طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار تکنولوژیکدام یک سریع تر است؛ آیفون 7 یا گلکسی نوت7؟

کدام یک سریع تر است؛ آیفون 7 یا گلکسی نوت7؟

کدام یک سریع تر است؛ آیفون 7 یا گلکسی نوت7؟

با عرضه آیفون ۷، بالاخره شاهد بهترین پرچمدار های هر دو کمپانی سامسونگ و اپل در سال ۲۰۱۶ هستیم. هر دوی این گوشی ها که اتفاقا عدد ۷ را هم یدک می کشند، لیست بلند بالایی از امکانات و بهترین تکنولوژی های روز را دارند اما در این بین یک سوال همیشگی برای هواداران این دو گوشی وجود دارد؛ کدام یک سریع تر است؟

وب سایت جی اس ام - مهرشاد رجبی: با عرضه آیفون ۷، بالاخره شاهد بهترین پرچمدار های هر دو کمپانی سامسونگ و اپل در سال ۲۰۱۶ هستیم. هر دوی این گوشی ها که اتفاقا عدد ۷ را هم یدک می کشند، لیست بلند بالایی از امکانات و بهترین تکنولوژی های روز را دارند اما در این بین یک سوال همیشگی برای هواداران این دو گوشی وجود دارد؛ کدام یک سریع تر است؟


گلکسی نوت 7, آیفون 7, مقایسه گوشی, سریع آیفون گلکسی نوت

آیفون 7, گلکسی نوت 7, مقایسه گوشی

iPhone 7 


مقایسه گوشی, آیفون 7, گلکسی نوت 7, سریع آیفون گلکسی نوت

Galaxy Note7

قطعا تاکنون ویدئوهای مقایسه سرعت دو گوشی که توسط PhoneBuff انجام می شود را دیده اید. این کانال یوتیوب، از گذشته پرچمداران کمپانی های متفاوت را در کنار یکدیگر قرار می داد و در زمینه سرعت باز کردن اپلیکیشن ها و همینطور مولتی تسکینگ، پرچمداران را مقایسه می کرد. سال گذشته در بررسی های PhoneBuff مشخص شد آیفون ۶اس سریع ترین گوشی ساخته شده در این زمینه بود جوری که حتی بعد از یک سال، گلکسی نوت۷ نیز نتوانست از بعد آن برآید. حال با عرضه آیفون ۷، بالاخره ویدئویی که بسیاری انتظار آن را می کشیدند منتشر شده و در آن گلکسی نوت۷ با آیفون ۷ مقایسه می شود.

نکته جذاب توجه در این مقایسه این است که گلکسی نوت در اپلیکیشن های پیش فرض مثل اپلیکیشن ساعت یا دوربین، به لطف انیمیشن های سریع تر، عملکرد نسبتا بهتری از آیفون ۷ دارد. ولی درست زمانی که نوبت به باز کردن بازی های متفاوت می شود، آیفون گوی سبقت را از گلکسی نوت ربوده و به سرعت پیش می رود. علاوه بر بازی ها که در گلکسی نوت۷ دیرتر باز می شوند، در اپلیکیشن Lapse It نیز گلکسی نوت ضعف نشان می دهد. در این اپلیکیشن گوشی باید یک ویدئو معمولی را به Time Lapse تبدیل کند و آنطور که مشاهده خواهید کرد، آیفون این کار را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به گلکسی نوت انجام می دهد. در ادامه مسیر نیز، آیفون آنقدر پیش افتاده که با اختلاف بتواند گلکسی نوت۷ را در این آزمایش شکست دهد.

البته که نمی توان گفت این مقایسه معیاری برای برتری یک گوشی به حساب می آید. عوامل گوناگونی دست به دست هم می دهند تا یک گوشی بتواند در چنین آزمایشی پیروز شود و یا حتی شکست بخورد. در اینکه پردازنده آیفون ۷ بسیار سریع بوده و در اپلیکیشن Geekbench نیز ثابت کرده از پردازنده اگزینوس و اسنپ دراگن گلکسی نوت۷ بهتر است، شکی نیست. اما نکاتی مثل رزولوشن صفحه نمایش و همینطور هماهنگی نرم افزار با سخت افزار تاثیر به سزایی در به وجود آمدن این نتیجه دارند. در نهایت هرچه باشد باید قبول کنیم که آیفون ۷ گوشی بسیار سریعی است و از این نظر نمی توان به آن ایرادی وارد کرد.

قبل از دیدن ویدئو باید بگوییم شرایط آزمایش برای هر دو گوشی یکسان بوده است. هر دوی گوشی ها قبل از انجام آزمایش یک بار ری استارت می شوند و همینطور تمامی اپلیکیشن های باز نیز بسته می شوند. همچنین هر دو به یک شبکه اینترنت WiFi وصل هستند و از نظر سرعت اینترنت نیز با یکدیگر تفاوتی ندارند. در ادامه از شما دعوت می کنیم تا این ویدئو مقایسه را تماشا کنید.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی عکس زیر کلیک کنید.
13 کاری که گلکسی نوت 7 انجام می دهد ولی آیفون نمی تواند!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات