تاسیس کارخانه ای در کاشان برای تولید خودرو / سیتروئن به بازار ایران باز می گردد

تاریخ انتشار پست : 1395-6-27 دسته : بین الملل
قیمت انواع محصولات ایران خودرو از کارخانه تا بازار +جدول

کمپانی خودروسازی سیتروئن فرانسه قصد دارد بعد از امضای یک قرارداد قطعی، در ایران سالانه هزاران خودرو تولید کند.

کمپانی خودرو سازی, فرانسوی, پژو, سیتروئن بازار ایران باز گردد تاسیس کارخانه کاشان تولید خودرو

شرکت خودرو سازی, فرانسوی, پژو, کاشان, بین الملل, بازگشت به بازار ایران, امضای قرارداد, سیتروئن, سایپا, ایران, صادرات خودرو, سایپا
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی «شلانژ،» «سیتروئن» فرانسه هم مثل پژو، با امضای قراردادی قطعی در اوایل اکتبر، به ایران بازمی گردد.


پایگاه اطلاع رسانی و فرانسوی زبان شلانژ در مقاله ای به قلم نوشت: بعد از پژو، سیتروئن هم با امضای قراردادی قطعی در اوایل اکتبر به ایران بازمی گردد تا با همکاری سایپا، سالانه 150 هزار دستگاه خودرو در این کشور تولید کند.


کمپانی خودروسازی پ.اس.ا PSA (پژوسیتروئن،) که یک کمپانی فرانسوی و چند ملیتی است، خودروهای ساخت خود را با دو برند «پژو» و «سیتروئن» به بازار عرضه می کند. امسال برای این کمپانی «سال ایران» است؛ زیرا بعد از قرارداد بازگشت پژو، قرار است پنجم یا ششم اکتبر (14 یا 15 مهر) قرارداد قطعی بازگشت سیتروئن به این کشور را نیز امضا کند.


این قرارداد بعد از قرارداد ماه آوریل با کمپانی سایپا امضا می شود. سایپا دومین شریک کمپانی پ.اس.ا در ایران است. کمپانی مشترک سایپا و پ.اس.ا بیش از 300 میلیون یورو ظرف پنج سال در ایران سرمایه گذاری خواهد کرد که سهم سرمایه هریک از طرفین 50 درصد است.


بر این اساس، سه مدل کوچک خودرو در کارخانه ای در شهر کاشان تولید خواهد شد. این کارخانه از پایان سال 2017 و اوایل سال 2018 به بهره برداری می رسد.


به گفته «ژان کریستف کمار،» مدیر منطقه آفریقا و خاورمیانه کمپانی پ.اس.ا، سیتروئن تا سال 2021 سالانه 150 هزار خودرو در ایران خواهد ساخت که موتور آن ها در همین کشور مونتاژ خواهد شد. وی همچنین اعلام کرد این خودروها به آفریقا و غرب آسیا نیز صادر خواهند شد.
چهره بازار خودرو ایران در سال 97

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :