طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دیدنی و خواندنیعمل جراحی دندان خرس 250 کیلویی

عمل جراحی دندان خرس 250 کیلویی

فیلم تمرینات بدنسازی دروازه بان رئال پس اَز عمل جراحی

مسئولان یک پارک حیات وحش در ایالت براندنبورگ در شرق آلمان برای مداوای یک خرس قهوه ای دست به دامان یک تیم دندانپزشکی شدند. این خرس قهوه ای به نام ایگور ۲۵۰ کیلو وزن دارد و در سال های اولیه زندگی در قفس بزرگ شده است

وبسایت فرادید: تیمی از دندانپزشکان و کارشناسان حیات وحش یک روز را صرف معالجه دندان های خرسی غول پیکر در یکی از پارک های ملی آلمان کردند. پوسیدگی دندان ایگور، خرس قهوه ای ۲۵۰ کیلویی، به علت گذراندن طفولیت در قفس ایجاد شده بود.

خرس, آلمان, جراحی, عمل جراحی دندان خرس کیلویی

دندانپزشکی, حیات وحش, خرس قهوه ای, خرس, آلمان, جراحی


مسئولان یک پارک حیات وحش در ایالت براندنبورگ در شرق آلمان برای مداوای یک خرس قهوه ای دست به دامان یک تیم دندانپزشکی شدند. این خرس قهوه ای به نام ایگور ۲۵۰ کیلو وزن دارد و در سال های اولیه زندگی در قفس بزرگ شده است.

اولین اقدام پزشکان برای معالجه بیمار، بیهوش کردن او بود. ایگور سبعد با کمک جمعی از داوطلبان روی تخت مداوا قرار داده شد.

خرس قهوه ای, جراحی, حیات وحش, عمل جراحی دندان خرس کیلوییدر حالی که دهان ایگور با کمک ابزار ویژه باز نگاه داشته شده و زبانش بیرون افتاده بود، پزشکان کار مداوای دندان ها و لثه عفونی این خرس ۲۱ ساله را شروع کردند. تجهیزاتی که برای معالجه ایگور به کار گرفته شده، درست همان تجهیزاتی بودند که برای انسان ها به کار می روند، فقط در اندازه ای بزرگتر.

عمل جراحی ایگور چندین ساعت به طول انجامید. بعد از ایگور قرار بود یک خرس دیگر نیز تحت عمل جراحی مشابهی قرار بگیرد، اما این عمل به تعویق افتاد.

حیات وحش, آلمان, خرس قهوه ای, عمل جراحی دندان خرس کیلویییولیان دورش، مدیر این پارک حیات وحش، بر این باور است که جویدن میله های قفس آهنی به علت "سر رفتن حوصله" ایگور موجب شده تا دندان هایش دچار مشکل شوند.

دندانپزشکی, خرس, حیات وحش, عمل جراحی دندان خرس کیلویینکته قابل توجه در این ماجرا این است که پزشکان در اصل فراخوانده شده بودند تا دریابند چرا ایگور به طرزی غیرعادی راه می رود.

آنها به هنگام معاینه مفصل ران ایگور، به طور ناگهانی متوجه پوسیدگی دندان هایش شدند. به گفته پزشکان، حال ایگور خوب است و انتظار می رود که او دوران نقاهت هر دو مشکل جسمانی اش را به زودی سپری کند.

تزریق سلول های بنیادی به قلب بدون نیاز به عمل جراحی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات