کاهش مصرف نفت سفید در اردبیل

تاریخ انتشار پست : 1395-9-14 دسته :

مدیر شرکت منطقه ای نفت اردبیل گفت: مصرف نفت سفید در ۸ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته است.

کاهش مصرف نفت سفید در اردبیل

مصرف, کاهش, نفت, اردبیل, اردبیل, سفید

به نقل ازطاها پخش از طاها پخش ؛ سیدحجت مدنی صبح امروز در بازدید از نحوه سوخت رسانی به روستاهای صعب العبور اردبیل اظهار داشت: مصرف نفت سفید در 8 ماهه سال 95 نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 21 درصد کاهش یافته است که این امر تا حدود زیادی به علت توسعه گازرسانیها در نقاط روستایی بوده است.

وی با اشاره به نحوه سوخت رسانی به روستاهای صعب العبور استان که گازرسانی به این روستاها هنوز انجام نشده است، گفت: مقدار مصرف نفت سفید در منطقه اردبیل به ویژه در روستای صعب العبور که لوله کشی گاز هنوز در این روستاها انجام نشده در 8 ماهه سال 95 به مقدار 33 میلیون لیتر بوده است.

مدیر شرکت منطقه ای نفت اردبیل افزود: این میزان مصرف برای گرمایش و ذخیره سازی در زمستان و ایام سرد سال است که روستائیان منطقه، نفت سفید مورد نیاز خود را از طریق فروشندگی روستایی تامین می کنند و در زمینه ارائه این فراورده های سوختی در سطح استان مشکلی وجود نداشته و مردم مناطق روستایی می توانند بدون دغدغه نسبت به تامین نفت سفید اقدام کنند.

مدنی تصریح کرد: این مقدار با توجه به مصرف 8 ماهه سال قبل که 41 میلیون لیتر با کاهش مواجه شده است که همچنان انتظار می رود مردم در استفاده از فراورده های نفتی اصل صرفه جویی را مد نظر قرار دهند تا مشکل و نارسایی در خدمات رسانی در این حوزه نداشته باشیم.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما بیان کرد: در مورد ذخیره سازی مواد نفتی و سوختی در سطح استان اقدامات لازم انجام شده است و در این زمینه دغدغه و نگرانی وجود ندارد که انتظار می رود مردم نیز در کنار توجه به صرفه جویی در مصرف این مواد، به رعایت موارد ایمنی در استفاده از مواد سوختی توجه جدی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :