تصویر بردگی جنسی ده ها زن سوری در خانه ای ساحلی در لبنان

تاریخ انتشار پست : 1395-2-12 دسته : مجازی
اعدام 250 زن به دلیل امتناع از بردگی جنسی برای عناصر داعش

پلیس لبنان از کشف یک "خانه فساد" در شهر ساحلی جونیه خبر داد که دست کم ۷۵ زن جنگ زده سوری در آن تحت بردگی جنسی، شکنجه و آزار قرار گرفته اند.

قتل یک داعشی به دلیل آزار و اذیت جنسی یک زن در موصل به گزارش گروه وبگردی طاها پخش ؛نیروهای محافظ مرد در بیرون این خانه، از ساختمان محافظت می کردند و در داخل خانه نیز نیروهای محافظ زن حضور داشتند.
اگر زنی از تن دادن به خواسته های مردان مشتری امتناع می کرد، نیروهای محافظ با شلاق به جان او می افتادند.

پلیس لبنان خانه ای را کشف کرده که در آن ده ها زن جنگ زده سوری به اسارت و بردگی جنسی گرفته شده بودند ؛زن ها مجبور بودند تا روزی ۲۰ساعت بدون دستمزد بردگی اجباری داشته باشند و بارها شکنجه شده اند.

در این خانه دوطبقه که در آن تمام پنجره ها و روزنه های نور مسدود شده بود، وضعیتی در جریان بوده که پلیس لبنان از آن به عنوان "گسترده ترین برده داری در تاریخ معاصر لبنان" نام برده است.

در این خانه، زنان اهل سوریه به بهایی بین هزار تا حداکثر چهارهزار و پانصد دلار به قاچاقیان انسان فروخته شده بودند. در مواردی همسران یا برادران این زنان در این معامله ها دست داشته اند.

خانه فساد, لبنان, بیروت


این زنان بارها کتک خورده و شکنجه شده اند و در صورت مقاومت شلاق می خورده اند. این زن ها آنقدر آزار می دیده اند تا بالاخره تسلیم شوند.

به گفته پلیس لبنان تقریبا تمامی این زنان به این دلیل که ماه ها و گاه چندین سال در معرض نور آفتاب نبودند، به انواع بیماری های پوستی مبتلا شده اند یا بر اثر بارها رابطه جنسی محافظت نشده، تقریبا همگی به بیماری های مقاربتی نیز مبتلا شده اند.

این زنان گاه مجبور بودند تا ۲۰ ساعت کار کنند و با بیش از ۱۰ مرد در روز به رابطه جنسی اجباری تن دهند.

نیروهای محافظ مرد در بیرون این خانه، از ساختمان محافظت می کردند و در داخل خانه نیز نیروهای محافظ زن حضور داشتند.
اگر زنی از تن دادن به خواسته های مردان مشتری امتناع می کرد، نیروهای محافظ با شلاق به جان او می افتادند.

زنان سوری که در این خانه به بردگی جنسی گرفتار بودند، بارها باردار شده و در شرایط ناایمن مجبور به سقط جنین شده اند. بررسی ماموران پلیس نشان می دهد که دست کم ۲۰۰ مورد سقط جنین در چندسال اخیر انجام شده است.

بردگی جنسی, شکنجه, برده جنسی


بررسی ها همچنین نشان می دهد که محافظان این خانه گاه به زنانی که مقاومت می کردند، شوک الکتریکی می دادند. هیچ دستمزدی به زنان پرداخت نمی شده و حتی انعام های آنان را نیز ضبط می کرده اند.

کلنل یوسف معالسلام، سخنگوی پلیس لبنان به رسانه ها گفت:« این ۷۵ زن از بردگی نجات یافتند. وقتی می گویم بردگی، معنای واقعی کلمه منظورم است. شرایط آن ها کاملا شرایط یک برده بود.»

بردگی جنسی, خانه فساد, زنان سوری


تحقیقات پلیس نشان داده که قاچاقیان انسان و دلال های این روسپی خانه به بیشتر این زنان جنگ زده وعده داده بودند که برای آن ها شغلی به عنوان نظافتچی، آشپز یا پیشخدمت سراغ دارند و با این وعده آن ها را به این خانه کشانده و به بردگی گرفته بودند.

سخنگوی پلیس لبنان به رسانه ها گفت:« به نظر می رسد قاچاقیان بیشتر به دنبال زنانی رفتند که دیگر خانواده ای نداشتند. برای مثال زنانی که پدرشان در جنگ سوریه کشته شده یا برادر و خواهری نداشتند. برای آن ها آسان تر بود که چنین زنان بی پناهی را به اسارت بگیرند.»

روسای باند قاچاق خود اهل سوریه اند

پلیس لبنان تاکنون ۲۳ نفر را به اتهام دست داشتن در راه اندازی و اداره ی این خانه در شهر عمدتا مسیحی نشین جونیه و قاچاق انسان بازداشت و تفهیم اتهام کرده است.

شکنجه, برده جنسی, لبنان


بااین حال عماد الریحاوی،یکی از روسای این باند قاچاق انسان که خود اهل سوریه است، فرار کرده و ماموران کماکان در تعقیب او هستند. فواز علی الحسن، دیگر رئیس این باند در میان ۲۳ نفری است که بازداشت و تفهیم اتهام شده است.

فرار ۸ زن از جرایم هولناک خانه پرده برداشت

در تعطیلات عید شکرگذاری که در شهر مسیحی نشین جونیه یکی از مهم ترین اعیاد سال است، بعضی از محافظان این خانه مشغول خوش گذرانی و جشن گرفتن بودند که هشت تن از زنان اسیر در خانه با استفاده از این فرصت تصمیم به فرار می گیرند.

برده جنسی, لبنان, زنان سوری


چهار تن از زنان از ترس در آخرین لحظات منصرف می شوند و در خانه باقی می مانند. چهار زن دیگر با مینی بوسی به بیروت می روند. آنان در راه جریان اسارت خود را برای راننده مینی بوس تعریف می کنند و راننده آن ها را به ایستگاه پلیس در بیروت می برد. نیروهای پلیس، ماموران مبارزه با قاچاق انسان را خبر کرده و به خانه یورش می برد.

زنان سوری, برده جنسی, خانه فساد


تمامی این زنان حالا به "خانه های امن زنان" در نقاط مختلف لبنان منتقل شده اند و تحت مداوای جسمی و روانی قرار دارند.

پلیس لبنان تاکید کرده که تاکنون با چنین باند قاچاق انسان گسترده و وحشی گری سیستماتیکی در این کشور مواجه نبوده است. به گفته مقامات پلیس، جامعه لبنان از کشف این خانه "شوکه و مبهوت" شده است.

منبع: عصرخبر

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :