افکار منفی را در دوران بارداری از خود دور کنید

تاریخ انتشار پست : 1394-12-7 دسته : علمی آموزشی
کاهش وزن جنین decreased fetal weight استرس stress سلامت روحی مادر maternal mental health افکار منفی negative thoughts دوران بارداری pregnancy period

بارداری یکی از دوران بسیار مهم زندگی خانم ها است که باید به آن توجه ویژه کنند.

افکار منفی, دوران بارداری, سلامت روحی مادر


دکتر آزاده دیباج متخصص زنان و زایمان در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی طاها پخش گفت: اغلب افراد در دوران بارداری نگران سلامت جنین خود هستند اما وجود استرس و افکار منفی در هنگام بارداری تأثیرات منفی بسیاری بر روی مادر و جنین دارد.

وی افزود: میزان آسیب پذیری جنین در 3 ماه اول بارداری بیشتر از ماه های دیگر است بنابراین زنان باید در این زمان بیشتر مراقب سلامت روحی و جسمی خود باشند.

دیباج در خصوص تاثیرات افکار منفی در دوران بارداری ادامه داد: تولد زودهنگام جنین، عقب ماندگی ذهنی، نوزاد نارس و کاهش وزن جنین از جمله عوارضی است که استرس در دوران بارداری را به همراه دارد.

وی با اشاره به نقش مهم بهداشت روانی در دوران بارداری گفت: بهداشت روانی زنان نقش بسزایی در سلامت جنین دارد بنابراین زنانی که در دوران بارداری خود خوش بین هستند و روحیه ی خوبی دارند نوزاد سالمی را به دنیا می آورند.

وی در خصوص تفکر منفی در دوران بارداری گفت: در هنگام فشار های عصبی هورمون هایی مثل اپی نفرین در بدن مادر آزاد می شود که سبب انقباض رگ های جفت و در نتیجه کاهش خون رسانی به جنین می شود که اگر در دراز مدت این منفی بافی ها و اضطراب ادامه یابد به علت اینکه خون کافی به جنین نمی رسد باعث کاهش رشد و وزن جنین می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :