کتاب های فارسی خود را به Word تبدیل کنید +آموزش

تاریخ انتشار پست : 1395-3-9 دسته : اخبار تکنولوژی
کتاب های فارسی خود را به Word تبدیل کنید +آموزش

Google و اپ Jet Scanner Lite در موارد تبدیل متن درون تصویر به متن قابل ویرایش یا pdf به متن، راه را آسان کرده است .

مشرق, ترفند, ترفند تبدیل فایل pdf به word

اندروید, آموزش تبدیل فایل pdf به word, آموزش, مشرق, ترفند, ترفند تبدیل فایل pdf به word, فایل عکسی خود را به منت تبدبل کنید


  مسلماً  تایپ قسمتی از یک کتاب یا نوشته که فایل الکترونیکی آن موجود نیست، به خصوص در صورت نیاز به اکثر قسمت ها کاری وقت گیر است.

۱. اگر فایل پی دی اف کتاب یا جزوه مدنظر در دسترس است، بعد از باز کردن فایل، گزینه save as image را با فرمت jpeg انتخاب کنید و تمامی تصویر های مربوطه را در پوشه ای ذخیره کنید. درصورتی که این گزینه در نرم افزار Adobe Reader شما موجود نیست، استفاده از Adobe Acrobat Pro DC می تواند به راحتی با export فایل به فرمت jpeg از تمامی صفحات کتاب تصویر تهیه کند.

 سایت Small PDF برای فایل هایی که این گزینه در آنها غیرفعال است می تواند بسیار مفید باشد.

آموزش, فایل عکسی خود را به منت تبدبل کنید, مشرق


۲. درصورتی که فایل الکترونیکی مدنظر را  ندارید راه حل اسکن صفحات مربوطه است. نرم افزار Jet Scanner Lite اسکن قابل قبولی را توسط دوربین گوشی شما ایجاد کرده که OCR  گوگل درایو  در این مورد به خوبی عمل می کند. بعد از دانلود این نرم افزار و تصویر گرفتن از صفحه ی کتاب مدنظر ، ناحیه ای که اسکن می شود را مطابق شکل انتخاب و تیک √ را می زنید. حال می توانید مستقیماً اسکن حاصله را به گوگل درایو خود که در منوی بالای اپ موجود است منتقل کنید. نمونه اسکن در شکل زیر نشان داده شده است.

فایل عکسی خود را به منت تبدبل کنید, ترفند تبدیل فایل pdf به word, آموزش تبدیل فایل pdf به word


آموزش, اندروید, ترفند تبدیل فایل pdf به word


ترفند, آموزش, اندروید


۳. حال که تصویر اسکن شده خود را در پوشه ای معلوم ذخیره کرده اید. به سراغ استفاده از OCR گوگل می وریم .

Optical Character Recognition یا به اختصار OCR درواقع نرم افزار متن خوانی است که برای تشخیص و بازیابی الفبا و نوشته های دست نویس یا تایپ شده طراحی شده است؛ هرچند دقت بسیار مطلوب و رضایت بخش اغلب در مورد متون تایپ شده حاصل می شود.

اما برای استفاده از این امکان، پس از ایجاد اکانت Gmail و ورود به گول درایو ، می بایست فایل های مدنظر را آپلود کنیم. این کار از طریق انتخاب گزینه ی NEW و سبعد file upload صورت خواهد گرفت. می توان پوشه ی مدنظر را یکجا از طریق Folder upload انتخاب و آپلود کرد. بعد از انتخاب فایل و اتمام آپلود، با کلیک راست بر روی فایل و انتخاب open with google doc صفحه ی جدیدی باز می شود که بعد از تصویر مربوطه، فایل قابل ویرایش و خوانا، در زیر تصویر ظاهر خواهد شد . این روند در شکل زیر نشان داده شده است .

مشرق, فایل عکسی خود را به منت تبدبل کنید, آموزش تبدیل فایل pdf به word


۴. درصورتی که از گزینه ی کلیک راست و copy برای بردن فایل به Word استفاده شود با خطای زیر روبه رو می شوید .

فایل عکسی خود را به منت تبدبل کنید, اندروید, مشرق


راه حل در این صورت نصب افزونه ی گوگل درایو و راه حل ساده تر استفاده از کلید ترکیبی معادل کپی یعنی Ctrl+C است. با پیست کردن متن درفایل ورد، از تایپ نکردن لذت ببرید!

آموزش تبدیل فایل pdf به word, مشرق, ترفند تبدیل فایل pdf به word


البته ممکن است تا حدودی اشکال در این تبدیل وجود داشته باشد. بهتر است در صورت وجود خط در زیر کلمات در صفحه، آنها را پاک کرده یا لاک گرفته و سبعد اقدام به اسکن نمایید. بعضی خطاها نیز به دلیل خطای فرآیند پردازش تصویر، رفع نشدنی است . برای نمونه همان طور که در عکس می بینید ، حرف ک به جای گ ممکن است نوشته شود. استفاده از نرم افزار ویراست یار، افزونه ای در منوی بالای فایل ورد شما (مطابق تصویر) ایجاد می کند که به کمک آن شکل صحیح کلمات، نشانه گذاری ها و رعایت فاصله و نیم فاصله و فارسی سازی اعداد و تاریخ، به سادگی و به سرعت انجام می شود.

منبع: زومیت

منبع: مشرق نیوزگروه خود را به سوپر گروه تبدیل کنید +آموزش

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :