طاها پخش

آموزش غذاهای مختلف > تهیه ترشیِ زمستانیِ انار و لبو

تهیه ترشیِ زمستانیِ انار و لبو


تاریخ انتشار پست : 1395-11-22 بازدید : 3

از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز تهیه ترشی انار و لبو را به شما آموزش داده ایم که مطمئنا طرفدار آن می شوید.ماهنامه سرآشپز - سارا خسرویان: از میوه های فصل زمستان استفاده کنید با آنها نوعی ترشی درست کنید که یک هفته ای هم آماده می شود. درر این مطلب طرز تهیه ترشی انار و لبو را به شما آموزش داده ایم که مطمئنا طرفدار آن می شوید.

مواد مورد نیاز:

انار: 1 کیلوگرم چغندر (پخته و رنده شده): 500 گرم سرکه انگور: 1 پیمانه آب انار: 1 لیتر پودر گلپر: 1 ق س پودر گشنیز: 1 ق س سیاه دانه: 2 ق س فلفل قرمز: 1 ق س نمک: به میزان لازم

تهیه ترشیِ زمستانیِ انار و لبو


روش پخت:

1- یک دوم قاشق سوپخوری نمک و انار را داخل کاسه ای با هم ملخوط کرده، پس حدود 6 ساعت داخل ظرف درداری در دمای محیط بگذارید تا نرم شود.

2- داخل قابلمه ای (مسی یا آلومینیومی نباشد) سرکه انگور (یا سرکه انار و یا سرکه لبو) و آب انار را ریخته و به مدت 5 دقیقه بجوشانید. سبعد جغندر (از قبل با پوست پخته، سبعد پوست آن را جدا کرده و به صورت سرد رنده شده) و انار را به آن افزوده و به مدت 2 دقیقه بجوشانید. پس از روی حرارت برداشته و بگذارید تا سرد شود.

3- پودر گلپر، پودر گشنیز، سیاه دانه و پودر فلفل قرمز را به مواد افزوده و در ظرف درداری داخل یخچال بگذارید.

•    این ترشی پس از یک هفته قابل استفاده است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه
Related Links

مطالب تصادفی
Random Links

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد