طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افراد مشهورنگران بودم صدایم مردم را بیدار کند | میرزایی

نگران بودم صدایم مردم را بیدار کند | میرزایی

بیکاری و گرانی؛ بزرگترین نگرانی مردم

نقل ازگر فوتبال ایران می گوید که انتظار برد ایران برابر برزیل را نداشته و اما پس از نمایش خوب بازیکنان با آنها همراه شده است.

ورزش سه: نقل ازگر فوتبال ایران می گوید که انتظار برد ایران برابر برزیل را نداشته و اما پس از نمایش خوب بازیکنان با آنها همراه شده است.

مزدک میرزایی از نقل ازگران نسل دومی صدا و سیماست که بر خلاف بسیار از هم نسل های خود بیشتر به دنبال نقل ازگری بوده و البته این کار را اولویت اول همه نقل ازگران می داند. با گفت و گوی "ورزش سه" و مزدک میرزایی همراه باشید:

*به عنوان سوال اول مزدک میرزایی نشان داده انسان جاه طلبی نیست. این موضوع را قبول داری؟

من اگر جاه طلب نباشم هرگز به جایی نمی رسم و مانند همه به دنبال رسیدن به بهترین ها هستم اما خوب قبول دارم که جاه طلبی کم و عمده دارد و شاید من از آن دسته از افراد هستم که کمتر جاه طلب هستم. علاقه اصلی من نقل ازگری فوتبال است و تلاشم این است که در رشته ای که کار می کنم پیشرفت کنم و بهتر باشم.

مزدک میرزایی, مزدک میرزایی, مزدک میرزایی, میرزایی نگران بودم صدایم مردم بیدار

مزدک میرزایی

*اما بسیاری از همکاران شما وارد شغل های دیگر مانند تهیه کنندگی و مجری گری و غیره شده اند.

اگر از آنها هم سوال کنید به شما می گویند که نقل ازگری اولویت اول آنهاست. البته من نیز تجربه تهیه کنندگی در شبکه ورزش را در کارنامه خود دارم و دو برنامه مستند نیز در این سال ها ساختم اما دلیلی نمی بینم که از رشته تخصصی خودم دور شوم. شاید هم در این مدت به من اجازه خروج از این کار و انجام کارهای دیگر را ندادند که این موضوع نیز می تواند یکی از دلایل کم کاری من در رشته های دیگر باشد.

*درباره دو فیلم مستندی که در حوزه فوتبال ساختی بیشتر صحبت کن.

دو مستند شهرآورد و تیم ملی را برای شبکه مستند با استفاده از تصاویر کمتر منتشر شده ساختم. احساس می کردم که جای این سبک برنامه ها در فوتبال ما خالی است و نسبت به دیگر کشورها در این موضوع عقب هستیم. مستند شهرآورد به سه یا چهار سال پیش باز می گردد و مستند تیم ملی نیز در این سال ها جسته و گریخته پخش شده بود. هر چند می دانم که می شد مستندهای بهتری نیز ساخت اما واقعا جای این مستند ها خالی بود و همین دو مستند نیز غنیمت هستند که نمونه دیگری ندارند. اگر تصاویر بیشتری داشتیم می شد مستند بهتری ساخت و به طور مثال ما در مستند تیم ملی بخش هایی از بازی ایران و رژیم صهیونیستی در فینال جام ملت ها را پخش کردیم که تا به حال پخش نشده بود.

*از نقل از های مزدک میرزایی رضایت داری و به خودت نمره قبولی می دهی؟

تا اندازه زیادی رضایت دارم و احساس می کنم به بهترین سطح رسیده ام. پس از اتمام هر بازی سعی می کنم فیلم نقل از های خودم را تماشا کنم که البته این کار در سال های گذشته با وجود سایت های متعدد بسیار آسان تر شده است. البته کار نقل ازگری در سال های اخیر بسیار سخت تر شده زیرا دیگر مردم نیز به خوبی از همه اطلاعات آگاهی دارند و ما باید سراغ منابعی برویم که افراد کمتری به دنبال آن می روند. نباید اطلاعات خودمان را از سایت های مرسوم به دست بیاوریم تا مانند بازی های یورو اتفاقات بدی رخ ندهد.

*نسل جدید نقل ازگران فوتبال را چطور می بینی؟

افرادی که آهسته آهسته به نقل ازگران فوتبال اضافه می شوند انگیزه زیادی دارند. این موضوع را تحسین می کنم. امیدوارم پیشرفت کنند و می دانم که همانگونه که ما جای افراد پیش از خود را گرفتیم، این افراد نیز جای ما را خواهند گرفت.

*تا چه زمانی به نقل ازگری ادامه خواهی داد؟

نقل ازگری مانند فوتبال نیست که پس از یک سن مشخصی دیگر نتوان آن را ادامه داد. در حرفه ما انگیزه مهم است و هر زمانی که دیگر انگیزه و توان نداشته باشم مطمئنا در این حرفه بازنشسته خواهم شد.

*چرا نقل ازگران هیچگاه تیم مورد علاقه خود را معرفی نمی کنند؟

فضا در تهران و استان های دیگر مختلف است و اگر می بینید که در شهرهای دیگر یک نقل ازگر از تیم شهر خود حمایت می کند به این علت است که فضا مختلف است. زمانی که از رسانه ملی یک دیدار را نقل از می کنیم باید بی طرف باشیم زیرا نقل ازگر مانند داور باید بی طرفانه فوتبال را نقل از کند. شاید اگر در ایران تیم های مطرح شبکه خصوصی داشتند، نقل ازگران نیز برای کار کردن در این شبکه ها علاقه قلبی خود را می گفتند اما اکنون سر نقل ازگران به کار خودشان است و ترجیح می دهیم بی طرف نقل از کنیم.

*نقل از بازی فوتسال ایران و برزیل انتقادات زیادی را در پی داشت. در باره این موضوع صحبت می کنی؟

ما در 3 بازی قبلی خود 11 گل خورده بودیم و همه فکر می کردیم در این بازی بازنده خواهیم بود. بنابر این من نباید از دقیقه اول بازی به بینندگان امید الکی می دادم. هر چه از جریان بازی گذشت و تیم ما بهتر شد من نیز به نقل از خود هیجان دادم و با سبک دیگری بازی را نقل از کردم. ما در 10 دقیقه ابتدایی نیمه اول حتی به سختی از زمین خود خارج می شدیم و این طبیعی بود که کسی انتظار برد برابر برزیل را نداشته باشد.

*اما این شانس را داشتی تا ایران و استرالیای فوتسال را نقل از کنی.

بازی ایران و ایتالیا هم نقل از کرده بودم که در آخرین لحظات بازی را باختیم و آن بازی نیز بازی بسیار مهمی بود. من حتی زمانی که بازی به ضربات پنالتی رسید نیز خیلی امیدوار نبودم زیرا برزیلی ها از ما شرایط بهتری داشتند اما در نهایت یک اتفاق تاریخی رخ داد و من نیز در دقایق پایانی بازی به نحوی بازی را نقل از کردم که نگران شدم شاید صدای من باعث بیدار شدن مردم شود.

هر چه از جریان بازی گذشت من نیز با عملکرد خوب بازیکنان همراه شدم و طبیعی بود که با حملات ایران و ترشح بیشتر آدرنالین در دقایق پایانی سبک نقل از من نیز تغییر کند. در نهایت برد برزیل که در 23 بازی گذشته 21 بار ما را شکست داده بود اتفاق بزرگی بود که باید به همه فوتسالی ها آن را تبریک بگویم.

نگران امنیت پایین سایت بودم! / مصاحبه با هکر سایت بیمارستان میلاد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات