جنگ گسترده رسانه ای ضد ارتش سوریه برای مخدوش کردن پیروزی ها در حلب

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : بین الملل

از زمان شروع جنگ سوریه، کشورهای غربی و عربی ابزارهای رسانه ای خود را برای مخدوش کردن وجهه ارتش این کشور بسیج کرده اند.


جنگ گسترده رسانه ای ضد ارتش سوریه برای مخدوش کردن پیروزی ها در حلب

سوریه, ارتش سوریه و متحدانش, آزادسازی حلب, جنگ سوریه, تبلیغات علیه جنگ سوریه, بین الملل, ارتش سوریه

به نقل از طاها پخش ؛ شبکه المیادین نقل از داد: از زمان شروع پیشروی میدانی ارتش سوریه در شهر حلب، شماری از شبکه های تلویزیونی غربی و عربی جنگ رسانه ای را شروع کردند. شکست سریع گروه های مسلح در حلب باعث شده است کشورهای غربی و بعضی کشورهای منطقه به شیوه های جدیدی متوسل شوند و تلاش کنند پیروزی های ارتش سوریه و متحدانش را دور بزنند تا مانع از پیروزی نهایی و تعیین کننده آنها شوند. محافل سیاسی و رسانه ای این کشورها تبلیغات گسترده ای را با استفاده از کلمات مشخصی مانند «کشتارها» و «حمله به غیرنظامیان» شروع کردند.

زهراء الدیرانی، نقل ازگر شبکه المیادین گفت: «خیابان های حلب از اجساد پر شده است»، این جمله تیتر شماری از رسانه های غربی و عربی بود. دوربین شبکه المیادین از همان اولین لحظه، همراه عملیات آزادسازی شهر حلب بود. فقط تصاویر است که می تواند دروغ بودن ادعاها و خبرهای جعلی را رسوا کند. اجسادی که می گویند خیابان ها را پر کرده، کجاست؟

در ادامه این نقل از آمده است: از شروع زمان جنگ سوریه، کشورهای غربی و عربی ابزارهای رسانه ای خود را برای مخدوش کردن وجهه ارتش سوریه و متحدانش و ضربه زدن به موفقیت های آنها بسیج کردند. هر زمان که ارتش سوریه پیشروی کرد و پیروزی میدانی به دست آورد، تبلیغات رسانه ای زیر پوشش حمایت از مسایل انسانی برای ترویج شایعه و برخورد مبالغه آمیز با خبرها شروع شد. اما زمانی که گروه های مسلح مرتکب کشتارهایی در سوریه می شوند، خبر یا اظهارنظری از این رسانه ها به گوش نمی رسد.

نقل ازگر این شبکه خاطر نشان کرد: سوء استفاده رسانه ای از بحران انسانی در سوریه، مسئله جدیدی نیست. از متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی در حمله به الغوطه تا متهم کردن ارتش سوریه به محاصره شهرک مضایا، از جمله نمونه های تبلیغات برای فریب رسانه ای است که در پایگاه های اجتماعی و شبکه های تلویزیونی هم منتشر می شد. اما به سرعت مشخص شد همه تصاویری که در این باره منتشر شد، جعلی و ساختگی بود. اکنون هم عکسی از کودکی را پخش کردند که به ادعای آنها در بین کشته ها در حلب ایستاده است. اما بعدا مشخص شد این تصویر مربوط به ویدئوکلیپ یک هنرمند لبنانی بوده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :