تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

تاریخ انتشار پست : 1395-12-1 دسته : سلامت

لیزر موهای زائد از بی عارضه ترین و کم دردسر ترین لیزرها هم برای پزشک و هم برای بیمار است پس از لیزر هم هیچ زخمی روی پوست بیمار ایجاد نمی شود فقط در تعدادی در پوست قرمزی متوسطی ایجاد می شود که ان قرمزی هم طی چند دقیقه تا حداکثر ۲ ساعت خوب می شود.تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر
تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

لیزر موهای زائد از بی عارضه ترین و کم دردسر ترین لیزرها هم برای پزشک و هم برای بیمار است پس از لیزر هم هیچ زخمی روی پوست بیمار ایجاد نمی شود فقط در تعدادی در پوست قرمزی متوسطی ایجاد می شود که ان قرمزی هم طی چند دقیقه تا حداکثر ۲ ساعت خوب می شود بطوریکه هیچ لک یا اسکاری برجا نمی گذارد البته موارد نادری تاول یا لک قهوه ای پس از لیزر دیده شده که اغلب دلیل آن انرژی بالایی است که پزشک بکار برده لذا دقت پزشک خصوصاً در جلسه اول لیزر برای تعیین انرژی بسیار مهم است چرا که پوست بعضی از بیماران بسیار حساس است که البته اگر هم این موارد بر اثر بی دقتی پزشک یا پوست حساس ایجاد شود طی ۲ تا ۳ هفته بهبود پیدا می کند.

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر


دوره های پوستی باید توسط متخصصین پوست به شکل کاملا تفهیمی صورت گیرد.

در این دوره ها باید مسائلی از قبیل:

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

 یادگیری مسائل متفاوت پیرامون جنس و ساختار پوست و مراقبت های پوستی حین کار لیزر برای رفع موهای زائد

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

 آشنایی کامل با طیف های متفاوت پوستی و نحوه واکنش هر طیف پوستی به کارهای لیزری

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

 آشنایی کامل با جنس، نوع و ساختار مو و اینکه چه جنسی از مو مناسب انجام کارهای لیزری می باشد

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

 یادگیری کامل پیرامون مواردی که با انجام کار لیزر مغایرت دارد مواردی از قبیل آفتاب گرفتن و یا انجام سولار

در صورت رعایت این موارد بسیار مهم و اساسی در کار لیزر موهای زائد و تربیت اپراتورهای مجرب و کاردان مسلما تأثیر مثبت و کارآمدی در از بین بردن موهای زائد همراه با کمترین آسیب پوستی خواهد داشت.

موفقیت درمان موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

موهای بلوند و بور نیز ملانین کمتری داشته و نسبت به موهای تیره میزان جذب انرژی کمتری دارند و کمتر به درمان پاسخ می دهند. به همین علت هر قدر مو ضخیم تر و مشکی تر باشند، ملانین بیشتری دارند که نور لیزر را بهتر جذب کرده و راحت تر از بین می روند و در عین حال چون ملانین در خود پوست هم وجود دارد، هر چقدر مقدار آن بیشتر باشد یعنی پوست تیره تر باشد احتمال جذب لیزر توسط پوست هم بیشتر می شود و احتمال سوختگی بالا می رود بنابراین بهتر است قبل از لیزر پوست را با دارو روشن کرد.

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر


نکته بعدی: در مورد درمان خانم های مبتلا به اختلالات هورمونی، همزمان به درمان پرمویی آن ها با لیزر اقدام کرد و وجود این اختلالات مانع درمان افراد مبتلا با لیزر نمی شود.

از طرفی بعضی از مراجعین از لیزر به دلایل متفاوت خصوصاً عدم اطلاع و آگاهی از ماهیت لیزر می ترسند و فکر می کنند شاید لیزر برای بدنشان بعداً عارضه ایجاد کند، باید گفت که لیزر در واقع طیف خاصی از نور است که تقویت شده و مثلا در لیزر موهای زائد طیف مخصوص فقط ۲ تا ۳ میلی متر به زیر پوست نفوذ می کند و آن هم فقط به ریشه برخورد می کند و ریشه مو را تخریب می کند و به بافت های مجاور آسیبی نمی رساند. در سال های اخیر، میزان تقاضای عمومی جهت انجام لیزر موهای زائد افزایش بسیار زیادی داشته است. اما لیزر مو نیز مانند هر تکنولوژی جدیدی کمتر شناخته شده است.

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر


امروزه شاهد سو استفاده از لیزر مو توسط افرادی که بدون مطالعه قبلی و صرفاً بر طبق  تبلیغات یا قیمت ارزان تر، اقدام به انجام لیزر مو های زائد در یک مرکز می کنند، هستیم. بهتر است متخصص پوست لیزر موهای زائد انجام دهد زیرا دستگاه ها و پوست های متفاوت را می شناسد و کار را صحیح انجام می دهد. اگر فردی که از لیزر استفاده می کند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول شود. در این بین مجرب بودن اپراتور و داشتن اطلاعات کافی بعد از گذراندن دوره های ویژه برای آشنایی با نکات متفاوت در مورد پوست و مراقبت های پوستی و همچنین آشنایی کامل با دستگاه های به روز لیزر موهای زائد ضروری و حائز اهمیت است.

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر


تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزر

 آدرس: یوسف آباد، نبش خیابان 56، پلاک 414، طبقه 3، واحد 11

تأثیر عملکرد اپراتور در نتیجه ی لیزرتماس مستقیم
 02188623880
02188213913
09105950084


برای مشاهده کاتالوگ لطفا اینجا را کلیک کنید.

doctors' building

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد