طرز تهیه «هات داگ»های مومیایی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-29 دسته : آموزش غذاهای مختلف

در این مطلب طرز تهیه ساندویچ هات داگی را به شما آموزش می دهیم که نیازی به نان ندارد و خمیر نان به دور هات داگ پیچیده می شود.ماهنامه سرآشپز - بهار اسدی: در این مطلب طرز تهیه ساندویچ هات داگی را به شما آموزش می دهیم که نیازی به نان ندارد و خمیر نان به دور هات داگ پیچیده می شود.

مواد مورد نیاز:

آرد (الک شده): 500 گرم روغن مایع: یک دوم پیمانه به میزان لازم خمیر مایه: 1 ق س شکر: 1 ق س تخم مرغ: 1 عدد شیر: 125 سی سی (یا یک دوم پیمانه) آب ولرم: یک دوم پیمانه زرده تخم مرغ: 1 عدد سوسیس: 24 عدد نمک: 1 ق چ سس خردل: به میزان لازم

طرز تهیه «هات داگ»های مومیایی


روش پخت:

1-    خمیر مایه، شکر و آب ولرم را درون ظرفی ریخته و با استفاده از قاشقی با هم مخلوط کنید و روی آن را بپوشانید. سبعد آن را حدود 10دقیقه در محیطی گرم قرار دهید تا پف کرده و به عمل آید.

2-    آرد و نمک راداخل کاسه ای ریخته و مخلوط کنید. پس تخم مرغ، شیر و یک دوم پیمانه روغن را به همراه خمیر مایه (آماده شده) به آن افزوده و خوب مخلوط کنید تا به صورت خمیری درآید که وضعیت چسبندگی نداشته باشد.

3-    خمیر را حدود 5 دقیقه ورز دهید و روی آن را بپوشانید. سبعد حدود 60 دقیقه در محیط گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود (فراموش نکنید که آن را داخل ظرف بزرگی آماده کنید تا پس از حجیم شدن، از آن بیرون نریزد).

4-    خمیر را روی سطح صاف و آرد پاشی شده، پهن کنید. سبعد نوارهایی (خمیر را بیش از حد نازک نکنید، در غیر این صورت موقع پخت در فر پاره می شود) به عرض 2 سانتی متر از آن جدا  کرده، پس دور سوسیس ها بپیچید (در حین کار دقت کنید هیچ قسمتی از خمیر کشیده و نازک نشود). سبعد با استفاده از قلم مویی روی آن ها زرده تخم مرغ بمالید. در قسمت بالای هر کدام از آن ها 2 عدد دانه فلفل به عنوان چشم قرار دهید.

5-    دست پیچ های آماده شده را به صورت خوابیده، داخل سینی فر که از قبل روی آن کاغذ روغنی کشیده و با مقداری روغن مایع چرب شده، با فاصله بچینید و به آن 15 دقیقه استراحت دهید.

6-    سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت 20 دقیقه (یا تا زمانی که پخته و طلای رنگ شود) قرار د هید. بعد از سردشدن از سینی جدا کرده و با سس خردل سرو کنید.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :