غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016

تاریخ انتشار پست : 1395-10-19 دسته : اخبار تکنولوژی

برای آن دسته از افرادی که مایل به کاوش و جستجویی سراسر هیجان در محیط های خارج از شهر و مسیرهای صعب العبور هستند، شرکت های متفاوت اقدام به تولید غول های بیابانی می کنند، وسایلی که در قدرت حرف اول و آخر را می زنند.وب سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: قرار نیست تا همواره تمامی وسایل نقلیه ظاهری لوکس داشته و برای استفاده در شهر و یا رفت و آمدهای روزانه مورد استفاده قرار بگیرند. برای آن دسته از افرادی که مایل به کاوش و جستجویی سراسر هیجان در محیط های خارج از شهر و مسیرهای صعب العبور هستند، شرکت های متفاوت اقدام به تولید غول های بیابانی می کنند، وسایلی که در قدرت حرف اول و آخر را می زنند. البته این موضوع به این معنی نیست که بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ظاهری جالب ندارند، بلکه این ملاک در درجه های بعدی قرار می گیرد؛ توان حرکتی مهمترین فاکتور وسایل نقلیه آف رود است.

البته مطمئن نیستیم بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 چندان شباهتی با مدل های سال گذشته داشته باشند. در 2015 شاهد تانکی عظیم الجثه، ماشینی مختص سکنه خارج از شهر و از این قبیل موارد بودیم، اما همانند هیچ کدام از آن ها امسال یافت نمی شود. در عوض، امسال با انواع گسترده ای از وسایل نقلیه مختص کوه و بیابان و نقاط خارج از شهر مواجه هستیم که تقریبا هر ذائقه و سلیقه ای را پوشش می دهند. برخلاف دیگر خودروها و موتورسیکلت ها که در گل و خاک آزار و اذیت شده و ممکن آسیب ببیند، بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 دقیقا برای همین کار طراحی شده اند تا مسیرهای صعب العبور را به راحتی پشت سر بگذارند.

Sherp ATV

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016شرپ ای تی وی (Sherp ATV) جزو بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 محسوب شده و حقیقتا ظاهری عجیب و غریب دارد، گویا به تازگی از دل یک بازی کامپیوتری و تخیلی پا به دنیای واقی گذاشته است. به لطف تکیه بر لاستیک هایی 1.6 متری، شرپ ای تی وی قادر است تا از هر مانعی که بر سر راهش می آید عبور کرده و همچنین هر مسیری شامل آب و رودخانه را به راحتی پشت سر بگذارد.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016

بهترین شاسی بلند ها, خودرو آفرود

برای شناکردن در مسیر رودخانه، این خودرو بر روی سنگ های موجود در مسیر با قدرت پای گذاشته و درخت های کوچک را زیر پاهای تنومند خود تماما می شکند. نکته بسیار جذاب اینجاست با وجود عظیم الجثه بودن شرپ ای تی وی، وزن آن تنها هزار و سیصد کیلوگرم بوده و حتی از برخی اتومبیل های جاده نیز سبک تر است. موتور توربودیزل یک و نیم لیتری آن 44 اسب بخار توان داشته و اندازه آن در مقایسه با قدرتش بسیار کوچک است. یک سواری وحشی و خشن تنها چیزی است که از این وسیله نقلیه انتظار می رود.

B14 Adventure

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در طول هفته و حین عبور از معابر شهری با اسکوترهای برقی زیادی برخورد می کنیم، اما هیچ کدام از آن ها حتی توان مقایسه با محصول مورد نظر ما را ندارند. این وسیله بی 14 ادونچر نام داشته و تقریبا هر فردی را به استفاده از وسایل موتوری الکتریکی به صورت ایستاده تشویق می کند.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


این اسکوتر با رای بالایی در زمره بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 قرار گرفته و عملکرد فوق العاده ای دارد تا به این وسیله با انتقال قدرت الکتریکی چهار هزار و چهار صد وات، مسیر خود را به راحتی از میان گل و لای و همچنین سنگ و ماسه پیدا کند. حفاظ قسمت زیرین، وسیله را حین رسیدن به سرعت 48 کیلومتر بر ساعت طی 3.6 ثانیه و همچنین رسیدن به حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت حفاظت می کند. از دیگر مزایای آن امکان جمع و تاکردن وسیله است، بعد افرادی که مایلند بی 14 ادونچر آن ها پاکیزه باقی بماند می توانند در مسیرهای پر از گل و لای آن را در خودروی خود حمل کنند. وزن این وسیله تنها 37 کیلوگرم است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


 Nissan Winter Warriors

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016جنگجوهای زمستان نیسان در عبور از نقاط پوشیده از برف تبحر خاصی دارند. پیش از این تصمیم بر این بود تا کیا سورنتو اسکی گاندلو (Kia Sorento Ski Gondola) در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 گنجانده شود، اما در همین هنگام نام خودروی توانمند نیسان به عنوان یگانی قدرتمند برای پاسداری از نقاط برفی خودنمایی کرد. نیسان با ساخت وینتر واریور نه تنها این جنگجوهای زمستانی را نسبت به مدل ساخت دست کمپانی کیا در مقام بالاتری قرار داد، بلکه مجموعه ای ارزشمند از این خودرو را ساخته (چند دستگاه) و در نقاط برفی رها کرد.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


نیسان بعد از رونمایی از مبارز زمستانی راف (Rogue) در نمایشگاه خودرویی مونترال سال 2016، با سه کراس اور مفهومی به همان سبک در نمایشگاه شیکاگو حاضر شد. این کراس اورهای مورانو برای مبارزه با برف و کولاک در نظر گرفته شده و مختص نواحی سردسیر و برفی طراحی شده اند. به عبارت دیگر، این دسته از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 در برابر هر چیزی همچون یخ، برف و بوران که زمستان همراه خود می آورد، مقاوم هستند. هر سه خودرو مجهز به سیستم های پیشرفته بوده و با شنی های مخصوص حرکت در برف، طراحی داخلی ارتقا یافته و بدنه تقویت شده ارائه شده اند و دارای دو دیفرانسیل هستند. گفتنی است جایگزینی چرخ های این کراس اورها با شنی مخصوص حرکت در برف، بر عهده شرکت آمریکایی ترک تراک (Track Truck) بوده است. این شنی ها صد و بیست سانتی متر طول، هفتاد و شش سانتی متر ارتفاع و سی و هشت سانتی متر عرض دارند.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Nikola Zero

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016دیگر ای تی وی (ATV –> All Terrain Vehicle) معرفی شده در این سال که واقعا لیاقت قرارگیری در بین بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 را دارد، نیکولا زیرو (Nikola Zero) است. وقتی برای نخستین بار نقشه کمپانی نیکولا موتور (Nikola Motor) برای ساخت یک یو تی وی و ابزار کار خودرو (UTV –> Utility Task Vehicle) تمام الکتریک با توان 520 اسب بخار اعلام شد، بسیاری خوشحال شده و از همان زمان نقشه جایگزینی این وسیله را با وسایل نقلیه عادی خود، در زمان رویارویی با مشکل و یا برخورد با مسیرهای صعب العبور کشیدند. هنوز که هنوز است این استارت آپ با وعده هایی جثورانه و بزرگ تر از لقمه دهان یک کمپانی تازه کار، مشغول به اتمام رساندن طراحی نیکولا زیرو است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


در سال جاری شاهد عرضه نمونه اولیه و پیش ساخته نیکولا زیرو با توان خارق العاده 520 اسب بخار بودیم. این وسیله شدیدا دوست دار طبیعت است، به همین منظور حتی تمام تلاشش را می کند تا انرژی الکتریکی مورد نیازش را از پانل های خورشیدی به کار رفته در سقف خود تامین کند. به لطف استفاده از باتری 72 و یا 107 کیلو وات ساعتی در آن در کنار پانل های خورشیدی یاد شده، انتظار می رود تا نیکولا زیرو به عنوان یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 بتواند چیزی حدود 160 تا 320 کیلومتر را بسته به باتری انتخابی برای آن بپیماید. علاوه بر تنومندی و توانمندی در ردکردن مسیرهای صعب العبور، نیکولا زیرو با دست یافتن به سرعت صفر تا نود کیلومتر بر ساعت در سه ثانیه، به یک سوپراتومبیل نیز شباهت دارد.

زیرو در مقایسه با دیگر یو تی وی های موجود، چندین برابر قدرتمندتر (و همچنین گران قیمت تر) است، البته اگر اعداد و ارقام مشخصه های ساختاری نمونه اولیه آن به مرحله تولید رسیده و تبدیل به محصولی تجاری شود. نیکولا موتور به هر حال به نقشه بلندپروازانه خود، شامل یک سلول سوختی نیمه کامیون دوربرد، ادامه داده و به این وسیله مسیر را برای ورود هر رقیبی دیگر در چنین سطحی تنگ و تنگ تر می کند. به هر حال امیدواریم تا علاوه بر آوردن نام این پیش نمونه در بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، بتوانیم نام آن را به عنوان یک محصول تجاری موجود در بازار، در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود سال آینده نیز بیاوریم.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


SkyRunner MK 3.2

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016تاکنون وسایل نقلیه پروازی زیادی را دیده ایم که قادر به پشت سر گذاشتن انواع زمین ها و مسیرهای صعب العبور نیز بوده اند. حتی برخی قادرند تا علاوه بر خشکی، در میانه های رودخانه و هر مسیر آبی نیز راه خود را پیدا کنند. به عبارتی دیگر، این وسایل چندکاره بوده و در زمین، آب و در آخر در صورت غیر قابل عبور بودن مسیر، راه خود را از آسمان باز می کنند. اسکای رانر ام کا 3.2 به یکی از برگزیده ترین کلاس ‎های این دسته از وسایل نقلیه اختصاص داشته و می تواند زمین ناهموار و غیر قابل عبور را به مقصد آسمان بی کران بدرود بگوید.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


قسمتی از این وسیله یک دون باگی (Dune Buggy) بوده و دیگر قسمت آن یک هواپیمای کوچک است و برای پیدا کردن مسیر خود از میان گل و لای تا حداکثر سرعت 113 کیلومتر بر ساعت، به انتقال قدرت مستقل خود تکیه می کند. اسکای رانر ام کا 3.2 می تواند به کمک بال های پارافویل خود با سرعتی بالغ بر 84 کیلومتر بر ساعت در آسمان به پرواز دربیاید. یک باک پر این وسیله، شخص سوار بر آن را 380 کیلومتر در سفری زمینی و 220 کیلومتر در سفری دریایی جابه جا خواهد کرد.

توان ملخ هواپیمای آن، به عنوان یک سیستم نجات دو برابر شده تا به این وسیله یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 را حین قرارگرفتن در شرایط اضطراری و گیرکردن در مسیرهای صعب العبور همانند فرورفتن در گل و لای، به زور به سوی آسمان پرتاب کند. بدون شک در لیست بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، اسکای رانر ام کا 3.2 تنها موردی است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران دوست دارند تا آن را تجربه کنند، چرا که وسیله ای "همه کاره” است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Neematic FR/1

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016دوچرخه های الکتریکی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه هستند. در این سال به مدل بسیار قانع کننده استلث بامبر (Stealth Bomber) برخورد کرده و پس آن شاهد بودیم که رقبای توانمندی پا به عرصه وجود گذاشتند.

یکی از رقبای قدرتمند این محصول که در آن واحد یک دوچرخه خاکی، دوچرخه برقی و یک دوچرخه کوهستان است، نیمتیک اف آر / 1 نام داشته و به یک پدال فوق العادی قوی 20 کیلو واتی مجهز شده است. طراحی بدنه در ترکیب با این پدال بسیار قوی سبب می شود تا کاربر بتواند به سرعتی بالغ بر 100 کیلومتر بر ساعت رسیده و به این ترتیب علاوه بر قرارگیری در بین بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 ، خود را به عنوان سریع ترین دوچرخه الکتریکی جهان به دنیا معرفی کند. در نظر داشته باشید چنین بیشینه سرعتی حتی در برخی از موتورسیکلت های الکتریکی نیز یافت نمی شود.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


نیمتیک اف آر / 1 عملکردی بسیار قابل قبول داشته و به لطف باتری 2.2 کیلو وات ساعتی خود می تواند بین 50 تا 100 کیلومتر، بسته به سختی راه و فشار آمدن به آن برای عبور از مسیرهای صعب العبور، حرکت کند. به احتمال عمده پیش فروش این وسیله از سال آینده میلادی شروع خواهد شد و از آنجایی که نام این استارت آپ تاکنون به گوش نرسیده و محصولی تجاری از آن در عمل مورد استفاده قرار نگرفته، باید تا زمان مشاهده و تست این دوچرخه الکتریکی، درباره عملکرد آن با احتیاط صحبت کنیم.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Defender Heritage Edition with Icarus pop-top

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در دنیای اتومبیل های دو محوره (4×4) سال جاری واقعا به یاد ماندنی است. جیب رنگلر (Jeep Wrangler) شمع هفتاد و پنجمین سالگرد تولد خود را فوت کرد، تویوتا لندکروز (Land Cruiser) به عنوان یکی از پادشاهان قدیمی و بلامنازع این سری از خودروها ظاهری جدید پیدا کرده و توان آن به رقم خارق العاده دو هزار اسب بخار رسید و همچنین لقب سریع ترین شاسی بلند را از آن خود کرد و از طرفی دیگر لندرور دیفندر (Land Rover Defender)، پس از 68 سال به تولید خود پایان داد. دیفندر برای چند دهه از بازار اتومبیل آمریکا دور بود، به همین علت دیدن شوق و ذوق ما پس از مشاهده نسخه جدید این میراث قدیمی در کوه های کارولینای شمالی طبیعی است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


نه تنها دیدن یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود هر چند قدیمی خود منظره ای شگفت انگیز را ایجاد می کند، بلکه به لطف وجود سقفی خاص و متحرک، به این هیجان افزوده می شود. با توجه به این سقف، اندازه عرضی و طولی خودرو و همچنین توان آن برای رد شدن از مسیرهای صعب العبور، این مدل خاص از لندرور دیفندر حقیقتا بهترین وسیله ای است که گروهی از افراد می توانند برای گشت زنی های اکتشافی و ماجراجویانه خارج از شهر و جاده داشته باشند. خوشبختانه آخرین سال حضور لندرور دیفندر و بازنشستگی این خودرو، با مشاهده بهترین نسخه ممکن از آن همراه شد.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Yamaha T7 concept

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016طرح مفهومی یاماها تی 7 در سال جاری و در نمایشگاه EICMA، موتورسیکلت سواران عاشق ماجراجویی را شدیدا شیفته خود کرد. یاماها تی 7 با مدل دیگر این شرکت یعنی یاماها ایکس تی 600 زد تینرا (Yamaha XT600Z Tenere) شباهت داشته و تصمیم دارد تا بین دقت، سرعت و قدرت تعادل ایجاد کند و به یکی از بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 تبدیل شود. بر طبق گفته های یاماها، موتورسیکلت های میان رده مختص ماجراجویی، درست همانند محصولات عادی و مختص جاده عمل کرده و تنها در گل و لای و یا سنگ و بوته، سرعت وسیله را فدای قدرت برای عبور از موانع می کنند.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


یاماها تی 7 در نظر دارد تا این نقص موتورسیکلت های آف رود را از بین برده و با استفاده از شاسی موتورسیکلت جدید و سبک و همچنین نسخه تکامل یافته موتور 700 سی سی CP2، بین قدرت، دقت و سرعت تعادل ایجاد کند. شاید خودرویی هر چند بزرگ و دارای توان بالا، حتی به کمک لاستیک های غول پیکر، قادر نباشد تا از مسیری سنگی و بسیار دشوار عبور کند، اما هرگز مانعی برای یاماها تی 7 وجود نخواهد داشت. اهمیتی ندارد که در شهر، جاده و یا صعب العبورترین مسیر ممکن خارج از شهر قرار دارید، چرا که یاماها تی 7 در هر صورت مسیر خود را به مقصد پیدا خواهد کرد.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Uji SafariSeat

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016در میان بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016 تاکنون آیتم هایی را مشاهده کردیم که از بهترین تکنولوژی های روز استفاده کرده تا به این وسیله با ساخت وسایلی قدرتمند و تکنولوژیک، نگاه ها را به خود خیره کنند. در بین این وسایل کمتر موردی دیده می شود که مستقیما با هدف خدمت به بشریت، همچون سافاری سیت، ساخته شده باشد. این وسیله در واقع یک ویلچیر است که برای افراد ناتوان و معلول طراحی شده و در نظر دارد تا رفت و آمد را برای آنان تا حد ممکن آسان سازد. در وضعیت عادی جابه جایی از هر مسیری فاقد سنگ فرش و پیاده رو برای این افراد تقریبا ناممکن است، اما سافاری سیت تصمیم دارد تا توان حرکتی را برای آنان افزایش دهد.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


ویلچیرهای عادی برای نقاط روستایی و هر مسیری بدون سنگ فرش و یا آسفالت مناسب نیستند، اما سافاری سیت به لطف پیشرانه اهرمی، لاستیک های پره دار و همچنین سیستم تعلیق و ترمز کارآمد، حرکت در چنین مسیرهایی را به راحتی ممکن کرده است. برخلاف دیگر وسایل آف رود برای کمک به تحرک و پویایی افراد ناتوان، محصول مورد نظر تا حد ممکن با هزینه ای پایین برای کاهش قیمت نهایی طراحی شده است. نکته جذاب درباره آن، انتشار عمومی نقشه سازه و طرح کلی پروژه است. به این ترتیب افراد مایل خواهند توانست تا نسخه مورد نظر خود را بسازند. این طرح در کیک استارتر (Kickstarter) توسط صد نفر پشتیبانی شده و از هر کدام از آن ها 250 دلار دریافت کرده است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


Hennessey VelociRaptor 6×6

بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016چگونه می توان وانت رپتور فوق العاده قدرتمند فورد اف 150 (Ford F-150) را با توان 450 اسب بخار، از این وحشی تر کرد؟ بدون شک هیچ راه کاری به جز افزودن یک محور دیگر پاسخ گوی این سوال نخواهد بود. برای اطمینان از برآورده شدن درخواست یادشده، به نظر می رسد در کنار افزودن محور سوم، اضافه کردن 150 اسب بخار بیشتر به توان موتور این خودرو نیز کافی باشد. به نظر شما چه کسی بهتر از هنسی (Hennessey)، سازنده سریع ترین اتومبیل تا به امروز در کل تاریخ (به صورت غیر رسمی)، می تواند این خواسته را برآورده کند؟

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


علاوه بر افزودن محور سوم و تبدیل ماشین به یک خودروی سه محوره (6×6) و همچنین افزودن لاستیک های بیشتر در کنار افزایش توان موتور، هنسی ولوسای رپتور تغییراتی درسیستم تعلیق و ترمز، طراحی لاستیک ها، سپرهای جدید و همچنین چراغ های ال ای دی داشته است. هنسی ولوسای رپتور ظاهری بسیاری جالب داشته و قدرتمندی آن از همین ظاهر پیداست. البته، هر شخصی این فرصت را پیدا نخواهد کرد تا یک سواری بی نظیر با آن داشته باشد، چرا که قیمت هنسی ولوسای رپتور حدود 300 هزار دلار تعیین شده است.

غول های بیابانی؛ بهترین وسایل نقلیه آف رود 2016


منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :