سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟

تاریخ انتشار پست : 1395-10-6 دسته : دیدنی و خواندنی

به نظر می رسد عوامل بیرونی و شرایط نابسامان اقتصادی برخی کشورها بر آثار تاریخی معروف دنیا اثر گذاشته و با گذشت زمان، منجر به تخریب و نابودی آن ها شده است. در این نقل از، با معروفترین سازه های دنیا آشنا خواهید شد که...


وبسایت تابناک باتو: از اهرام جیزه تا کولوسئوم در ایتالیا، این آثار تاریخی و مانند آن در دنیا قرار نبود شبیه چیزی باشند که این روزها می بینیم. به نظر می رسد عوامل بیرونی و شرایط نابسامان اقتصادی برخی کشورها بر آثار تاریخی معروف دنیا اثر گذاشته و با گذشت زمان، منجر به تخریب و نابودی آن ها شده است. در این نقل از، با معروفترین سازه های دنیا آشنا خواهید شد که بین آنچه هستند و آنچه باید باشند، تفاوت های زیادی وجود دارد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا، اسپانیا

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟

معماری, معروف, سازه, جهان

تاریخ بنای این کلیسای مشهور به سال ۱۸۸۲ میلادی بازمی گردد. بر طبق محاسبات طراح این کلیسا « آنتونیو گائودی» و با توجه به امکانات قابل دسترسی تا پایان قرن نوزدهم میلادی، زمان ساخت این کلیسا سه تا چهار قرن طول می کشیده است.

هزینه ساخت این کلیسا از کمک های مردمی و از سوی مسیحیان تأمین شده و همچنین با استفاده از تکنولوژی های جدید در این سال ها ، پیش بینی می شود این کلیسا تا سال ۲۰۲۶ میلادی کامل شود.

اهرام جیزه، مصر

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


در اصل، اهرام مصر با یک لایه درخشان، بازتابنده از سنگ آهک سفید رنگ زده و براق شده بودند. رنگ براق سفید، نمایی جالب و گیرا به اهرام می بخشید. مصریان باستان چنین رنگ آمیزی را نمادی از شکوه و عظمت فراعنه می دانستند. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که رنگ سفید براق برای اهرام مانند باتری خورشیدی عمل می کرده است؛ اما متأسفانه این لایه براق بر اثر زمین لرزه قدرتمندی که در سال ۱۳۰۱ میلادی رخ داد از بین رفت.

برخی هم می گویند که ساکنان عرب این منطقه در قرن ۱۲ باعث تخریب این لایه ها شده اند. بر طبق این ادعا، اعراب که می ترسیدند اهرام تحت سیطره صلیبیان دربیاید، آن را ویران کرده و بعد از مدتی دوباره اقدام به بازسازی آن کردند، به گونه ای که به شکل کنونی درآمده است.

کولوسئوم، ایتالیا

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


کولوسئوم یکی از بناهای معروف در ایتالیا و بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم باستان بوده و با گذشت هزار سال از ساخت بنای آن، این ساختمان باستانی همچنان عظمت خود را حفظ کرده است؛ هرچند دیگر شکل اولیه را ندارد. در قرن چهاردهم میلادی، یک زمین لرزه قوی شهر رم را لرزاند و باعث ریزش بخش جنوبی کولوسئوم شد که به دنبال آن، بازسازی آن با مصالح ساختمانی، شکل باستانی و بکر کولوسئوم را دستخوش تغییرات فراوانی کرد.

برج هند

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


برج هند در بمبئی، یکی از آسمان خراش های فوق بلند جهان به حساب می آید و بعد از برج الخلیفه در دبی، بلندترین سازه روی کره ی زمین به شمار می رود. « جورجیو آرمانی » بر روی طراحی داخلی این برج کار می کند. در سال ۲۰۱۱ ساخت این برج به علت مشکلات اقتصادی متوقف شد.

پارتنون، یونان

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


معبد پارتنون در یونان، یکی از مشهورترین یادگار دنیای باستان به شمار می رود. این معبد به دست یونانیان باستان و برای خدایان آتن که در آکروپولیس بودند ساخته شد. معبد پارتنون، تاریخ پیچیده ای دارد و در تاریخ پر پیچ و خم خود در معرض حملات، چپاول ها، آتش سوزی ها و تیراندازی ها قرار گرفته است. این معبد در برهه ای از زمان به عنوان کلیسای مسیحیان و سبعد به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفت. در حال حاضر با وجود تخریب ها شکل کلی خود را حفظ کرده است.

برج العالم، امارات

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


برج العالم در حال حاضر نام آخرین پروژه آسمان خراش هایی است که قرار است طول آن به ۵۱۰ متر برسد و از نظر ظاهری به یک گل کریستالی شباهت دارد. قرار بود این پروژه تا سال ۲۰۰۹ میلادی به پایان برسد. اما با توجه به بحران مالی جهانی، ساخت این برج تا پایان سال ۲۰۱۳ متوقف شد.

برج یونیتی (وحدت)، لهستان

سازه های معروف دنیا قرار بود چه شکلی باشند؟


قرار بود برج یونیتی در لهستان دفتر منطقه ای برای انجمن مهندسان این کشور باشد. ساخت این بنا از سال ۱۹۷۵ میلادی شروع شد؛ اما به علت مشکلات اقتصادی، ساخت آن به مدت شش سال متوقف شد. از آن زمان تاکنون، این ساختمان واقع در کراکوف به عنوان نمادی غم انگیز از گذشته، باقی مانده است. هم اکنون این بنا در حال تکمیل است تا ساختمانی برای زندگی شهروندان معاصر باشد.

منبع : برترینهافارسی سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ جدیدترین اخبار گوناگون را در تابناک با تو از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید ه ای از آخرین اخبار پیرامون ... سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ | خبر فارسی سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ به نظر می رسد عوامل بیرونی و شرایط نابسامان اقتصادی برخی کشورها بر آثار تاریخی معروف جهان اثر گذاشته و با گذشت ... سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ - جستجوگر اخبار تی نیوز شهردارآنلاین: به نظر می رسد عوامل بیرونی و شرایط نابسامان اقتصادی برخی کشورها بر آثار تاریخی معروف جهان اثر گذاشته و با گذشت زمان، منجر به ... سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ | جدیدترین اخبار - قطره سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید ه ای از آخرین ... آخرین خبر |گوناگون/ سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ تابناک با تو/ ز اهرام جیزه تا کولوسئوم در ایتالیا، این آثار تاریخی و مانند آن در جهان قرار نبود شبیه چیزی باشند که این روزها می بینیم. به نظر می ... سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر و یا عکس آن بخوانید. سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند 1 . سازه های معروف جهان قرار بود چه شکلی باشند؟ - سایت خبری تحلیلی ... 1 ساعت قبل ... سازه های معروف ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :