کنید. وقتی او را بغل می کنید، به او لبخند بزنید و با او صحبت کنید. این کار شما به او کمک می کند که احساس امنیت بیشتری بکند.

وقتی او را بلند می کنید که بغل کنید یا زمانی که مراقب سر نوزاد هستید، هیچ آسیبی به او نمی رسد. مطمئن باشید که اگر شوهرتان به فرزندتان توجه می کند و برای او ارزش قائل است، نوزاد هم این موضوع را درک می کند؛ هرچند که خیلی خیلی کوچک باشد. بنابراین به شوهرتان اجازه دهید بدون دخالت شما، فرزندش را بغل کند. حالا که شما به یک خانواده کامل تبدیل شده اید، باید به صورت یک خانواده رفتارکنید. هردوی شما باید در ابراز علاقه و محبت به کودک سهیم باشید.

مواظب سرش باش!
بعضی از پدر و مادرها از این که خیلی ها علاقه دارند فرزندشان را بغل کنند، نگران می شوند. باید گفت که تا زمانی که اطرافیان شما بدانند چطور از سر کودک حمایت کنند، هیچ اشکالی ندارد که فرزندتان را بغل کنند. به اطرافیان تان یادآوری کنید که هوای سر نوزاد را داشته باشند. اگر زمانی مجبور شدید به آنها تذکر دهید، اصلاً خجالت نکشید. سلامت نوزاد شما خیلی مهم تر از این است که اطرافیان تان از شما برنجند.

خیلی از مادربزرگ ها و پدربزرگ ها نمی دانند چطور باید نوزاد را بغل کنند و به همان روش های قدیمی نوزاد را در آغوش می گیرند. در این موقع حتماً به آنها تذکر دهید.

خیلی آرام نوزاد را به بغل دیگری منتقل کنید. حرکت سریعی انجام ندهید. بعد از مدتی که احساس کردید کافی است، نوزاد را پس بگیرید. بسیار توجه کنید که فردی که نوزاد را بغل می کند، بیماری خاصی نداشته باشد. البته روش درست این است که فرزندتان را بغل هرکسی ندهید؛ اما اگر مجبور شدید، توجه داشته باشید که آن شخص به بیماری هایی نظیر سرماخوردگی یا بیماری های پوستی مبتلا نباشد.
بهترین روش بغل کردن نوزاد
مواقع نگه داشتن نوزاد،او باید به سینه شما چسبیده باشد یا روی شانه های تان بگذاریدش

بلند کردن بچه
1- یکی از دستان تان را زیر سروگردن نوزاد و دست دیگر را زیر باسنش بگذارید.

2- او را در حالی که به بدن تان نزدیک است، آرام بلند کنید و از سر و گردنش همچنان حمایت کنید.

3- او را به سمت قفسه سینه و شانه های تان بچرخانید.

نگه داشتن بچه
شما می توانید به روش های مختلفی، کودک تان را در آغوش نگه دارید، اما بهترین روش، روشی است که هم شما و هم فرزندتان، با آن راحت تر هستید. بچه باید احساس امنیت کند. او باید به سینه شما چسبیده باشد یا روی شانه های تان قرار گرفته باشد. اگر او در این حالت، احساس امنیت نکند، شروع به گریه کردن می کند.

1- روی بازو، پشت به صورت تان: بگذارید سینه بچه روی آرنج تان قرار بگیرد. یک دست تان را از بغل در کنار باسنش بگذارید و دست دیگر را زیر بدن او قرار دهید.

2- روی بازو، در مقابل صورت تان: سر بچه را روی خمیدگی آرنج خود قرار دهید و باسنش رابا دست دیگرتان بگیرید.

3- روی شانه: یک دست تان را زیر باسنش بگذارید و وزن او را روی همین دست قرار دهید. سپس با دست دیگرتان، سرش را نگه دارید و او را به قفسه سینه خود بچسبانید.

منبع: shahrzadpress.com - شهرزاد  تکنیک های صحیح برای بغل کردن نوزاد proper-techniques-for-baby بیا در آغوشمبهترین راه بغل کردن بچه ، همان است که برای تان بسیار طبیعی و خوشایند است؛ اما همیشه باید مطمئن شوید که هنگامی که او را بغل می کنید، ه. تازه مادران باید بدانند!! از بغل کردن تا خواباندن نوزاد-پرشین ... از بغل کردن تا خواباندن نوزاد. پس از ۹ ماه انتظار و پشت سر گذاشتن دردسرهای بارداری و پس از زایمان و سختی های آن، فکر می کنید می توانید یک نفس راحت بکشید؟ کودک بغلی میشه که کم بغل شده - روانشناسی کودک طوری که میخواست بخوابه نیازی به بغل کردن نداشت. ... به غلط در بین پدر مادر ها برای نوزادان شیر خواره رایج هست که میگویند نوزاد را زیاد بغل نکنید چون بغلی میشه. فیلم آموزش شیوه بغل کردن و خوابانیدن نوزاد - آپارات بی بی شاپ فیلم آموزش شیوه بغل کردن و خوابانیدن نوزاد نوزاد , , بی بی شاپ. آیا بغل کردن مداوم نوزاد درست است یا خیر؟- هایپرکلابز بنابراین ممکن است با بغل کردن نوزاد این ویروس ها را به او منتقل کنیم . بخصوص نوزادان زمانی که به دنیا می آیند قدرت دفاعی آنها خیلی کم است ، مگر آن چیزی که از شیر ... تفکر بغلي شدن نوزادان اشتباه است - نیک صالحی برخي والدين با تفکر اينکه بغل کردن زياد نوزاد موجب لوس شدن او يا به اصطلاح عام موجب بغلي شدن يا همان عادت به بغل کردن کودک مي شود از توجه زياد به کودک خود ... طرز صحیح بغل کردن ( شیرخوار بیمار 7 روزه تا 2 ماهه ویژه غیر ... به مادر طرز صحیح بغل کردن و پستان گرفتن شیرخوار را یاد بدهید. نشان بدهید که چگونه کودک را نگه دارد: - بدن و سر کودک در امتداد هم باشد. - صورت کودک مقابل پستان ... بغل کردن نوزاد | مجله پزشکی دکتر سلام مهم نیست که چقدر خوب از نوزادتان مراقبت می کنید، گریه یکی از واقعیت های زندگی اوست که آن را خواهید شنید. همیشه نمی توانید گریه او را قطع کنید، اما باید مطمئن ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :