طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ویدیو و فیلماین موسیقی را هوش مصنوعی ساخته است!

این موسیقی را هوش مصنوعی ساخته است!

عکس های اولین نیمکت هوشمند خورشیدی در ایران ساخته شد

در گذشته می گفتند ربات ها هرچقدر هم که پیشرفت بکنند نمی توانند به احساسات و خلاقیت بکر انسانی برسند. بهتر است کمی درباره این ایده تجدید نظر کنید. یا حداقل اگر فکر می کنید که جادوی نوابغی مانند پیکاسو و جان لنون دست نیافتی است، بدانید که نابغه های عصر امروز کسانی هستند که می توانند این جادو را باطل کنند و فرزند خلف انسان یعنی فناوری را به پیش برانند.

وب سایت دنیای عکس آنلاین: در گذشته می گفتند ربات ها هرچقدر هم که پیشرفت بکنند نمی توانند به احساسات و خلاقیت بکر انسانی برسند. بهتر است کمی درباره این ایده تجدید نظر کنید. یا حداقل اگر فکر می کنید که جادوی نوابغی مانند پیکاسو و جان لنون دست نیافتی است، بدانید که نابغه های عصر امروز کسانی هستند که می توانند این جادو را باطل کنند و فرزند خلف انسان یعنی فناوری را به پیش برانند.

پدیده ای که امروز می خواهیم در دنیای عکس آنلاین آن را معرفی کنیم FlowMachines است. هوش مصنوعی جدیدی که در پژوهشگاه سی اس ال سونی ساخته شده و می تواند دنیای موسیقی را متحول کند. یکی از مهم ترین شاخه های صنعت سرگرمی که مانند خیلی از پدیده های دیگر این روزها شدیدا دچار موج تقلید و کپی کاری است.

فلومشنیز در اصل نرم افزاری است با استفاده از یک پایگاه داده شامل هزاران فایل موسیقی می تواند یک قطعه موسیقی جدید خلق کند. به عبارت ساده تر یعنی یک آهنگساز مصنوعی. کافی است به سراغ این نرم افزار بروید و سبک موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا برنامه بر اساس داده ها و تحلیل های قبلی یک موسیقی جدید بنویسد.

برای مثال نخستین محصول این نرم افزار به تازگی منتشر شده. Daddy’s Car قطعه ای است که با الگوبرداری از کارهای بیتلز در اختیار بنوا کاره، یک تهیه کننده موسیقی فرانسوی، قرار گرفته تا آن تنظیم و اجرا کند. اثری که برای یک هوش مصنوعی نوپا حیرت انگیز است.

سال آینده نخستین آلبوم موسیقی ساخته شده با فلومشنیز هم منتشر خواهد شد. 


موسیقی, شنیدنی, هوش مصنوعی, جالب, فیلم


هوش مصنوعی به ابزارهای شنیدنی می آید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات