مادر و دختر موتور سوار ایرانی را بشناسید

تاریخ انتشار پست : 1395-5-27 دسته : افراد مشهور
فیلم نجات معجزه آسای مادر موتور سوار و نوزاد

شهرزاد نظیفی بیش از آنکه مادر دو قهرمان موتور سواری کشور باشد، اولین زن موتور سوار ایران هم محسوب می شود. او فعالیت ورزشی اش را در سال 68 شروع کرده و هنوز هم دست از این رشته نکشیده است...

روزنامه ایران - یاسمن صادق شیرازی: شهرزاد نظیفی بیش از آنکه مادر دو قهرمان موتور سواری کشور باشد،  اولین زن موتور سوار ایران هم محسوب می شود. او فعالیت ورزشی اش را در سال 68 شروع کرده و هنوز هم دست از این رشته نکشیده است.


با توجه به اینکه موتور وسیله خطرناکی محسوب می شود، چطور رضایت دادید که فرزندانتان این رشته را به صورت حرفه ای دنبال کنند؟


من از دوران کودکی به رشته های هیجان انگیز علاقه مند بودم. زمانی هم که با شوهرم ازدواج کردم، او یکی از برحسته ترین قهرمان های موتور سواری کشور بود، بنابراین به این رشته جذب شدم. از همان سال به صورت حرفه ای آغاز به موتورسواری کردم. زمانی که دیدم فرزندانم هم به این رشته علاقه مند هستند به همراه شوهرم به آنها آموزش دادیم. از همان موقع که کودک بودند لحظه به لحظه مراقبشان بودم، پس از آن هم دائم به آنها می گویم نکات ایمنی را رعایت کنند.

شاید رشته موتور کراس در نظر اول خطرناک باشد اما واقعاً این طور نیست. هر ورزش دیگری هم ممکن است خطر آفرین باشد اما مهم ترین نکته این است که نکات ایمنی را رعایت کنی.

مادر و دختر, چهره ها, زن موتور سوار, مادر دختر موتور سوار ایرانی بشناسید

چهره ها, زن موتور سوار, شهرزاد نظیفی, مادر و دختر


چقدر به تذکرات شما گوش می دهند؟


باورتان نمی شود ثانیه به ثانیه به آنها می گویم که مراقب باشند. اغلب اوقات با دخترم تمرین می کنم و مراقبش هستم اما مهم ترین نگرانی من در خصوص پسرم است که جداگانه در ورزشگاه آزادی تمرین می کند و متأسفانه نمی توانم در کنارش باشم.

زمانی که پسرم به خاطر کامل نبودن لباس ایمنی آسیب دید خودم را خیلی سرزنش کردم که چرا از ابتدا به آنها اجازه دادم وارد این رشته شوند. بعد از بهبودی او خدا را شکر کردم و به این نتیجه رسیدم که عمر دست خداوند است و در هر زمانی امکان بروز آسیب و خطر وجود دارد، بنابراین فرزندانم را به خدا سپردم.


در یک سایت عنوان شده بود شما اولین زن موتور سوار ایران پس از انقلاب هستید، آیا این مسأله صحت دارد؟


من عنوان کردم که اولین بانوی موتور کراس هستم و پس از آن این جمله برای من به عنوان یک معضل مطرح شد. خانم مسنی بودند که عنوان کردند که قبل از انقلاب موتور سواری می کردند و موتور سوار پلیس بودند اما از نظر من مهم ترین نکته این است که موتور سواری ورزشی را از خیابانی جدا کنیم. من قبل از ازدواج گاهی موتور سوار می شدم اما پس از سال 68 پس از ازدواجم این رشته ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال کردم.


نظرتان در خصوص شایعه ها و اخبار مبنی بر اولین دختر موتور سوار ایرانی در فضای مجازی و برخی از سایت های خبری چیست؟


شایعاتی در مورد اولین دختر موتور سوار در فضای مجازی و برخی از رسانه ها پخش شده است که اگر کسی به این حوزه اشراف داشته باشد به دروغ و جعلی بودن آن پی می برد.آن خانمی که در این سایت ها عنوان شده بود اولین دختر موتور سوار ایرانی است به تازگی آغاز به فعالیت ورزشی در این رشته کرده، بنابراین حتی در مسابقات سال 88 هم حضور نداشته است. به هر صورت فدراسیون مسئول رسیدگی به این شایعات است و این مرکز باید به آنها رسیدگی کند تا شاهد پخش این اخبار نباشیم.


 باید بدانیم تا زمانی که قانون از پیشکسوتان این رشته ورزشی حمایت نکند، هر کسی می تواند این ادعا را داشته باشد. به هر صورت در تنها مسابقه ای که در ایران برگزار شد دخترم اول و من دوم شدم و این موضوع به حد کافی مهارت هایمان را در این رشته نشان می دهد اما باید ساختارهای قانونی و حمایتی قوی تری ایجاد شود.


می خواهید این رشته را نسل به نسل ادامه دهید؟


من واقعاً دوست دارم که این اتفاق بیفتد. در حال حاضر که همه اعضای خانواده به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می کنند. پسرم به تازگی در مسابقاتی که در بابلسر برگزار شد مقام دوم را کسب کرد و دخترم هم تنها قهرمان این رشته محسوب می شود. من دوست دارم که نسل های پس خانواده ام هم این رشته را دنبال کنند هرچند که هنوز نوه دار نشده ام.

اولین «دختر موتور سوار» کشور کیست؟

جای خالی پاسخ این سؤال را شایعاتی پر کرده که واکنش قهرمانان این رشته را در پی داشته است.

خبری کذب مبنی بر معرفی اولین دختر موتور سوار کشور!البته این شایعات از نقل ازی که یک خبرگزاری فرانسوی منتشر کرده بود شروع شد و بازتاب گسترده ای هم در شبکه های مجازی داشت. «نورا نراقی» و «شهرزاد نظیفی» قهرمانان این رشته بارها در این گفت و گو علت این شایعه ها را برگزارنشدن مسابقات برای سنجیدن مهارت های بانوان موتور سوار کشور می دانند و می گویند اگر فدراسیون موتورسواری نظارت جدی ای بر عملکرد ورزشکاران این رشته نداشته باشد؛ این شایعات ادامه خواهد یافت.


«نورا نراقی در اولین دوره مسابقات «موتور کراس» بانوان کشور سال 88 قهرمان شد و بعد از آن به دعوت «اشلی فایولک» قهرمان موتور کراس زن دنیا در سال 2010 میلادی به عنوان تنها زن تاریخ در ایران به مسابقات wma امریکا رفت و توانست دوره آموزشی این رشته را نزد «استفی بائو» قهرمان موتور کراس از ایتالیا کسب کند. هرچند که علاقه به این رشته در خانواده او ارثی و منحصر به فرد است.

پدر نورا، مهرشاد نراقی؛ تنها موتورسوار در تاریخ ایران است که موفق به کسب قهرمانی در سه کلاس ۱۲۵سی سی، ۲۵۰سی سی، ۴۵۰سی سی به صورت همزمان شده است. از سال 88 به پس به دلایل نامعلوم مسابقات موتورسواری بانوان متوقف شده بود اما هفته گذشته وزارت ورزش و جوانان با فعالیت بانوان در این رشته موافقت کرد و مجوز راه اندازی این رشته صادر شد. گفت و گوی ما را با تنها قهرمان موتور کراس بانوان کشور می خوانید:

مادر و دختر, شهرزاد نظیفی, زن موتور سوار, مادر دختر موتور سوار ایرانی بشناسید

بجز مسابقه سال 88 مسابقه دیگری در کشور برگزار نشد که در آن کمپانی کنید؟


برگزاری آن مسابقه اقدام جدیدی در ایران بود. روز برگزاری مراسم خیلی استرس داشتم. می ترسیدم آن را کنسل کنند اما خدا را شکر همه چیز خوب پیش رفت. پس از این موضوع تلاش های زیادی برای دوباره برگزار کردن آن انجام دادیم اما تاکنون موفق نشده ایم. به تازگی تیم جدیدی وارد فدراسیون شده و قول های مساعدی در خصوص برگزاری مسابقات داده است.


چطور شد که پس از مسابقه سال 88 در رسانه های ایرانی و خارجی معروف شدی؟


این مسابقه به دلیل اینکه برای اولین بار انجام می شد بازتاب های گسترده ای در رسانه های متفاوت داشت. بسیاری از خبرنگاران خارجی در مسابقه حضور داشتند و مراسم پوشش خبری گسترده ای پیدا کرد. یکی از خبرنگاران فرانسوی در همان حال از من سؤال کرد که الگوی من در موتور سواری چه کسی است و من با قاطعیت پاسخ دادم اشلی فیولیک. پس از این گفتگو اشلی فیولیک متوجه علاقه من به خودش شد و مرا به امریکا دعوت کرد.

او یکی از برجسته ترین موتور سواران زن دنیا است بنابراین بودن در کنار او برای من بسیار غیرقابل باور و خوشایند بود. پس از مسابقه ای که در امریکا کمپانی کردم، توانستم مدرک رسمی مربیگری را بگیرم تا پس از آن به صورت رسمی و حرفه ای، آموزش به علاقه مندان این رشته را آغاز کنم.


هنوز هم نتوانسته ای در ایران اسپانسر جذب کنی؟


نه متأسفانه. هنوز این امکان فراهم نشده است و همچنان شرکت ای برای حمایت از زنان موتور سوار در کشور وجود ندارد البته در خصوص مردان هم حالت کم و بیش به همین صورت است. حضور شرکت های متفاوت در ایران هم با مشکلات متعددی مواجه است.

بنابراین آنها تا نتوانند موتورها را راحت به ایران وارد کنند یا در اینجا کارخانه های تولیدی داشته باشند نمی توانند به صورت قاطع از موتور سواران حمایت کنند. در حال حاضر بزرگ ترین مشکلی که زنان موتور سوار کشور دارند نبودن مسابقه است. تا مسابقه نباشد اسپانسر هم اقدام نمی کند. تعداد انگشت شماری از مردان در ایران اسپانسر دارند که آن هم از سر دلسوزی است.


مثل اینکه نمی توانید از ورزشگاه آزادی برای تمرین استفاده کنید!


 بله متأسفانه. این یک معضل است که زنان موتور سوار کشور با اینکه حجاب کامل دارند نمی توانند در ورزشگاه آزادی تمرین کنند و تنها در یکی از پیست های تهران اجازه تمرین به آنها داده می شود. تمرین کردن در یک پیست عملکرد یک موتور سوار را کاهش می دهد.

یکی از مشکلات دیگری که در پیست شهران برای زنان وجود دارد نبود آمبولانس و آبیاری نکردن درست زمین است. مهم ترین هدفی که از ابتدای کارم داشتم این بود که به زنان ایرانی نشان دهم خواستن توانستن است.


هیچ وقت نخواستی خارج از ایران در این رشته فعالیت کنی؟


 زمانی که به امریکا رفتم آنها به شدت علاقه مند بودند که من در آنجا بمانم اما دلم می خواست که این رشته را در کشور خودم ادامه دهم و آموزش به زنان را در ایران آغاز کنم. به نظرم موفقیت من پس از اینکه به دلیل پشتکار و استعدادم بود، به باوری است که می خواهم به زنان کشورم بدهم.


نگاه به یک زن موتور سوار در ایران چگونه است و چقدر در خصوص این ورزش فرهنگسازی انجام شده است؟


نگاه به استعداد های زنان کشور از گذشته تا به حال تغییرات بسیاری داشته چراکه آنها موفقیت های بسیار زیادی کسب کرده اند و حتی در برخی از زمینه های علمی و ورزشی، بهتر از مردان ظاهر شده اند. در حال حاضر کمتر کسی را می توان یافت که زنان را در جامعه دست کم بگیرد.

اغلب افراد به این رشته مردانه نگاه می کنند البته در امریکا هم به همین صورت بود اما زمانی که به تدریج آنها مشاهده می کنند که یک زن هم می تواند مانند مردان حتی بهتر به انجام این رشته ورزشی بپردازد، بسیار از این موضوع استقبال می کنند.


موتور در ایران وسیله ای مردانه محسوب می شود اما آیا شما هم این ورزش را مردانه می بینی؟


نه به هیچ وجه. از نظر من انجام این رشته برای بسیاری از آقایان می تواند حتی خطرساز و مشکل آفرین باشد چراکه اغلب آنها می خواهند بی پروا و بی ملاحظه موتور را هدایت کنند. یکی از مهم ترین دلایل آسیب ورزشکاران این رشته هم به همین دلیل است اما زنان اغلب دقیق تر و محتاط تر عمل می کنند بنابراین از نظر من این رشته بسیار زنانه است.


زنانی که می خواهند این رشته را یاد بگیرند اغلب با چه مشکلاتی روبه رو هستند؟


در این چند سال شاگردان زیادی داشته ام. اغلب در هر دوره آموزشی 10 تا 15 نفر کمپانی می کنند اما به دلیل نبود امکانات و هزینه های این رشته تعداد زیادی از آنها دلسرد می شوند. بسیاری از زنان علاقه مند درگیر مشکلات مادی هستند اما من همیشه تلاش خودم را برای کمک به تأمین هزینه های اجاره موتور و آموزش آنها انجام داده ام تا بار کمی از مشکلات شان را بردارم. همیشه به آنها می گویم کار کنید و مستقل شوید تا روی پاهای خود بایستید.

یکی دیگر از عللی که برخی از شاگردان این حرفه را دنبال نمی کنند نداشتن پشتکار است. مدتی پیش یکی از دوستانم به من گفت که خوش به حال تو که هر روز در حال موتور سواری هستی و من در جواب او گفتم اگر تو هم 24 سال مجبور به این کار شوی هیچ وقت این حرف را نمی زدی. به صورت قطعی علاقه و پشتکار در موفقیت این رشته بسیار مهم و تأثیر گذار است و هیچکس نباید رشته موتور کراس را راحت تصور کند.


آیا در این سال ها صدمه و آسیبی داشتی که بخواهی این رشته را کنار بگذاری؟


تا به حال دچار شکستگی جدی نشده ام اما جدی ترین صدمه من زمانی اتفاق افتاد که در پیست نبودم و به سمت محل استراحت حرکت می کردم. در آن زمان به خاطر اینکه تمرکز نداشتم سنگی را که جلوی راهم بود ندیدم و زمین خوردم. خوشبختانه آسیبم جدی نبود و سریع بهبود یافتم. متأسفانه چند سال به خاطر مشکلات خانوادگی مجبور به ترک این رشته شدم اما پس از آمدن تیم جدید به فدراسیون دوباره امید تازه ای برای حاضر شدن در پیست پیدا کردم و در حال حاضر به صورت جدی و مداوم تمرین می کنم.


اگر روزی بچه های شما بخواهند این رشته را دنبال کنند آنها را تشویق می کنی یا مانع شان می شوی؟


چند سال پیش برادرم در حال پرش با موتور دچار آسیب از ناحیه کمر شد البته در آن زمان لباس های ایمنی لازم را هم ناقص پوشیده بود و همین موضوع در تشدید آسیب دیدگی اش مؤثر بود.آن لحظه با خود گفتم که هیچ وقت نمی گذارم که بچه هایم موتور سواری کنند اما پس از مدتی وقتی حال برادرم خوب شد نظرم را عوض کردم. من عقیده دارم عمر دست خدا است و امکان مرگ انسان هنگام استراحت هم وجود دارد، بنابراین در آینده به نظر و عقیده فرزندانم اهمیت می دهم و حق انتخاب را به خودشان می دهم.

مادر و دختر, شهرزاد نظیفی, چهره ها, مادر دختر موتور سوار ایرانی بشناسید

علاقه داری با موتور خاصی تمرین کنی؟


من همه موتور ها را دوست دارم اما در حال حاضر موتوری که با آن تمرین می کنم «هسکوارنا 250» است و به شدت آن را دوست دارم، چراکه اشلی فایلک هم همین موتور را دارد. موتوری که در مسابقه سال 88 با آن قهرمان شدم را هم خیلی دوست دارم که مدل آن هم «یاماها 2006» بود.


اگر روزی ازدواج کنی و مجبور به انتخاب میان کسی که دوستش داری و موتور سواری شوی کدام را انتخاب می کنی؟


به صورت قطعی موتور را انتخاب می کنم. اگر بخواهم ازدواج کنم، کسی را انتخاب خواهم کرد که درک درستی از شرایط زندگی من داشته باشد. به عقیده من زن و شوهر باید همراه هم باشند، همدیگر را درک کنند و شرایط بهتری را برای موفقیت در زمینه های متفاوت برای یکدیگر فراهم کنند. همراه بودن برای من بسیار مهم است البته این کار باید دو طرفه باشد.


آیا گرایش به موتور سواری باعث تغییر رفتار تو به عنوان یک زن شده است؟


مدرک تحصیلی من طراحی دکوراسیون خانه بوده است اما به صورت کلی موتور سواری تنها اعتماد به نفس مرا در زندگی بسیار افزایش داده و باعث تغییر روحیاتم در زندگی نشده است. من همیشه می خواهم روی پاهای خود بایستم و ستون قوی ای برای زندگی خودم و خانواده ام باشم.

من این رشته را مردانه نمی بینم؛ ساز های مختلفی را امتحان کردم و حتی نقاشی می کردم اما در حال حاضر فقط پیانو و ساز دهنی می زنم. در یکی از مسابقات جشنواره فجر هم در زمینه نواختن سنتور مقام سوم را کسب کردم.


در زندگی بیشتر بر اساس احساس تصمیم می گیری یا منطق؟


احساساتم تنها چیزی است که در زندگی نمی توانم در مقابل آن مقاومت کنم. از نظر من کنترل احساسات کار بسیار سختی برای یک زن است. من همیشه در مورد کنترل احساساتم ناموفق بوده ام اما امیدوارم به مرور زمان موفق تر باشم.


مشوق تو برای فعالیت در این رشته چه کسانی بودند و اگر روزی مجبور به ترک موتور سواری شوی چه کار دیگری را دنبال می کنی؟


من موتور سواری را در 4 سالگی به واسطه پدر و مادرم یاد گرفتم. خانوادگی بودن این رشته برای من اتفاق بسیار خوشایندی بوده است؛ به طوری که اغلب سعی می کنم همیشه با پدر، مادر یا برادرم موتور سواری کنم. موج سواری، صخره نوردی و اسب سواری از رشته های مورد علاقه من است و اگر موتور کراس را کنار بگذارم به سمت یکی از این رشته ها می روم.


آیا درست است که براساس قانون جهانی مردان و زنان این رشته حتماً باید موهای خود را بپوشانند؟


بله. بر اساس قانون جهانی زنان و مردان این رشته نباید هنگام موتور سواری موهای خود را باز بگذارند و باید همه موهای خود را بپوشانند چراکه این اقدام امکان آسیب را افزایش می دهد. این رشته با حجاب تداخلی ندارد و حتی از برخی رشته های دیگر هم پوشیده تر محسوب می شود.

اگر برخی از ورزشکاران حجاب نامناسبی دارند باید با آنها برخورد شود. مسأله حجاب نباید مانعی برای پیشرفت موتور سواران شود، مسئولان می توانند نظارت و کنترل خود را بیشتر کنند.

موتور سواری دختر 14 ساله حادثه ساز شد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :