طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ویدیو و فیلمآسمان شهرها بدون آلودگی نوری

آسمان شهرها بدون آلودگی نوری

آسمان شهرها بدون آلودگی نوری

افراد زیادی به دیدن ستاره ها علاقه دارند و شب هنگام به تماشای آن ها می نشینند. شرایط زندگی باعث شده تا شهرنشینان نتوانند به درستی از این موهبت الهی استفاده کنند. به همین علت در چند سال گذشته سفر به کویر و کویر نوردی رواج یافته است. حتی اگر هوا تمیز و مطبوع باشد، ستاره های بسیار کمی در آسمان شهرهای پرنور دیده می شود. آلودگی نوری ناشی از روشن بودن چراغ ها و منابع دیگر باعث شده تماشای ستاره ها بیش از پیش با مشکل مواجه گردد. اگر انسان می توانست آلودگی ناشی از منابع نور را کاهش دهد، آسمان بسیار زیباتر از شرایط کنونی به نظر می رسید.

وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: افراد زیادی به دیدن ستاره ها علاقه دارند و شب هنگام به تماشای آن ها می نشینند. شرایط زندگی باعث شده تا شهرنشینان نتوانند به درستی از این موهبت الهی استفاده کنند. به همین علت در چند سال گذشته سفر به کویر و کویر نوردی رواج یافته است.

حتی اگر هوا تمیز و مطبوع باشد، ستاره های بسیار کمی در آسمان شهرهای پرنور دیده می شود. آلودگی نوری ناشی از روشن بودن چراغ ها و منابع دیگر باعث شده تماشای ستاره ها بیش از پیش با مشکل مواجه گردد. اگر انسان می توانست آلودگی ناشی از منابع نور را کاهش دهد، آسمان بسیار زیباتر از شرایط کنونی به نظر می رسید.

در همین رابطه هنرمندی به نام «سیرام مورالی» (Sriram Murali) به موضوع مد نظر ما پرداخته است. وی توانسته با سر زدن به ۹ موقعیت متفاوت که بیشتر آن ها در نزدیکی شهر کالیفرنیا واقع شده اند، ویدیویی زیبا به صورت تایم لَبعد تهیه نماید. مشاهده این ویدیو می تواند شما را با اثرات مخرب آلودگی نوری آشنا سازد، بنابراین توصیه می کنیم به تماشای آن بنشینید.آلودگی نوری, دیدنی, فیلم, آسمان


تلاش برای اکران در شهرهای بدون سینما / جزئیات پخش و اکران فیلم «نفس»
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات