2 دسر شگفت انگیز با «انار»

تاریخ انتشار پست : 1395-11-25 دسته : آموزش غذاهای مختلف

انار یکی از میوه هایی است که هم در خیلی غذاها و هم در تعداد زیادی از دسر ها می توانیم از آن استفاده کنیم. الآن که فصل انار تمام نشده، در این مطلب طرز تهیه دو دسر هیجان انگیز را با انار به شما آموزش می دهیم.ماهنامه سرآشپز - بهار اسدی: انار یکی از میوه هایی است که هم در خیلی غذاها و هم در تعداد زیادی از دسر ها می توانیم از آن استفاده کنیم. الآن که فصل انار تمام نشده، در این مطلب طرز تهیه دو دسر هیجان انگیز را با انار به شما آموزش می دهیم.

انار ژله ای

مواد مورد نیاز:

ژلاتین: 2 ساشه انار (دانه شده) 2 پیمانه آب انار (سرد): 2 پیمانه شکر: یک دوم پیمانه

2 دسر شگفت انگیز با «انار»


روش تهیه:

1-  ژلاتین را به تدریج درون آب انار حل کرده و به مدت 1 دقیقه کنار بگذارید. سبعد آب انار داغ را به آن افزوده و روی حرارت غیرمستقیم بخار آب جوش (روش بن ماری) قرار داده تا ذرات پودر ژلاتین کاملا حل و مایه شفافی حاصل شود. پس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

2- کف کاسه ای را با روکش نایلونی بپوشانید. سبعد مقداری انار داخل آن بریزید، پس مایه ژلاتینی را به آن اضافه کرده و روکش را به سمت بالا به صورت گرد جمع کنید و ببندید. سبعد آن را داخل یخچال بگذارید تا بگیرد.

3- ژله را از روکش جداکرده و تاج انار را روی آن بگذارید.

دسر کاسه ای

مواد مورد نیاز:

ژله انار: 100 گرم ژله آلوئه ورا: 100 گرم انار (دانه شده): 1 پیمانه خامه صبحانه: 200 گرم

2 دسر شگفت انگیز با «انار»


روش تهیه:

1- ژله انار را در یک و یک چهارم پیمانه آب جوش ریخته و هم بزنید. سبعد روی حرارت غیرمستقیم بخار آب جوش بگذارید تا ذرات ژلاتین در آب حل شود. پس آن را کنار بگذارید تا به دمای محیط برسد. (برای تهیه ژله آلوئه ورا نیز این کار را انجام دهید).

2- 1 قاشق سوپخوری از خامه را به ژله انار و بقیه آن را به ژله آلوئه ورا اضافه کرده و مخلوط کنید. سبعد آن ها را از صافی ریز رد کنید تا اصف و یکدست شوند.

3- مقداری از مخلوط ژله انار را درون کاسه شیشه ای بریزید و یک کاسه کوچک تر را داخل کاسه حاوی ژله انار بگذارید. پس داخل کاسه کوچک را با یخ پر کرده و حدود 10 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا زله نیم بند شود. سبعد از فریزر خارج کرده، یخ را بردارید و داخل کاسه کوچک را با آب جوش پر کنید تا ژله به راحتی از ظرف جدا شود.

4- داخل ژله انار را که به صورت کاسه شکل گرفته، با مقداری از ژله سفید (مخلوط ژله آلوئه ورا و خامه) پر کنید. پس حدود 10 دقیقه داخل فریز قرار دهید تا لایه سفیدرنگ نیم بند شود. سبعد روی آن را با دانه انار پر کنید.

5- کاسه را حدود 6 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا ژله کاملا سفت شود. سبعد کاسه را درون آب جوش نگه دارید تا ژله از آن جدا شود و درون بشقابی که کمی نمناک شده، برگردانید.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :