نوعی میوه خیار که بی حسی های اعصاب را درمان می کند

تاریخ انتشار پست : 1395-7-11 دسته : مجازی
خیار چنبر نقرس را درمان می کند

اگر از سردی و بلغم عمده بدن رنج می برید یا مبتلا به کبد چرب هستید به گفته دکتر مهدیس مجتبایی، متخصص طب سنتی می توانید از فواید گیاه کبر بهره ببرید.

سموم بدن, کبد چرب, سردی و بلغم, نوعی میوه خیار حسی اعصاب درمان

سموم بدن, کبد چرب, سردی و بلغم, طب سنتی, گیاه دارویی
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،این متخصص طب سنتی در این باره گفت: «کبر گیاهی خاردار و پرشاخه است که شاخه های آن روی زمین پخش می شود و میوه این گیاه «خیار کبر» نامیده می شود که از بلوط بزرگتر و به اندازه خیار کوچک است و پس از رسیدن شکفته می شود و مغز آن سرخ رنگ و تخم های آن زرد بوده که طعمی تلخ و گسی دارد. البته هرچه میوه آن رسیده تر شود، تلخی آن نیز کمتر می شود و محل رویش این گیاه، خرابه ها و سنگلاخ ها و زمین های نزدیک به آب و نمناک است.»

وی در ادامه افزود: «طبیعت این گیاه در درجه دوم گرم و خشک بوده و با توجه به اینکه کبر، از بین برنده بلغم و سودای اضافی بدن و بازکننده مجاری و گرفتگی های کبد و طحال است، می توان از آن برای درمان و جلوگیری از بیماری هایی که به دلیل غلبه سردی ایجاد می شود، مانند انواع بی حسی های اعصاب و عضلات و درد مفاصل و سیاتیک و نقرس و ... بهره برد.»

دکتر مجتبایی همچنین استفاده از این گیاه را در فصول سرد سال مفید دانست و خاطرنشان کرد: «از غرغره پخته این گیاه (میوه، ساقه، ریشه و ...) می توان برای برطرف کردن سرفه، تنگی نفس و دفع ترشحات از ریه ها، سینوس ها و تقویت سلول های مغزی و همچنین رفع گرفتگی های آن استفاده کرد.»

وی در ادامه به دیگر خواص این گیاه اشاره کرد و گفت: «این گیاه تقویت کننده ارگان های داخلی بدن چون قلب، کبد، مغز، ریه ها، معده، طحال و ... و از بین برنده نفخ و برطرف کننده یبوست و ملین طبع است و باعث ازدیاد قوه باه و میل جنسی می شود. علاوه بر این کبر، با تقویت قوه هاضمه در درمان کبدچرب که امروزه متاسفانه خیلی ها دچار آن هستند، نقش مفیدی دارد.»

دکتر مجتبایی درنهایت با تاکید بر اینکه در طب سنتی، این گیاه را پادزهر و خنثی کننده جمیع سموم بدن در نظر گرفته اند، خاطرنشان کرد: «به افراد گرم مزاج، توصیه می شود که کبر را همراه با شربت سکنجبین مصرف کنند ولی افراد سردمزاج این گیاه را به صورت پرورده همراه با سرکه بخورند؛ این پرورده، از معدود چاشنی هایی است که خوردن آن همراه با غذا، نه تنها در هضم اختلال ایجاد نمی کند بلکه با تقویت طحال در جمع آوری سودای اضافی و سموم از بدن و دفع آن به صورت ادرار و اسهال، باعث گرم شدن بدن و از بین رفتن سردی ها و روشن شدن رنگ چهره و برطرف شدن تیرگی و کدورت و لکه های پوستی می شود. همچنین نقش موثری در تقویت کبد، معده، اختلالات سیستم تناسلی، اختلال خواب، استرس، اضطراب، افسردگی و... (به خصوص در فصول سرد سال) دارد.»

منبع:سلامت نیوز

خیار ارزان شد / تحولات بازار میوه

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :