طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دیدنی و خواندنیتصویر این ها نگاهتان را به دنیا تغییر خواهد داد!

تصویر این ها نگاهتان را به دنیا تغییر خواهد داد!

تصویر این ها نگاهتان را به دنیا تغییر خواهد داد!

تصاویر همیشه به تنهایی کافی نیستند که به ما درک درستی از چیزی بدهند، به خصوص وقتی مساله پرسپکتیو و مقیاس در میان باشد.

برترین ها: تصاویر همیشه به تنهایی کافی نیستند که به ما درک درستی از چیزی بدهند، به خصوص وقتی مساله پرسپکتیو و مقیاس در میان باشد. مطمئنا همه می دانیم که برج خلیفه بزرگ است، و مطمئنا می توانیم تصور کنیم که بزرگترین تلسکوپ رادیویی دنیا باید بسیار قابل توجه باشد، اما فقط وقتی چیزها را باهم مقایسه می کنیم می توانیم بگوییم به درک درستی از مقیاس آن ها رسیده ایم یا نه. با توجه به این موضوع، یک دانش آموز کالج به نام کوین تصمیم گرفته پروژه ای با عنوان «پرسپکتیو سریع» ایجاد کند، یک مجموعه آموزشی در مورد پرسپکتیو که تصاویرش را در این مطلب مشاهده می کنید.

عقرب های بزرگ ماقبل تاریخ

حشرات دوران ماقبل تاریخ به علت سطح اکسیژن بالا، بسیار بزرگتر از حشرات امروز بودند. «Pulmonoscorpius kirktonensis» یک نوع عقرب بود که طول آن به 60 سانتیمتر می رسید یعنی به اندازه یک گربه معمولی. خیلی خوشحالیم که چنین چیزهایی دیگر وجود ندارند. اگر وجود داشتند احتمالا هرگز بیرون نمی رفتیم. 

مقایسه, مقیاس, پروژه تصویری, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

مقیاس, پروژه تصویری, پرسپکتیو, مقایسه

بزرگترین تانکر نفتی جهان

بزرگترین تانکر نفتی دنیا که تا به حال تولید شده حدود 460 متر طول دارد. اگر آن را در دریاچه اصلی پارک مرکزی نیویورک قرار دهیم تنها 107 متر از جلو و عقب اضافی باقی می ماند.

پروژه تصویری, مقایسه, مقیاس, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

معدن میر

معدن میر در روسیه، یکی از عمیق ترین معادن دنیا است. عمق رسمی آن 525 متر است. اگر دومین ساختمان بلند ایالات متحده، برج ویلیس یا سیرز که 527 متر ارتفاع دارد را درون این معدن قرار دهیم، نوک برج به اندازه 2 متر بیرون می ماند.

پرسپکتیو, پروژه تصویری, پرسپکتیو, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

تایتانیک

وقتی تایتانیک ساخته شد، یکی از بزرگترین کشتی هایی بود که تا به حال ساخته شده است. تایتانیک حدود 269 متر طول داشت. از آن زمان صنعت کشتی سازی راهی طولانی را پیموده است. ناو هواپیمابر U.S.S. رونالد ریگان 333 متر طول دارد. اگر تایتانیک روی این کشتی قرار داده شود 64 متر از طول آن باقی می ماند.

مقیاس, پروژه تصویری, پرسپکتیو, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

ستاره مرگ

اگرچه ستاره مرگ در واقعیت وجود ندارد اما بزرگترین و ستیزگرترین ماشینی است که تا به حال تصور شده است. تخمین زده می شود که ستاره مرگ 159.5 کیلومتر یعنی 1.4 برابر طول فلوریدا عرض دارد.

پروژه تصویری, پروژه تصویری, مقایسه, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

بمب افکن B-2

این بمب افکن یکی از پیشرفته ترین و گران ترین هواپیماهای دنیا است. آنچه که بیشتر مردم در مورد این هواپیما نمی دانند این است که واقعا چقدر بزرگ است. طول بال های هواپیما 52.5 متر است، یعنی حدود 3.5 متر بزرگتر از زمین فوتبال لیگ فوتبال ملی.

مقیاس, مقایسه, پروژه تصویری, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

سنگ 2.6 تریلیون دلاری


سیارک دیونیسوس بخشی از کمربند سیارکی آپولو است. تخمین زده می شود این سیارک 1.5 کیلومتر عرض داشته باشد. ارزش دیونیسوس 2600000000000 دلار است. مقیاس و بزرگی سیاره را می توانید از عکس زیر هنگامی که بالای پل گلدن گیت قرار بگیرد، بهتر درک کنید.

مقیاس, مقیاس, مقایسه, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

برج خلیفه


برج خلیفه در حال حاضر بلندترین ساختمان دنیا است و 829.66 متر ارتفاع دارد. اگر این ساختمان در نیویورک قرار داده شود 305 متر بلندتر از ساختمان مرکز تجارت جهانی و 396.2 متر بلندتر از ساختمان امپایراستیت خواهد بود. 

پروژه تصویری, پرسپکتیو, مقیاس, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

موتور موشک  M-1

موتور موشک ام-1 در سال های 1950 برای برنامه فضایی ناسا طراحی شده بود و بزرگترین موتوری است که تا به حال ساخته شده است. قطر این موتور 4.26 متر و آنقدر بزرگ است که یک ماشین هوشمند را با 60 سانتیمیتر اضافی از هرطرف پوشش دهد. 

پرسپکتیو, پرسپکتیو, پروژه تصویری, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان

همان طور که به دنبال جستجوی فرازمینی هستیم، هم چنان به ساخت تلسکوپ های بزرگ و بزرگتر ادامه می دهیم. بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان، تلسکوپ استان گوئیژو در چین است که 487.6 متر قطر دارد. اگر این تلسکوپ در مرکز شهر لاس وگاس قرار بگیرد بخش زیادی از شهر را پوشش می دهد. 

پرسپکتیو, پروژه تصویری, مقیاس, نگاهتان جهان تغییر خواهد داد!

جهان نمی خواهد سبک زندگی اسلامی - ایرانی داشته باشیم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات