تقدیر از رابرت جونیور برای خدمات خیرخواهانه

تاریخ انتشار پست : 1395-9-22 دسته : فرهنگی و هنری

در جشنی که از سوی سازمان «یک آرزو کن» برگزار شد، رابرت داونی جونیور برای شاد کردن دل کودکان بیمار توسط دان چیدل مورد قدردانی قرار گرفت.


روزنامه بانی فیلم: در جشنی که از سوی سازمان «یک آرزو کن» برگزار شد، رابرت داونی جونیور برای شاد کردن دل کودکان بیمار توسط دان چیدل مورد قدردانی قرار گرفت.

تقدیر از رابرت جونیور برای خدمات خیرخواهانه

سینمای هالیوود, بازیگران هالیوود

به نقل از هالیوود ریپورتر، در این مراسم که آخر هفته در لس انجلس و در هالیوود پالادیوم برگزار شد رابرت داونی جونیور برای نقشش در فیلم های مارول و نیز تلاشی که در همکاری با سازمان «یک آرزو کن» دارد، مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با شرکت در مراسم اهدای جایزه ستاره درخشان در چهارمین سال اهدای این جایزه برای ایفای نقش تونی استارک در فیلم «آیرون من» گفت: راستش را بگویم هرگز فکرش را هم نمی کردم که این شخصیت بتواند اینهمه توجه خودم را هم جلب کند.

این بازیگر که برای ایفای نقش «آیرون من» یکی از پولسازترین بازیگران چند سال اخیر بوده است افزود: یکی از فواید خیلی بزرگ فیلم های کمپانی مارول برای من این بوده که خیلی از بچه ها فکر می کنند من واقعا «آیرون من» هستم. وی در ادامه گفت: پس کاری که خودت انجام می دهی این است که از خودت سوال می کنی که آیا من واقعا مرد آهنی هستم؟ آیا آنها می دانند دارند مرا می بینند یا فکر می کنند دارند مرد آهنی را می بینند؟ ولی من همیشه به این نتیجه می رسم که باید کاری را انجام دهم که آنها از من توقع دارند و اگر آنها می دانند که من یک ابله میان سال هستم که شکست بزرگی هم خورده است بنابراین من هم می خواهم به آنها نشان دهدم که چه گروه فوق العاده ای پشت هر صحنه دارد کار می کند. اگر آنها فکر می کنند من تونی استارک هستم خب باشد. من سعی خودم را می کنم مثل او عمل کنم. یا هر کاری که همین معنا را برای آن ها داشته باشد.

داونی پس به مرور خاطرات گذشته پرداخت و از قصه های شخصی اش از برنامه «یک آرزو کن» حرف زد و این که بعضی از این خاطرات برای او خیلی یگانه بوده اند. او با یادآوری یک پسر کم سن به اسم کامرون گفت: وقتی او را برای نخستین بار دیدم پنج سال پیش و بعد از فیلم نخست «انتقام جویان» بود و من به خاطر می آورم که چه برنامه پرچالشی بود و همه خیلی برافروخته بودند و این اصلا یکی از مهم ترین نکات در تمام طول فیلمبرداری این فیلم بود.

کامرون که سرانجام در نبرد برای کسب سلامتی اش موفق شد، در این برنامه در پالادیوم حاضر شد و در کنار دابرت داونی جونیور و دان چیدل روی صحنه رفت.

این نوجوان رو به جمعیت گفت: آرزوی من و تنها آرزوی من این بود که داونی جونیور را از نزدیک ببینم. آنچه از آن روز یه خاطر می آورم بیشتر به خود آن روز مربوط می شود؛ این که او چطور بود و چطور بالای صحنه رفت و در پشت صحنه برای من و خانواده ام یک روز به یادماندنی خارق العاده را شکل داد و حتی به ما یک گردنبند داد و به من لباسی داد که واقعا خودش پوشیده بود و من هنوز آن را تا امروز دارم و هر روز آن را می پوشم.

وی گردنبندی را که داونی جونیور به وی داده بود را نیز با غرور به مخاطبان و تماشاچیان حاضر در مراسم نشان داد.

کامرون اضافه کرد: به خاطر می آورم که وقتی او باید می رفت پشت صحنه تا لباس بپوشد و آماده شود و برای همین وقت ما تمام شده بود، او واقعا چقدر ناراحت شد. وی افزود: منظورم این است کسی که این همه کار دارد و باید سخت کار کند برای من آنقدر ارزش قائل می شود که یک روزش را به من بدهد و این روزی بشود که من هرگز فراموشش نخواهم کرد…

در حالی که رابرت داونی جونیور بیش از ۴۰ سال بر صحنه هنری بوده و مشغول فعالیت است، او سال هایی از عمر خود را وقف برنامه «یک آرزو کن» کرده و تلاش کرده تا آرزوی کودکان بیمار و سرطانی را برآورده کند. چیدل با تاکید بر این مساله گفت: قلب او و مهربانی اش او را به بیش از یک ابر قهرمان که او نقشش را ایفا می کند، بدل کرده است.

وقتی کامرون روی صحنه آمد تا جایزه اش را دریافت کند به داونی گفت: من همان وقتی که گروه «یک آرزو کن» به خانه مان آمدند تا مرا ببینند، یا همان وقتی که در لوکیشن فیلم بودم، از همه درد و رنج بیماری رها شده بودم.

در این مراسم که با حضور شماری از چهره های مشهور صحنه نمایش و سینما تشکیل شده بود بیش از یک میلیون دلار برای این سازمان پول جمع آوری شد تا بتواند به کارش ادامه بدهد.

رابرت داونی جونیور بارها با لباس ابرقهرمان ها به ملاقات کودکان بیمار بستری در بیمارستان ها می رود. همین چندی پیش او از بیماران کودک بستری در بیمارستان گریت آرموند در لندن عیادت کرد. این بازیگر پرطرفدار به این ترتیب سعی کرد هواداران خردسالش را که به سرطان مبتلا هستند، خوشحال کند.

او چندی پیش و در آستانه اکران فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» در لندن، از فرصت استفاده کرد و بعدازظهر خود را با کودکان سرطانی سپری کرد. وی دست خالی به دیدن بچه ها نمی رود و هدایایی که به «مرد آهنی» مربوط می شود را برای خوشحالی بچه ها به آنها هدیه می دهد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :