2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

تاریخ انتشار پست : 1395-3-8 دسته : بین الملل
2.5 قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

رسوایی های جنسی در میان مقامات آمریکا از زمان های بسیار دور پدیده ای رایج بوده و با موارد بسیاری در تاریخ می توان مواجه شد، البته بعد از دهه ۱۹۷۰ به علت توجه بیشتر رسانه ها به چنین مسائلی جهشی ناگهانی در این نوع رسوایی ها مشاهده می کنیم.

روسای آمریکا, سران آمریکا, روسای آمریکا

ررسوایی جنسی, رسوایی اخلاقی, حکومت فدرال آمریکا, روسای آمریکا, سران آمریکا


 به نقل از مشرق، در طول قرن ها، رسوایی های جنسی زیادی گریبان سیاستمداران حکومت فدرال آمریکا، یا افرادی را که با رضایت سنای آمریکا انتخاب شده بودند، گرفت. برخی از این مقامات اتهامات را رد کردند، یا عذرخواهی نمودند و یا منصب خود را بعد از افشای رسوایی شان از دست دادند.

در نقل از حاضر لیستی از رسوایی های جنسی دولت مردان آمریکا در تقریباً دو و نیم قرن گذشته، به ترتیب زمان وقوع، ارائه می شود. در تمام این موارد رسوایی جنسی یا عملی که در نهایت منجر به این رسوایی شد در زمانی رخ داده است که این افراد دارای سمت های مهمی در دولت فدرال بوده اند.

نیوت گینگریچ (Newt Gingrich)، نماینده جمهوری خواه ایالت جورجیا و رهبر انقلاب جمهوری خواهان در سال 1994 بود. وی در سال 1998 و بعد از اذعان به اینکه در زمان دومین ازدواجش رابطه نامآغاز با دستیارش داشته از سمت خود استعفاء داد.

حکومت فدرال آمریکا, حکومت فدرال آمریکا, سران آمریکا


وی در آن زمان یکی از رهبران استیضاح کلینتون به علت ادعای شهادت دروغ در پرونده رسوایی اخلاقی مونیکا لوینسکی بود. (1998)

هنری هاید (Henry Hyde)، نماینده جمهوری خواه ایالت ایلینویز بود. در سال 1998 وب سایت Salon.com اعلام کرد که وی از سال 1965 تا 1969 (پیش از دستیابی به منصب رسمی)، با زنی متأهل که دارای سه فرزند نیز بود رابطه نامآغاز داشته است. هاید که در آن زمان 41 ساله و متأهل بود، در سال 1998 به این رابطه اعتراف کرد.

روسای آمریکا, حکومت فدرال آمریکا, سران آمریکا


این سوایی زمانی رخ داد که هاید یکی از طلایه داران استیضاح بیل کلینتون به علت رسوایی مونیکا لوینسکی بود.

پیت دومنیچی(Pete Domenici)، سناتور جمهوری خواه ایالت نیومکزیکو، نیز یکی از کسانی بود که در سال 1998 و بعد از افشای رابطه بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی به استیضاح و برکناری وی رأی داد. دومنیچی در سال 2013 اعتراف کرد که خارج از ازدواجش دارای یک بعد از یکی از مشاورین ارشد روابط عمومی جمهوری خواهان و مفسر تلویزیونی در دهه 1970 است.

ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا, رسوایی اخلاقی


بیل کلینتون (Bill Clinton)، رئیس جمهور دموکرات ها بود که افشای رابطه جنسی اش با یکی از کارکنان کاخ سفید تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال های سیاسی آمریکا شد. بعد انتشار اخبار رابطه جنسی مونیکا لوینسکی با کلینتون وی در 26 ژوئن 1998 در مقابل دوربین های تلویزیونی ظاهر شده و گفت: «من با آن زن، خانم لوینسکی، رابطه جنسی نداشته ام.»

روسای آمریکا, سران آمریکا, حکومت فدرال آمریکا


این رسوایی منجر به استیضاح کلینتون به علت ادای شهادت دروغ درباره این رابطه نامآغاز شد. استیضاح کلینتون اگرچه در مجلس نمایندگان رأی آورد اما در در سنا 55 سناتور به بی گناهی وی رأی دادند. برای اینکه استیضاح رئیس جمهور به نتیجه برسد باید دو سوم اعضای سنا به آن رأی دهند. (1998)

می رینولدز (Mel Reynolds)، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت ایلینویز بود. وی در سال 1995 بعد از اینکه به علت تجاوز جنسی محکوم شد، از سمت خود استعفاء داد. در آگوست 1994، وی به صورت رمسی متهم به تجاوز جنسی و سوء استفاده جنسی در رابطه با یک نوجوان 16 ساله که به صورت داوطلب در کمپین انتخاباتی وی در سال 1992 فعالیت می کرد، شد. رینولدز علی رغم این اتهامات کمپین انتخاباتی را ادامه داده و در ماه نوامبر بار دیگر انتخاب شد. وی هیچ رقیبی نداشت.

حکومت فدرال آمریکا, ررسوایی جنسی, رسوایی اخلاقی


رینولدز در ابتدا اتهامات را با ادعای اینکه دارای انگیزه های نژادپرستانه هستند رد کرد. در 22 آگوست 1995، وی در 12 فقره تجاوز جنسی، ممانعت از اجرای عدالت و پورنوگرافی کودکان مجرم شناخته شد. می رینولد در 1 اکتبر همان سال از کرسی خود در کنگره کنار کشید.

گری کاندیت (Gary Condit)، نماینده دموکرات از ایالت کالیفرنیا بود. رابطه پنهانی وی با دستیاری 23 ساله به نام چاندرا لوی (Chandra Levy) بعد از ناپدید شدن لوی فاش شد. جسد این زن جوان یک سال پس در 2008 کشف شد و یک مهاجر غیرقانونی که هیچ ارتباطی با کاندیت نیز نداشت به قتل وی متهم شد.

روسای آمریکا, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


کاندیت اغلب در سخنان خود از بیل کلینتون می خواست درباره رسوایی مونیکا لوینسکی واقعیت ها را بازگو کند.

اد شروک (Ed Schrock) نماینده جمهوری خواه ایالت ویرجینیا در سال 2004 اعلام کرد که کمپین خود برای سومین دوره حضور در کنگره را بعد از انتشار فیلمی که طی آن سعی داشت یک تن فروش مرد را به خدمت بگیرد، متوقف خواهد کرد.

سران آمریکا, رسوایی اخلاقی, ررسوایی جنسی


شروک یکی از سرسخت ترین مخالفان همجنسبازی در کنگره به شمار می رفت و بارها با قوانینی جون ازدواج همجنسبازها و یا حضور همجنسبازها در ارتش مخالفت کرده بود.

استورم تورموند (Strom Thurmond)، سناتور جمهوری خواه از ایالت کارولینای شمالی و یکی از حامیان شناخته شده جدایی سفیدپوست ها و سیاهپوستان در اماکن عمومی، دارای یک فرزند نامآغاز به نام اسی مائه واشنگتن-ویلیامز (Essie Mae Washington-Williams) بود. این فرزند حاصل رابطه جنسی وی با یک آفریقایی-آمریکایی که توسط خانوده اش استخدام شده بود، است. (2003)

حکومت فدرال آمریکا, رسوایی اخلاقی, ررسوایی جنسی


استیون سی. لاتورته (Steven C. LaTourette)، نماینده جمهوری خواه ایالت اوهایو، در سال 1994 به عضویت کنگره در آمد. وی نیز به استیضاح و برکناری بیل کلینتون بعد از رسوایی لوینسکی رأی داده بود.

روسای آمریکا, ررسوایی جنسی, رسوایی اخلاقی


لاتورته خود در حالی که متأهل بود رابطه ای طولانی مدت با جنیفر لپ توک (Jennifer Laptook)، رئیس دفترش، داشت. وی بعد از جدایی از همسرش با لپ توک ازدواج کرد. (2003)

دیوید دریر (David Dreier)، نماینده جمهوری خواه ایالت کالیفرنیا علیه قوانین مرتبط با تسهیل حالت همجنسبازها در آمریکا رأی داد اما بعد از اینکه رابطه اش با مردی که رئیس دفترش بود فاش شد، دیگر نتوانست به کرسی نمایندگی تکیه زند. (2004)

حکومت فدرال آمریکا, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


دان شروود (Don Sherwood)، نماینده جمهوری خواه ایالت پنسلیوانسا بعد از اینکه فاش شد پنج سال رابطه نامآغاز با سینتیا اور (Cynthia Ore) داشت نتوانست در انتخابات دور بعدی کنگره به پیروزی برسد. سینتیا وی را متهم به سوءرفتار فیزیکی کرده بود. (2004)

ررسوایی جنسی, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


مارک فولی (Mark Foley)، نماینده جمهوری خواه ایالت فلوریدا، بعد از اینکه متهم به ارسال ایمیل های حاوری مطالب جنسی به نوجوانان مذکر کارآموز کنگره شد، از مست خود استعفا داد. تیم ماهونی (Tim Mahoney) کرسی وی را در کنگره بدست آورد. (2006)

سران آمریکا, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


دیوید ویتر (David Vitter)، سناتور جمهوری خواه لس آنجلس، بعد از اینکه رابرت لیوینگستون، نماینده سابق کنگره در پی رسوایی جنسی سال 1999 کرسی خود را از دست داد، به جای وی نشست. ویتر در آن زمان گفت: «فکر می کنم استعفای لیوینگستون نشان می دهد که کلینتون نیز باید استعفاء دهد...» بعدها اسم ویتر در دفتر تلفن دوبره جین پالفری (Deborah Jeane Palfrey) کشف شد.

حکومت فدرال آمریکا, روسای آمریکا, ررسوایی جنسی


پالفری که رسانه ها به وی لقب دی سی مادام را داده بودند مدیر فاحشه خانه ای در واشنگتن بود. بررسی دفاتر تلفن وی نشان می دهند که مقامات فدرال نیز جزو مشتریان وی بوده اند. دادگاه انتشار جزئیات بیشتر از لیست مشتریان دی سی مادام را ممنوع اعلام کرده است. (2007)

راندال ال. توبیاس (Randall L. Tobias)، معاون وزیر خارجه آمریکا در دوران زمامداری جرج بوش اعلام کرده بود که کمک های مالی آمریکا نباید شامل کشورهایی باشد که روسپی گری در آنها آزاد است. وی بعد از اینکه تأیید شد جزو مشتریان دبورا جین پالفری معروف به دی سی مادام بود از سمت خود استعفا داد. (2007)

سران آمریکا, حکومت فدرال آمریکا, ررسوایی جنسی


لری کریج (Larry Craig) به مدت 18 سال سناتور جمهوری خواه ایالت آیداهو بود. ور در 11 ژوئن 2007 به دلیل ارتکاب اعمال مستهجن در فرودگاه بین المللی مینه پلیس بازداشت شد.

سران آمریکا, روسای آمریکا, رسوایی اخلاقی


وی خواهان طرح اتهام کمتر مجرمانه اعمال مخل نظم شد اما بعدها نظرش عوض شده و خواهان تبرئه کامل گشت. وی سه ماه پس در 1 سپتامبر 2007 استعفای خود را اعلام کرد اما بار دیگر نظر را عوض کرد. کریج در انتخابات دور پس شرکت نکرد.

تیم ماهونی (Tim Mahoney)، نماینده دموکرات ایالت فلوریدا، بعد از اینکه مارک فلوی در پی اتهامات اذیت و آزار جنسی از جانب دستیاران کنگره استعفاء داد، جایگزین وی شد. ماهنوی در کمپین انتخاباتی خود وعده «جهانی امن تر و اخلاقی تر» را می داد.

سران آمریکا, سران آمریکا, روسای آمریکا


وی در اکتبر 2008 اذعان کرد که معشوقه اش را ابتدا در میان کارکنانش جای داده و سبعد با گفتن اینکه «تو به میل من کار می کنی» وی را اخراج کرده است. وی بعدها به چند رابطه نامآغاز دیگر اعتراف کرد.

ویتو فوسلا (Vito Fossella)، نماینده جمهوری خواه ایالت نیویورک، به دلیل مستی در حین رانندگی دستگیر شد. وی که متأهل و دارای سه فرزند بود در جلسات بازجویی اعتراف کرد درگیر رابطه ای نامشروع  است که حاصلش یک فرزند دختر بوده.

ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا, روسای آمریکا


جان ادواردز (John Edwards)، سناتور دموکرات کارولینای شمالی، اذعان کرد که با ریلی هانتر (Rielle Hunter)، هنرپیشه و تولید کننده فیلم های سینمایی، رابطه داشته و از وی یک دختر دارد. این امر به شدت کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری وی در سال 2008 را تحت تأثیر قررا داد.

ررسوایی جنسی, سران آمریکا, حکومت فدرال آمریکا


جان انساین (John Ensign)، سناتور جمهوری خواه ایالت نوادا، بعد از اذعان به رابطه نامآغاز با همسر یکی از دوستان نزدیکش – هر دو نفر در کمپین انتخاباتی انساین فعالیت می کردند – از ریاست کمیته سیاستگذاری جمهوری خواهان سنا استعفاء داد.

روسای آمریکا, حکومت فدرال آمریکا, سران آمریکا


وی که تحت بازرسی قرار گرفته بود 20 ماه زودتر از موعد پایان دوره سناتوری اش استعفاء داد. سناتور انساین در سال 1998 و بعد از رسوایی مونیکا لوینسکی خواهان استعفای بیل کلینتون شده بود. (2009)

چیپ پیکرینگ (Chip Pickering)، نماینده جمهوری خواه ایالت ماساچوست بود. در 16 جولای 2009 نقل از شد که همسر پیکرینگ علیه زنی که با وی رابطه نامآغاز داشت اقامه دعوی کرده است. در این دعوی اعلام شده بود که این رابطه نامآغاز موجب نابودی ازدواج و پیشه سیاسی پیکرینگ شد.

سران آمریکا, رسوایی اخلاقی, رسوایی اخلاقی


اریک ماسا (Eric Massa)، نماینده دموکرات ایالت نیویورک، بعد از اجتناب از کمپانی در تحقیقات اخلاقی مرتبط با اتهاماتی که درباره آزار جنسی کارمندان مرد وی مطرح شده بود، از مستش استعفاء داد.(2010)

سران آمریکا, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


مارک سودر (Mark Souder)، نماینده جمهوری خواه ایالت ایندیانا و از حامیان سرسخت پرهیز از نوشیدنی های الکلی و ارزش های خانواده، برای پرهیز از تحقیقات درباره روابط نامشروعش با یکی از کارمندان زن، از سمت خود استعفاء داد. (2010)

روسای آمریکا, حکومت فدرال آمریکا, سران آمریکا


کریس لی (Cris Lee)، نماینده جمهوری خواه و متأهل ایالت نیویورک، چند ساعت بعد از اینکه افش شد یک تصویر بدون پیراهن را از طریق وب سایت Craigslist به یک زن فرستاده، از سمت خود استعفاء داد. وی برای این کار نه از ایمیل مستعار بلکه از ایمیل رسمی اش در کنگره استفاده کرده بود. (2011)

روسای آمریکا, ررسوایی جنسی, حکومت فدرال آمریکا


آنتونی وینر (Anthony Weiner)، نماینده دموکرات از ایالت نیویورک، که به تازگی ازدواج کرده بود به ارسال تصاویر برهنه خود به چندین زن از طریق اکانت توئیترش اذعان کردو وی در 16 ژوئن 2011 از سمتش استعفاء داد اما به ارسال پیام های سکسی بعد از استعفایش ادامه داد. (2011)

ررسوایی جنسی, سران آمریکا, روسای آمریکا


اسکات دسژارلیس (Scott DesJarlais)، نماینده جمهوری خواه ایالت تگزاس بود. در سال 2012 اعلام شده که دسژارلیس، پزشکی در مرکز بهداشتی گرندویو در جاسپر، زمانی که در کمپین حمایت از زندگی فعالیت می کرد، همسرش را واداشت که دو بار سقط جنین کند. وی همچنین معشوقه اش که مریضش بود را نیز تشویق به سقط جنین کرد.

رسوایی اخلاقی, ررسوایی جنسی, سران آمریکا


دسژارلیش بعدها اذعان کرد که دستکم با شش نفر شامل دو نفر از مریض ها و نیز کارمندانش، رابطه نامآغاز داشته است.

دیوید وو (David Wu)، نماینده دموکرات ایالت اورگون، بعد از اینکه متهم به آزار و اذیت جنسی دختر یکی از حامیان مالی اش شد، در 26 جولای 2011 از سمت خود استعفاء داد.

حکومت فدرال آمریکا, ررسوایی جنسی, سران آمریکا


وانسی مک آلیستر (Vance McAllister)، نماینده جمهوری خواه ایالت لس آنجلس که متأهل و دارای پنج فرزند بود، در یک فیلم ویدئویی در حالیکه یکی از کامندان متأهلش را می بوسید روئیت شد. چندین عضو برجسته حزب جمهوری خواهان خواهان استعفای مک آلیستر شدند. وی در واکنش اعلام کرد که در انتخابات سال 2016 کنگره شرکت نخواهد کرد.

سران آمریکا, روسای آمریکا, ررسوایی جنسی


منبع: مشرق نیوز۲.۵ قرن رسوایی جنسی سران آمریکا

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :