طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آموزش غذاهای مختلف10 نوع شکلات دست سازِ خانگی و رنگارنگ (2)

10 نوع شکلات دست سازِ خانگی و رنگارنگ (2)

10 نوع شکلات دست سازِ خانگی و رنگارنگ

با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید به آسانی ده مدل فاج (شکلات دست ساز) خوشمزه درست کنید و آن را با وسایل در دسترس و رنگین، تزیین و هوس انگیز کنید.

مجله آشپزی مثبت: با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید به آسانی ده  مدل فاج (شکلات دست ساز) خوشمزه درست کنید و آن را با وسایل در دسترس و رنگین، تزیین و هوس انگیز کنید.

6. فاج با طعم باسلوق و عطر نارگیل


فاج پایه + یک سوم پیمانه نارگیل تازه (رنده شده) + 100 گرم باسلوق با رویه شکلاتی


فاج را که طبق دستور درست کردید و در قالب ریختید، روی آن را با تکه های باسلوق که قبلا خرد کرده اید و نارگیل تازه رنده شده بپوشانید و بعد پوشاندن روی قالب در یخچال بگذارید. پس از 4 ساعت که شکلات سفت شد، برش بزنید و سرو کنید.

7. فاج با شکلات های پرتقالی توپی


فاج پایه + نصف پیمانه شکلات های پرتقالی توپی روکش دار


شکلات را به روش توضیح داده شده در دستور تهیه فاج پایه آماده کنید، در قالب روی کاغذ روغنی بریزید و صاف و یکنواخت کنید. سبعد شکلات های پرتقالی توپی را خرد کنید و روی فاج بریزید. الآن روی قالب را بپوشانید و به مدت 4 ساعت در یخچال بگذارید. پس برش بزنید.

شکلات تلخ, شکلات دست ساز, شکلات تلخ, نوع شکلات دست ساز خانگی رنگارنگ

شکلات دست ساز, شکلات, فاج, شکلات تلخ


8. شکلات خانگی با رویه پاستیل


فاج پایه + 200 گرم انواع پاستیل


فاج آماده شده را که در قالب ریختید، پاستیل ها را ریز کرده ،سطح شکلات را با آنها تزیین کنید. حال پس از 4 ساعت برش بزنید.


9. فاج آجیلی میوه ای


فاج پایه + یک پیمانه مارشمالوی خرد شده + 2 قاشق سوپخوری بادام زمینی نمکی خرد شده + یک چهارم پیمانه گیلاس یا آلبالوی خشک براق


مایه آماده شده فاج را در قالب روی کاغذ روغنی بریزید و با ارتفاع یکسان پهن کنید. مارشمالو، بادام زمینی و خشکبار دلخواه را روی شکلات بریزید و در یخچال بگذارید. پس از 4 ساعت برش بزنید و در ظرف دلخواه بچینید.


10. فاج با شکلات سفید و برگه زردآلو


فاج پایه + یک چهارم پیمانه چیبعد شکلات سفید + یک سوم پیمانه برگه زردآلو یا قیسی خرد شده


فاج را طبق دستور آماده کنید، در قالب بریزید و پهن و یکنواخت کنید. زردآلوی خشک خرد شده و چیبعد شکلاتی را مخلوط و روی شکلات را با آنها تزیین کنید. پس از اینکه شکلات را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دادید، آن را برش بزنید و سرو کنید.

روش تهیه شربت غلیظ

400 گرم شکر دانه ریز را با 200 میلی لیتر آب داخل یک قابلمه که بهتر است آلومینیومی یا آهنی نباشد بریزید و روی حرارت متوسط  بگذارید. شکر که در آب حل شد 50 میلی لیتر آب لیموی تازه و صاف شده به آن اضافه کنید. پس از ۳۰ دقیقه جوشیدن مواد روی حرارت ملایم  وقتی رنگ مواد آغاز کرد به قرمز- قهوه ای شدن، 10 دقیقه دیگر صبر کنید، پس مواد را از روی حرارت بردارید. الآن مواد را در ظرفی شیشه ای و دردار بریزید و پس از خنک شدن در یخچال نگه داری کنید. این شربت پس از ۲ تا ۳ روز طعم بهتری پیدا می کند. 

فوت وفن

مایه فاج آنقدر باید حرارت ببیند تا کاملا غلیظ شود.


 کف قابلمه ای را که برای فاج درست کردن انتخاب می کنید نباید نازک باشد.لازم به یادآوری است هنگام تهیه فاج وقتی ظرف حاوی مواد روی حرارت است دائم به آن سر بزنید و مواظب باشید نجوشد. اگر دیدید در جال جوشیدن است، قابلمه را از روی حرارت بردارید و کمی صبر کنید تا از حرارت بیفتد پس دوباره روی اجاق بگذارید.فاج شکلاتی تزیین شده و برش خورده به شرط نگهداری در ظرف در بسته در یخچال تا یک هفته قابل مصرف است.

تصاویر تزیین کیک شکلاتی در خانه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات