نخستین زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان امام (ره)

تاریخ انتشار پست : 1395-5-18 دسته :
نخستین زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان امام (ره)

نخستین زایمان طبیعی بدون درد در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز انجام شد.

نخستین زایمان, سرپرست مرکز, امام خمینی, نخستین زایمان طبیعی بدون درد بیمارستان امام ره

اولین زایمان, سرپرست مرکز, امام خمینی, خوزستان, معصومی, طبیعی
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، دکتر کامبیز معصومی با بیان اینکه نخستین زایمان طبیعی بدون درد در این بیمارستان با موفقیت انجام شد، اظهارکرد: با توجه به اهمیت و مزیت های زایمان طبیعی و راه اندازی واحد زایمان طبیعی بدون درد در این بیمارستان، نخستین زایمان بدون درد در زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز انجام شد.

وی ادامه داد: در این عمل، مادر باردار با بی حسی از ناحیه کمر، فرزند پسر خود را در نهمین ماه بارداری با سلامتی از طریق زایمان طبیعی بدون درد به جهان آورد.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اهواز با بیان اینکه این دومین زایمان مادر بوده است، عمل زایمان را بسیار رضایت بخش دانست و گفت: هم اکنون حال عمومی مادر و نوزاد خوب نقل از شده است.

معصومی اظهارکرد: زایمان طبیعی بدون درد به روش بی حسی اپیدورال انجام می شود. تزریق داروهای بی حسی درد مداوم در قسمت تحتانی بدن مادر را کاهش می دهد و این امکان را به فرد می دهد که در وضعیت هوشیاری درد خود را احساس نکند و شاهد تولد فرزند خود باشد.

وی افزود: از مزایای استفاده از بی حسی اپیدورال در زایمان طبیعی علاوه بر کاهش درد می توان به کاهش فشارخون به خصوص در مادران باردار دارای فشارخون بالا، هوشیار بودن مادر، احساس تولد نوزاد و ارتقای سلامت مادر و نوزاد با روی آوردن به زایمان طبیعی، اشاره کرد.

واحد زایمان بدون درد در بیمارستان امام(ره) اهواز راه اندازی شد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :