نقش خواص سنگ های قیمتی در معرفی دین اسلام

تاریخ انتشار پست : 1395-5-25 دسته :
معرفی مشهد به عنوان شهر سنگ های قیمتی جهان

مشهدبعنوان شهر سنگ های قیمتی و زینتی می تواند یک فرصت فرهنگی را در مقابل فرصتهای اقتصادی به وجود بیاورد.

مشهد, سنگ های قیمتی, خراسان رضوی, نقش خواص سنگ قیمتی دین اسلام

مشهد, سنگ های قیمتی, خراسان رضوی, خواص

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: گردشگران به عنوان سفیران فرهنگی می توانند ، فرهنگ ایران را به خوبی به کشورهای خود معرفی کنند بنابراین معرفی خاصیت درمانی، مذهبی سنگ های زینتی و قیمتی به گردشگران و توریست ها می تواند به نوعی در معرفی مسائل دینی و اعتقادی اسلام تاثیر گذار باشد.

سعید سرابی افزود: شهر مشهد پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی به منظور جذب گردشگر دارد از طرفی کسب عنوان شهر سنگ های قیمتی و زینتی می تواند یک فرصت فرهنگی را در مقابل فرصتهای اقتصادی به وجود بیاورد.

سرابی تصریح کرد: مردم بسیاری از سنگها به عنوان خواص دارویی استفاده می کنند و مرذم مسلمان نیز به عنوان اعتقاداتی که ریشه در تاریخ اسلام دارد از این نوع سنگ ها بهره مند می شوند اما موضوعی که در همه مشترک است بهره مندی از سنگ های زینتی و قیمتی است و ما باید در شهر مشهد از این موقعیت به خوبی استفاده کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شاید صادرات یکی از مهمترین مباحث این نامگذاری باشد اما در کنار ان اشنایی مردم سراسر جهان با خاصیت های سنگ های قیمتی و هنرهای مختلفی که در ر استای این سنگها ایجاد شده است بسیار مورد اهمیت است.

وی افزود: گسترش خرید و فروش سنگ های قیمتی و صادرات ان علاوه برآورده های اقتصادی، به اشتغال کشور نیز می تواند در تمام عرصه ها کمک کند.

سنگ های قیمتی تبدیل به نماد فرهنگی مشهد می شوند

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :