واکنش آیت الله نوری همدانی به اظهارات ترزا می

تاریخ انتشار پست : 1395-9-22 دسته : سیاسی

آیت الله نوری همدانی در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات ایرانی نخست وزیر انگلیس واکنش نشان داد.

آیت الله نوری همدانی در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات ایرانی نخست وزیر انگلیس واکنش نشان داد.

ترزا میجمعی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به قم با آیت الله نوری همدانی دیدار و گفت وگو کردند.

این مرجع تقلید در دیدار نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ترزا می، نخست وزیر انگلیس، اظهار کرد: این برای ما خیلی سنگین است که نخست وزیر انگلیس علیه ما در بحرین و در جمع کشورهای حاشیه خلیج فارس سخن بگوید و به آنها دلگرمی بدهد و بگوید که ما با شما هستیم. ما باید جلوی اینگونه نفوذها را بگیریم.

وی افزود: در همین ایام وزیر دفاع آمریکا نیز در بحرین سخنانی را مطرح کرد و گفت که آمریکا می خواهد رهبر منطقه باشد. اینها در سوریه جنگ های نیابتی به وجود آورده اند و ایادی آنها در یمن دست به کشتار می زنند. در چنین شرایطی نیاز به یک فرهنگ قاطع و قوی احساس می شود که در میان مردم اشاعه یابد و دشمنان جرأت پیدا نکنند میدان داری کنند. نباید ببینیم که «ترزا می» علیه ما در بحرین حرف می زند. ما باید بتوانیم فرهنگ مان را در جهان و در برابر دشمنان بشریت اشاعه دهیم و با قدرت و ایستادگی خود آنها را سر جای خودشان بنشانیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ در جامعه خاطرنشان کرد: اسلام به همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و... توجه دارد، اما سرآمد همه این مسائل فرهنگ است. همچنانکه پیغمبران خدا نیز دعوت از مردم را از فرهنگ شروع کرده اند، لذا رسالت شما نمایندگان در کمیسیون فرهنگی مجلس رسالتی خطیر، نقش آفرین و تأثیرگذار است.

این مرجع تقلید انقلاب اسلامی را امتداد مشی پیامبران خدا و اهل بیت (ع) عنوان و خاطرنشان کرد: نخستین شیوه و مشی پیامبران «اشداء علی الفکار» بوده و ما مسلمانان باید از این آیه سرمشق بگیریم و در برابر کفار شدید باشیم. ما باید از نظر قدرت جهادی به اندازه ای قوی باشیم که دشمنان مرعوب ما باشند. قرآن ما را از نرمش در برابر دشمن و یا مذاکره با آنان بر حذر می دارد. زیرا دشمن خوی ستمگری، خودبزرگ بینی و سلطه گری دارد و نخستین کار در فرهنگ اسلامی این است که با شدت در برابر دشمن برخورد کنیم.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ از طریق فضای مجازی و لزوم پیشگیری از این نفوذ تأکید و خاطرنشان کرد: شما نمایندگان به نوعی مرزبان هستید و باید جلوی نفوذ دشمن در سیاست، اقتصاد و فرهنگ را بگیرید. فضیلت این امر بیش از مقابله با نفوذ فیزیکی دشمن است. همانطور که رهبری گفتند، ما نباید به لبخند و نرمش ظاهری دشمن نگاه کنیم؛ چرا که اگر یک لحظه غفلت کنیم جریان پاسارگاد به وجود می آید یا اظهارات نخست وزیر انگلیس علیه ایران در بحرین. گویی روباه پیر علیرغم قدرت و عظمت ایران عادت کرده که علیه ما حرف بزند.

نوری همدانی ادامه داد: توصیه دیگر بعد از اشداء علی الکفار، رحماء بینهم است؛ یعنی بین خودمان محبت، وحدت و عاطفه وجود داشته باشد. متأسفانه دوقطبی بودن در مملکت بسیار خطرناک است. اگر شما جلوی دکه روزنامه فروشی بایستید، حاکی از این است که در مملکت ما دوقطبی وجود دارد و این به ضرر ماست. زیرا همه باید یک اراده داشته باشیم و اگر بتوانیم این دوقطبی بودن را برداریم، کار بزرگی کرده ایم. لذا باید رسانه ها را اصلاح کنید تا مطالب دوقطبی مطرح نشود. البته انتقاد با علت و استدلال اشکالی ندارد اما علیه هم حرف زدن به ضرر داخل و به نفع دشمن است و باید وحدت و اتحاد حاکم باشد.

این مرجع تقلید با انتقاد از استفاده گزینشی از سخنان امام (ره) و مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: اینکه بخشی از سخنان امام (ره) یا رهبری به نفع فرد یا جریانی استفاده می شود کار درستی نیست. زیرا راه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب روشن است و باید مجموعه آن را در نظر گرفت.

وی در پایان اظهار کرد: یکی از امتیازات انقلاب و حکومت در ایران توأم بودن با مهدویت، ایمان، صداقت، درستی و پاکی است که همین امر در جهان اثرگذار است.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی بر طبق رسالتی که دارد نیازمند نقطه نظرات مراجع تقلید است.

وی افزود: ما در شرایط سخت تهاجم فرهنگی و استفاده دشمن از انواع ابزارهای علیه نظام و ولایت قرار داریم و تلاش ما این است که نظام مقدس جمهوری اسلامی را در پس فرهنگی از هر جهت حفظ کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به سیاست کمیسیون فرهنگی برای احیای مطالبات رهبری، اهداف مراجع تقلید و تقویت زیرساخت های فرهنگی از جمله حوزه های علمیه، تصریح کرد: البته سیاست ما تقویت حوزه های علمیه از نظر سخت افزاری و پشتیبانی است. ما معتقدیم حوزه های علمیه مرکز تولیدکننده محتوای ارزش های اسلامی هستند و باید در این زمینه به داخل و خارج پاسخگو باشند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :