طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آموزش غذاهای مختلفبا محبوب ترین غذاهای مکزیکی آشنا شوید

با محبوب ترین غذاهای مکزیکی آشنا شوید

با بهترین غذاهای خیابانی برزیل آشنا شوید

غذاهای مکزیکی در سراسر جهان محبوبیت خاص خود را دارند و با فرهنگ ها و ذائقه های متفاوتی در می آیند. از جمله برای ما ایرانی ها نیز صرف نمودن این غذاها بسیار لذت بخش است زیرا در بیشتر آنها از انواع لوبیا، کاهو، پنیر، گوجه فرنگی و نان ترتیلا استفاده شده که باب میل مان هستند.

وب سایت روزیاتو: غذاهای مکزیکی در سراسر جهان محبوبیت خاص خود را دارند و با فرهنگ ها و ذائقه های متفاوتی در می آیند. از جمله برای ما ایرانی ها نیز صرف نمودن این غذاها بسیار لذت بخش است زیرا در بیشتر آنها از انواع لوبیا، کاهو، پنیر، گوجه فرنگی و نان ترتیلا استفاده شده که باب میل مان هستند.

غذاهای این کشور تنوع بسیار بالایی دارد و از فاهیتای مرغ گرفته تا تاکو و بوریتو و کسادیا، همه شان لذیذ بوده و نمی توان به سادگی از کنارشان گذشت.

در همین راستا، شاید بد نباشد با دیگر غذاهای مکزیکی که در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار هستند نیز آشنا شوید.

نوپالیتو (Nopalitos)

غذای مکزیکی, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشنا

غذای مکزیکی, غذای ملل


نوپالیتو نوعی سالاد است که ماده اصلی آن را نوپالیس که بخش داخلی نوعی کاکتوس است، تشکیل می دهد. از این ماده غذایی برای تهیه سالاد، خورشت یا مارمالاد بهره گرفته می شود. اما محبوب ترین آن سالادی است که با گشنیز، گوجه فرنگی و آووکادو درست شده و به همراه نیمرو برای صبحانه سرو می گردد.

ایلوته (Elote)

غذای مکزیکی, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشناایلوته یا همان بلال خودمان، نوعی غذای خیابانی در مکزیک است که با نمک، پودر فلفل چیلی، کره، پنیر، خامه ترش و سس مایونز طعم دار شده و طرفداران بسیاری دارد.

چیلاکیله (Chilaquiles)

غذای ملل, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناچیلاکیله چیبعد های سرخ شده تورتیلا است که با یک لایه سس سالسای سبز یا قرمز پوشانده می شود. البته در مواردی، روی آن مرغ ریش شده و پنیر هم می ریزند تا طعم بیشتری پیدا کند.

فیدئو (fideo)

غذای ملل, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشنانودل های فیدئو در کشور مکزیک طرفداران بسیاری دارند و عموما درون سس گوجه فرنگی پخته و سرو می گردند. سوپی که با این نودل تهیه می شود شامل صدف، پنیر کِسوفِرِسکو و گشنیز است.

فلاتاس  (Flautas)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشنافلاتاس که به نام تاکوئیتو نیز مشهور است یک لقمه نان تورتیلا با گوشت و پنیر است که طعم بسیار خوبی داشته و برای خوشمزه تر کردن آن، در کنارش سس سالسا، خامه ترش، کاهو و گواکاموله نیز سرو می گردد.

سوپز (Sopes)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناسوپز که نوعی غذای خیابانی محسوب می گردد در واقع خمیرهای برشته های آرد ذرت و شبیه تورتیلا اما کمی ضخیم تر از آن هستند که رویشان انوع سبزیجات، گوشت، لوبیا، پنیر، کاهو و سالسا ریخته و سرو می گردند. نان های یاد شده «ماسا» نام دارند.

بیریا (Birria)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشنابیریا سوپ محبوب مکزیکی هاست که از گوشت بز به همراه گشنیز و پیاز درست شده و با نان تورتیلا سرو می شود.

موله (Mole)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناموله به سس های متفاوت اطلاق می گردد اما موله پوبلانو سسی است که با فلفل چیلی و شکلات تهیه شده و در میان مردم مکزیک محبوبیت بسیار زیادی دارد.

تاماله (Tamales)

غذای ملل, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشناتاماله، در اصل ماسای شکم پر با گوشت، پنیر و سبزیجات است که در پوست بلال پیچیده شده و بخارپز می گردد. البته قبل از میل کردن این غذا باید پوست بلال را از روی آن بردارید.

منیودو (Menudo)

غذای ملل, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشنامنیودو نوعی سوپ گوشت فلفلی است که با دل و جگر گوساله و ذرت تهیه می شود.

توستادا (Tostadas)

غذای ملل, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشنابه تورتیلای برشته که با انواع مواد خوراکی همانند لوبیا، گوشت گوساله، گوشت خوک یا ماهی، آووکادو، کاهو، گوجه فرنگی و پنیر کسوفرسکو پر شده، توستادا می گویند.

تورتا آهوگادا (Torta ahogada)

غذای ملل, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشنا
تورتا آهوگادا ساندویچ مرغ یا گوشت خوک است که در سس چیلی خوابانده شده. برای کسانی که می خواهند غذایشان کم ادویه تر باشد، این ساندویچ را در سس گوجه فرنگی می خوابانند.

تاکو الپاستور (Tacos al pastor)

غذای ملل, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشناگوشت خوک مزه دار شده است که به همراه گشنیز، پیاز، آناناس و سالسا سرو می گردد.

پوزوله (Pozole)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناپوزوله نوعی سوپ گوشت خوک به همراه پیاز و فلفل چیلی است که روی آن را با لیمو، آووکادو، کاهو و ترب تزئین و سرو می کنند.

اینچیلادا (Enchiladas)

غذای ملل, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشنااینچیلادا، لقمه های نان تورتیلای ذرت است که با گوشت، پنیر، سبزیجات و لوبیا پر شده اند. روی این رول ها سس موله یا سالسا ریخته شده و سرو می گردد.

پن دولسه (Pan dulce)

غذای مکزیکی, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشناپن دولسه به مفهوم نان شیرین یکی از بهترین گزینه ها برای صبحانه است که همراه با هات چاکلت سرو می شود.

فلَن (Flan)

غذای مکزیکی, غذای مکزیکی, غذای ملل, محبوب غذاهای مکزیکی آشنااین دسر خوشمزه، نوعی کیک اسفنجی است که با وانیل طعم دار شده و با شکر کاراملی پوشانده می گردد.

کاتجا (Cajeta)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناشیرینی محبوب دیگر مکزیکی ها، از شیر شیرین شده بز درست می شود که آن را به اشکال متفاوت همانند شیرینی، کرم، خامه و .. درست و سرو می کنند.

کاپیروتادا (Capirotada)

غذای مکزیکی, غذای ملل, غذای مکزیکی, محبوب غذاهای مکزیکی آشناکاپیروتادا شبیه پودینگ نان بوده و از نان بولیلو که در سیروپ دارچین خوابانده شده، تهیه می گردد.

با بزرگ ترین هواپیماهای دنیا آشنا شوید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات