رونمایی از کتاب تاریخ آبادان

تاریخ انتشار پست : 1395-6-30 دسته :
رونمایی از 3کتاب دفتر مطالعات تاریخ پزشکی

کتاب «تاریخ آبادان» رونمایی می شود.

جشنواره فرهنگی, آبادان, رونمایی از کتاب, رونمایی کتاب تاریخ آبادان

جشنواره فرهنگی, آبادان, رونمایی از کتاب, تاریخ شهر
به نقل از آبادان؛بعنونی نژادجانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آبادان با اشاره به رونمایی کتاب «تاریخ آبادان» گفت:به مناسبت هفته بزرگداشت دفاع مقدس، 120 برنامه از سوی دستگاه های اجرایی به دبیرخانه ارسال شد که 53 برنامه محوری از این مجموع در این هفته برگزار می شود.

سرگرد عبدالحسن بعنونی نژاد همزمان با فرارسیدن سالروز هفته دفاع با تبیین اهداف دشمن در راه اندازی جنگ 8 ساله علیه ملت ایران، تضعیف روحیه انقلابی مردم، تسلط بر منابع انرژی خاورمیانه و آبراه خلیج فارس، رقابت ایدئولوژیکی عراق با ایران، برقراری حاکمیت مطلق بر اروندرود، سرنگون کردن نظام روی کار آمده در ایران، ایفای نقش ژاندارم منطقه و رهبری دنیا عرب را از اهداف و پیش زمینه های این جنگ معرفی کرد.

وی با تاکید بر لزوم بازخوانی جنگ تحمیلی علیه ملت ایران و دلایل پیروزی ایران در این جنگ نابرابر، افزود: با تحلیل درست عوامل پیروزی ملت ایران، روحیه بصیرت، مقاومت و اتکا به نفس مردم نیز افزایش خواهد یافت.

بعنونی نژاد با تبیین برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس در آبادان و سالروز شکست حصر آبادان در پنجم مهرماه، بازخوانی چرایی جنگ، تبیین وحدت کلمه اقوام و قومیت ها، بصیرت افزایی به اقشار جامعه، تبیین نقش آمریکا در توطئه افکنی، جنگ افروزی و تفرقه در منطقه و دنیا و تکریم خانواده شهیدان و ایثارگران دفاع مقدس را از محورهای این برنامه ها عنوان کرد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آبادان برگزاری یادواره شعر دفاع مقدس، برگزاری سومین جشنواره فرهنگی ورزشی مهر اروند، اکران فیلم های جشنواره عمار و غبار روبی و عطر افشانی قبور شهیدان را از برنامه های پیش بینی شده در آبادان برای بزرگداشت حماسه دفاع مردم در سال های دفاع مقدس دانست.

وی گفت: در این هفته همایش پیاده روی عمومی در آبادان، یادواره شهیدا، اعزام تیم های پزشکی بهداری سپاه و اکیپ شهرستان به روستاهای شهرستان و دیدار با خانواده معظم شهیدان پیش بینی شده است.

بعنونی نژاد رژه نیروهای مسلح شهرستان در سالروز شکست حصر آبادان، رونمایی از کتاب تاریخ آبادان و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و بازسازی عملیات ثامن الائمه را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس شهرستان آبادان خواند.

رونمایی از کتابهای نویسنده مهابادی

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :