طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ویدیو و فیلمرباتی که از حصارها بالا می رود

رباتی که از حصارها بالا می رود

ساخت سالن چندمنظوره ورزشی در دهستان بی بالان بخش کلاچای رودسر

انواع مختلفی از ربات های چهارپا تا امروز به بازار ارائه شده است اما اخرین و جذاب ترین نمونه آنها، رباتی ست که تقریبا از هر سطحی عبور می کند و از حصار هم بالا می رود.

خبرگزاری آنا - محمدرضا احمدی نیا: انواع مختلفی از ربات های چهارپا تا امروز به بازار ارائه شده است اما اخرین و جذاب ترین نمونه آنها، رباتی ست که تقریبا از هر سطحی عبور می کند و از حصار هم بالا می رود.

کمپانی «گوست رباتیکز» که در حوزه تکنولوژی های رباتیک فعالیت می کند، نمونه تازه و خارق العاده ای از ربات چهارپا را به نمایش گذاشته است که می تواند آینده بازار ربات های حیوان نما را تغییر دهد.

در روزگاری که ربات های چهارپا با ویژگی های محدود، تقریبا هم قیمت یک خودروی دست دوم در آمریکا هستند، گوست رباتیکز رباتی به نام «گوست مینیاتور» را عرضه کرده که مدعی است در صورت تولید انبوه می تواند به قیمت کم تر از 1500 دلار نیز برسد.


این ربات تازه از موتورهای الکتریکی مستقیم بهره می گیرد و رفتار و تنظیمات حرکتی آن نیز به جای اتکا به بخش های مکانیکی، از بخش های نرم افزاری دستور می گیرند. مینیاتور می تواند سطح حرکت خود را از پاهایش لمس و احساس کند و متناسب با آن حرکت خود را تنظیم کند.

این ربات نه تنها می تواند از پله ها بالا رود بلکه ویژگی اعجاب آور بالا رفتن از فنس ها را نیز در خود دارد. مینیاتور وقتی به سطح غیرمعمولی می رسد، آن را با دست و پایش حس می کند و سبعد برای بالارفتن از آن تصمیم می گیرد.

نمونه های دیگر ربات های چهارپا، تاکنون در میدان های متفاوت آزمایش شده اند و هنوز هیچ کدام به تأیید نرسیده اند اما برآورد می شود این ربات برای اموری مانند پشتیبانی نظامی، امداد و نجات در مناطقی که پهپادها ویژگی پرواز ندارند و همچنین جست وجو در سیارات دیگر و نمونه برداری نیز قابل استفاده باشد.روبات, فیلم, جالب و دیدنی, حصار


وقتی غلظت «سرب» در خون بالا می رود!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات