برنامه «طلوع مهر» از رادیو معارف پخش می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-9-21 دسته :

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف از پخش برنامه «طلوع مهر» از این رسانه به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) خبر داد.

برنامه «طلوع مهر» از رادیو معارف پخش می شود

طلوع, برنامه, رادیو, مهر, قم
به نقل از طاها پخش ؛حجت الاسلام خدابخش عظیمی با اشاره به ویژه برنامه های رادیو معارف به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: برنامه مهر و ماه شب میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) از رادیو معارف پخش می شود.

وی خاطرنشان کرد: نهضت اسلامی و تمدن سازی در سیره نبی مکرم اسلام(ص)، پایه گذاری نهضت و تمدن اسلامی، زیر ساخت های تمدن اسلامی( عقاید صحیح، تربیت خواص، امت سازی)، ارکان و شاخصه های تمدن اسلامی(جامعه نبوی) و عوامل پیشرفت تمدن اسلامی از جمله محورهای این برنامه است.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف با اشاره به محورهای دیگر برنامه مهر و ماه گفت: حجت الاسلام والمسلمین عبدالهادی مسعودی خمینی به عنوان کارشناس این برنامه به مباحثی مانند اقدام های تعالی بخش امام جعفر صادق(ع) در تمدن اسلامی (تجدید بنای تمدن اسلامی)، آثار نهضت علمی در اصلاح و تعالی نظام، اصلاح باورهای زیر بنایی، تشکیل کرسی های آزاداندیشی، تبلیغ اسلامی و نظام سازی و اتحاد و انسجام بر محور ولایت می پردازد.

وی با بیان اینکه سیدروح الله شجاعی تهیه کننده و رضا هدایت فر مجری این برنامه است گفت: این برنامه شب میلاد از ساعت 19:15 تا 21 از این رسانه پخش می شود.

عظیمی از پخش برنامه طلوع مهر ویژه روز میلاد پیامبر اکرم(ص) از ساعت 9 تا 11:30 از این رسانه خبر داد و افزود: این برنامه دارای محورهای برکات وجود پیامبر اعظم(ص)، برکات و آثار حضرت در لحظه ولادت و دوران کودکی، تزلزل شرک و بت پرستی، نفی خرافه و خرافه گرایی، نزول رحمت الهی بر بشر و حرکت به سوی تکامل است.

وی گرایش به اسلام، ایجاد نهضت فراگیر جهانی، برکات وجود مبارک حضرت امام جعفر صادق(ع)، اختلافات مذهبی و تلاش حضرت برای ایجاد یکپارچگی و وحدت، سیره و گفتار حضرت با محوریت تقریب بین مذاهب، امامان مذاهب اربعه در مکتب حضرت، برکات وحدت و تقریب از نگاه امام صادق(ع)، زیارت پیامبر اعظم(ص) از بعید و مروری بر محورهای زیارت را از دیگر محورهای برنامه طلوع مهر ذکر کرد.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف خاطرنشان کرد: حمید اشتری تهیه کنندگی، محمود رضا صابری اراکی مجری و حجت الاسلام والمسلمین علی احتشام کاشانی کارشناسی این برنامه را بر عهده دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :