طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دکوراسیونباغچه کوچکتان را اینطوری تزیین کنید

باغچه کوچکتان را اینطوری تزیین کنید

باغچه کوچکتان را اینطوری تزیین کنید

برخلاف تصور عده بسیاری برای طراحی و تزیین باغچه مدرن، با محدودیتی در زمینه انتخاب گل و گیاه روبرو نیستید. در حقیقت باغچه های مدرن آزادی عمل زیادی به شما برای خلق ایده های جذاب و نو می دهد.

وب سایت اتاق: برخلاف تصور عده بسیاری برای طراحی و تزیین باغچه مدرن، با محدودیتی در زمینه انتخاب گل و گیاه روبرو نیستید. در حقیقت باغچه های مدرن آزادی عمل زیادی به شما برای خلق ایده های جذاب و نو می دهد.

گزینه های موجود برای زیباسازی کف باغچه نیز بسیار عمده هستند مثلا می توانید از چمن های سبز روشن با قامت کوتاه استفاده کنید یا از چمن های تیره تر با رشد سریعتر و قامتی بلند تر. همچنین بعضی از افراد ترجیح می دهند به جای چمن بیشتر کف باغچه را با سنگ یا چوب طبیعی بپوشانند که البته ظاهری نزدیک تر به طرح های مدرن دارد.


برای رسیدگی و تزیین باغچه های مدرن قطعا لازم نیست به هرس همیشگی گل و گیاهانتان بپردازید یا چمن ها را مرتبا کوتاه کنید. این موضوع کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما دارد؛ اگر از باغچه ای پر حجم و شلوغ خوشتان می آید، اجازه بدهید چمن ها و گیاهان شما بیشتر رشد کنند.

البته برای ایجاد ظاهری شیک در باغچه منزلتان از ترکیب دو گزینه نیز می توانید استفاده کنید. مثلا قسمتی از باغچه ها را اصلاح کنید و قسمت دیگر را به حال خود رها کنید. خاصیت باغچه های مدرن در همین است که انعطاف پذیری بالایی در انتخاب شکل ظاهری باغچه دارند.

یکی از راه حل ها برای ایجاد فضای سبزی دلپذیر و دوست داشتنی در حیاط منزل، مشخص کردن دقیق خواسته تان از یک محیط باز و سرسبز است. برای اینکار باید بدانید که چگونه می خواهید از فضای بیرونی منزلتان استفاده کنید.

برای مثال همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، خانه دار قصدا داشته با قرار دادن میز ناهارخوری جمع و جوری از حیاط برای میل غذا در روزها و شب های خنک سال استفاده کند، بنابراین قسمت وسیعی از حیاط کوچک خود را با چمن های سرسبز بلند پوشانده و قسمتی هم برای قرار دادن میز غذاخوری و صندلی های برای نشستن تعیین کرده است.

حیاط کم جا, باغچه عمودی, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه عمودی, باغچه مدرن, باغچه, حیاط کم جا

باغچه عمودی, باغچه مدرن, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین


روش جالب دیگر برای تزیین دکوراسیون حیاط با فضای سبز استفاده از رنگ های چیره و غالب است. این کار را هم می شود با گل و گیاه رنگارنگ کرد و هم با مبلمان راحتی مخصوص حیاط خانه. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید در این حیاط از صندلی های راحتی با رنگ قرمز و نارنجی استفاده شده طوریکه جذابیت فضا در زمینه سبز حیاط بیشتر نمایان می شود.

اگر مبلمان ساده برای حیاط دارید قرار دادن کوسن ها و بالشتک های رنگارنگ نیز می تواند این کار را به نحو احسنت برای شما انجام دهد. البته مسلما بهترین روش برای داشتن حیاطی رنگارنگ استفاده از گل و گیاهان شکوفه دار و زیبا است.

باغچه مدرن, باغچه, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین


اما شاید تاثیرگذارترین روش برای تزیین باغچه حیاط، ایجاد راهروهایی باریک و جالب از درب ورودی تا محل مورد نظر است. این کار مسلما هر فردی را که برای نخستین بار به خانه شما قدم می گذارد با شگفتی و هیجان بسیاری روبرو خواهد کرد.

این کار یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد که برای آنهایی که حیاط کوچکی دارند بسیار مناسب است. وقتی شخصی وارد حیاط منزلتان می شود بجای اینکه محیط را برانداز کرده و تصمیم به کوچکی و دلگیری حیاط منزلتان بگیرد، سریعا جذب راهروی سبز ایجاد شده توسط شما می افتد و به طور کل موضوعات دیگر را فراموش می کند.

باغچه, باغچه مدرن, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, حیاط کم جا, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین


  استفاده از اشکال مربعی و مستطیلی در دکوراسیون باغچه های مدرن لازم و ضروری است. توجه داشته باشید که حضور اشکال و محیط های مربعی و گوشه دار در باغچه های مدرن عامل اصلی در نامیدن یک سبک به اسم مدرن می باشد بعد سعی کنید قطعا این موضوع را در طراحی باغچه تان عملی کنید.

در شکل زیر از یک روش بسیار ساده برای آوردن اشکال مربعی به درون باغچه حیاط استفاده شده است. طرحی شطرنجی مانند که به صورت یک در میان از ترکیب سنگ ریزه خالی و فضای چمنی و سبز استفاده می کند.

حیاط کم جا, باغچه عمودی, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین


موثرترین روش برای تزیین حیاط های کوچک با عناصر طبیعی استفاده از سبک مدرن است. برای اینکار کافی است همه چیز را در وضعیت کمینه نگه دارید و از دکوری ها و گیاهان رنگارنگ عمده در اطراف باغچه تان استفاده نکنید.

اگر خلاف این موضوع عمل کنید خیلی سریع محیط اطرافتان شلوغ و بهم ریخته بنظر خواهد آمد در نتیجه هر چه هزینه و وقت برای زیباسازی باغچه و حیاط خود انجام داده اید تلف خواهد شد. عوض آن باید تا می توانید به گیاهان قرار گرفته در باغچه خود رسیدگی کنید تا همیشه سرزنده، مرتب و زیبا بنظر آیند. مانند مدل های زیر.

باغچه عمودی, باغچه عمودی, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه عمودی, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین


در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

باغچه عمودی, حیاط کم جا, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه عمودی, باغچه عمودی, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

حیاط کم جا, باغچه, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه مدرن, باغچه عمودی, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه عمودی, باغچه, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه مدرن, باغچه عمودی, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, حیاط کم جا, باغچه مدرن, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه عمودی, باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه عمودی, باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, باغچه عمودی, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

باغچه, باغچه مدرن, حیاط کم جا, باغچه کوچکتان اینطوری تزیین

با تزیین باغچه، روح تان را باغبانی کنید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات