تعقیب و گریز ارتش سوریه و داعش در تدمر

تاریخ انتشار پست : 1395-9-22 دسته : مجازی

نبرد ارتش سوریه و داعش در تدمر در حالی ادامه دارد که عناصر داعشی تنها ساعاتی بعد از ورود مجدد به این شهر باستانی، بار دیگر در پی حملات شدید جنگنده های روسیه، مجبور به عقب نشینی شده اند.

تعقیب و گریز ارتش سوریه و داعش در تدمر

ارتش سوریه, گروه داعش, تدمر

به نقل از طاها پخش ، گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان)، که مقر آن در لندن است، اعلام کرد که در پی عقب نشینی ارتش سوریه از تدمر، گروه تروریستی داعش، روز یکشنبه و به رغم حملات هوایی گسترده جنگنده های روسیه، بار دیگر کنترل این شهر باستانی را به دست گرفت.

«رامی عبدالرحمن» مدیر این مرکز گفت: «بعد از آن که نیروهای دولتی سوریه از تدمر به سمت ریف جنوبی عقب نشینی کردند، گروه داعش به رغم حملات هوایی گسترده روسیه، به این شهر باستانی سیطره یافت.»

عبدالرحمان خاطرنشان کرد: «با تداوم بمباران هوایی، درگیری ها در شهر تدمر در حومه شرقی حمص (مرکز) متوقف شده است.»

از سوی دیگر، شبه خبرگزاری «اعماق»، که سخنگوی این گروه تروریستی محسوب می شود، نقل از داد که «عناصر داعش بار دیگر کنترل کامل شهر تدمر را به دست گرفته اند.»

این گروه تندرو، روز یکشنبه ساعاتی بعد از اخراج عناصر آن از شهر در پی حملات شدید جنگنده های روسیه، بار دیگر کنترل تدمر را به دست گرفت.

داعش از روز پنجشنبه سلسله حملاتی را در حومه شرقی حمص صورت می دهد که در پی آن، توانست عصر شنبه وارد شهر تدمر شود و بعد از 8 ماه عقب نشینی از این شهر، بار دیگر بر آن مسلط شود.

ولی حملات گسترده روسیه، تروریست ها را بامداد یکشنبه مجبور به عقب نشینی کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در جریان 64 حمله هوایی به مواضع تروریست ها در تدمر و حومه آن، «بیش از 300 عنصر داعش» کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه تأکید کرد «حملات تروریستی در تدمر خنثی شده اند.»

ولی بار دیگر داعش حرکت خود برای ورود مجدد به داخل این شهر باستانی را شروع کرد و توانست آن را دوباره به اشغال خود درآورد.

در جبهه دوم، حملات هوایی جنگنده های روسیه طی شب گذشته تروریست های داعش را که تنها چند ساعت از ورود مجدد آنها به تدمر می گذشت، وادار به عقب نشینی از شهر کرد.

منبع: تسنیم

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :