7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد

تاریخ انتشار پست : 1395-10-27 دسته : آموزش غذاهای مختلف

این نوشیدنی می تواند یک فنجان چای معمولی باشد یا یک لیوان شیرکاکائو. البته عادت به خوردن هر یک از آنها به علت داشتن موادمغذی مختلف، فواید گوناگونی دارد.این نوشیدنی می تواند یک فنجان چای معمولی باشد یا یک لیوان شیرکاکائو. البته عادت به خوردن هر یک از آنها به علت داشتن موادمغذی مختلف، فواید گوناگونی دارد و زیاده روی در مصرفشان نیز می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد اما آنچه هنگام نوشیدن تمامی آنها باید مورد توجه قرار گیرد، این است که نباید داغ خورده شوند زیرا به مخاط مری آسیب می رسانند و در مواردی حتی می توانند زمینه بروز سرطان مری را افزایش دهند، بنابراین همیشه نوشیدنی تان را گرم بنوشید، نه داغ!

هات چاکلت سفید

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد

نوشیدنی گرم, نوشیدنی سرد

ابتدا 3 فنجان خامه رقیق را با 200 گرم شکلات سفید مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا شکلات ها ذوب شوند. سبعد به آن یک قاشق چایخوری وانیل و یک چهارم فنجان پودر بادام بیفزایید، سبعد این مخلوط را در فنجان سرو کنید و روی آن کمی دارچین بپاشید.

نوشیدنی کاراملی

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


برای تهیه این نوشیدنی، یک سوم فنجان شکر، پودرکاکائو و آب را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود. سبعد 200 گرم شکلات کاراملی به این مخلوط بیفزایید تا شکلات ها ذوب شوند. آنگاه 6 فنجان شیر را به آنها اضافه کنید و بگذارید تا به جوش آید. در آخر نوشیدنی تان را در ماگ سرو کنید و روی آن کمی خامه بریزید.

چای انار و لیمو

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


برای تهیه این نوشیدنی کافی است، 7 فنجان آب را با 1 فنجان شکر، کمی زنجبیل تازه، 3 عدد میخک و یک عدد چوب دارچین مخلوط کنید و بگذارید تا آب جوش بیاید سبعد 1 دقیقه اجازه دهید تا تمامی مواد با هم جوش بخورند. سبعد به تعداد افراد، از چای کیسه ای استفاده کنید و آنها را در این مخلوط قرار دهید. در مرحله پایانی، به این مخلوط یک فنجان آب انار و یک چهارم فنجان آبلیموی ترش اضافه کنید و پس از 10 دقیقه آن را صاف و در فنجان های مورد نظر بریزید. روی هر فنجان چای نیز یک حلقه نازک لیموترش تازه قرار دهید و آن را گرم سرو کنید.

چای رازیانه و میخک

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


ابتدا به اندازه 4 فنجان آب جوش بیاورید و به آن کمی چای سیاه، هل، رازیانه و میخک اضافه کنید. پس از گذشت 5 دقیقه آن را صاف و با عسل شیرین کنید، البته مقدار عسل باتوجه به ذائقه تان می تواند کم یا عمده شود. پس از چند دقیقه، چای شما آماده سرو شدن خواهد بود

شکلات داغ

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


برای تهیه این نوشیدنی، 4 فنجان شیر را با نصف فنجان شکر و آب مخلوط کنید و بگذارید تا به جوش آید. سبعد آن را از روی حرارت بردارید و 250 گرم شکلات تخته ای را به آن اضافه کنید تا ذوب شود، سبعد این نوشیدنی را در فنجان سرو کنید و روی آن کمی پودر کاکائو بپاشید.

چای دارچین و عسل

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


ابتدا در یک ماگ، 1 تا 2 قاشق غذاخوری عسل را با 3 تا 4 قاشق چایخوری لیموترش مخلوط کنید و به آن 3 عدد هل، 3 عدد میخک و یک قاشق چایخوری زنجبیل اضافه کنید. در آخر به این مخلوط آب جوش بیفزایید و بگذارید تا چند دقیقه مواد با هم بمانند. سبعد برای هم زدن از یک چوب دارچین استفاده کنید تا چای حاصل، طعم دارچین به خود بگیرد.

نوشیدنی نارگیلی

7 نوشیدنی داغ برای مهمانی در روزهای سرد


برای تهیه این نوشیدنی، 3 فنجان شیر را با یک قوطی شیر نارگیل (250 سی سی) مخلوط و به آنها 2 قاشق غذاخوری پودر نارگیل اضافه کنید و این مخلوط را روی حرارت قرار دهید. سبعد به آن نصف قاشق چایخوری وانیل و یک چهارم فنجان شکلات ذوب شده اضافه کنید. به این ترتیب، نوشیدنی شما آماده سرو کردن خواهد بود. البته بعد از ریختن این مخلوط در فنجان های مورد نظر، روی آن خامه و شکلات رنده شده نیز قرار دهید.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :