طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ویدیو و فیلمتور مریخ با هولولنز

تور مریخ با هولولنز

عکس های از خانه های زیر آب تا تور گردشگری به مریخ!

خبرها حاکی از آن است که مجتمع بازدیدی مرکز فضایی «کندی» فرصتی را برای علاقه مندان به فضا فراهم کرده است تا با فناوری واقعیت مجازی بتوانند راه رفتن روی سیاره مریخ را تجربه کنند.

خبرگزاری آنا - ندا اظهری: خبرها حاکی از آن است که مجتمع بازدیدی مرکز فضایی «کندی» فرصتی را برای علاقه مندان به فضا فراهم کرده است تا با فناوری واقعیت مجازی بتوانند راه رفتن روی سیاره مریخ را تجربه کنند.

تور مریخ, مجازی, تور مریخ, تور مریخ هولولنز

مجازی, فیلم, هولولنز, تور مریخ


بازدید از سیاره مریخ با توجه به مسافت 55 میلیون کیلومتری بسیار شگفت انگیز خواهد بود. خبرها حاکی از آن است که تا ابتدای ژانویه، مجتمع بازدیدی مرکز فضایی «کندی» بازدید از مریخ را در قالب واقعیت افزوده تجربه خواهد کرد. این کار با فناوری «هولولنز» مایکروسافت امکان پذیر می شود که مهمانان خود را از طریق فضای مجازی و برنامه «مقصد: مریخ» در موقعیت های مختلفی از سیاره مریخ به گردش می برد.

این برنامه نرم افزاری براساس ابزار علمی OnSight راه اندازی شده است که نتیجه همکاری میان مایکروسافت و آزمایشگاه پیش رانش جت ناساست. نرم افزار OnSight نخستین بار در ژانویه 2015 به عنوان روشی معرفی شد که دانشمندان از طریق آن بتوانند مریخ را در قالب یک فضای سه بعدی و به واسطه هدست واقعیت مجازی مایکروسافت به نام «هلولنز» مشاهده کنند.

پیش از این، نرم افزار OnSight به عنوان پایه نرم افزار واقعیت مجازی مریخ 2030 برای هدست مقوایی گوگل، واقعیت مجازی Gear سامسونگ و «اوکیولس ریفت» (Oculus Rift) مورد استفاده قرار می گرفت. برنامه «مقصد: مریخ» هم مانند پروژه های ابتدایی OnSight ، چشم اندازها و مناظر خود را از داده ها و تصاویر فرستاده شده از فضاپیمای کنجکاوی خلق کرده و آنها را در موقعیت های واقعی قرار داده است.

بازدیدکنندگان مجازی که به بازدید از سیاره سرخ می روند توسط هولوگرام «باز آلدرین»، دومین فردی که پا روی کره ماه گذاشت و «اریسا هاینز»، هدایت گر فضاپیمای کنجکاوی، به نقاط مهم هدایت می شوند و از اکتشافات بازدید می کنند.

فرصت نزدیک شدن به مریخ و راه رفتن روی سطح آن تجربه هیجان انگیزی است که جای دیگری نمی توان آن را تجربه کرد. از این طریق، بازدیدکنندگان می توانند دیدی واقعی نسبت به تمام فعالیت های ناسا در سیاره مریخ داشته باشند.

افتتاح برنامه «مقصد: مریخ» از این هفته انجام می شود و تا اول ژانویه 2017 ادامه خواهد داشت. هزینه ورودی به فضای مجتمع بازدیدی مرکز فضایی «کندی» حدود 50 دلار است.
گواردیولا توره را تحقیر کرد! | مدیر برنامه های توره
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات