تصویر برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن

تاریخ انتشار پست : 1395-9-22 دسته :

همزمان با شروع هفته وحدت مراسم باشکوهی با حضور علمای تشیع و تسنن در محل مزار شیخ الاسلام احمد جامی برگزار شد

برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن + عکس

مشهد, احمد جامی, تشیع و تسنن, وحدت, هفته وحدت, تربت جام, خراسان رضوی
به نقل از طاها پخش از طاها پخش معاون استاندار خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به جایگاه وحدت افزود : نگاه راهبردی امام راحل به هفته وحدت پس از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ستودنی است و باید این نگاه راهبردی در سراسر دنیا بعنوان یک الگو موفق در بین مسلمانان نهادینه شود
دکتر حسینی اظهار داشت : دین آهنگ زندگی انسانهاست و در سایه توحید و رسالت نبوی می تواند جامعه را ساخت و انسان را از جاهلیت نجات دهد و توطئه های دشمنان را از بین ببرد و برگزاری جشن های وحدت پیام محکمی برای دشمنان خواهد داشت تا نتوانند به اسلام و انقلاب اسلامی ضربه بزنند
او در ادامه خاطر نشان کرد : تنها با حاکمیت تفکر دینی اسلامی حکومت ها می توانند جامعه سالم داشته باشند و دین در حقیقت برای بهتر زیستن است.
برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن + عکس


حجت الاسلام فرجام مدیر رسیدگی به حوز های علمیه اهل سنت خراسان رضوی نیز دراین مراسم گفت : قران یک سنت الهی وحدت بخش است که همه مسلمانان به آن اعتقاد داشته و می تواند به عنوان یک ریسمان الهی از تفرقه مسلمانان جلو گیری کند و با همدلی می توان به شکوه و عظمت جامعه ا سلامی کمک کرد.
او افزود : جریان تکفیری در حقیقت یک مهندسی است که برای جامعه اسلامی طراحی شده است تا جبهه آرایی در بین مسلمانان را ترویج دهند و ضروری است همه افراد جامعه در هر جایگاه اجتماعی به وحدت کمک کنند تا صمیمیت همگرایی در جامعه ادا شود.
حجت الاسلام فرجام در ادامه تاکید کرد : به حکم عقل و منطق اموز های دینی ارزشمند است و باید بعنوان یک وظیفه اسلامی در مقابل افراطی گری مقابله کنیم تا فضای و حدت در جامعه حفظ شود.
برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن + عکس


رئیس حوزه علمیه اهل سنت چابهار نیز در ادامه این مراسم افزود : حضور انبوه دو قشر شیعه و سنی نشان از برکت نظام جمهوری اسلامی و پیام اخوت رهبری بوده و امروز این امنیت بعنوان بزرگترین نعمت در کشور مهیاست تا بتوانیم به آسایش و ازادی کامل به تعلیم و تعلم قرآن بپردازیم و باید از نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.
برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن + عکس


مولوی بزرگ زاده با محکوم کردن افراطی گری در بین مسلمانان افزود : مشکلات در هر جامعه ای وجود دارد و باید حل مشکلات از طریق مراجع قانونی دنبال شود نه از راه تعصب و جهالت .
برگزاری مراسم هفته وحدت با حضور تشیع و تسنن + عکس


او گفت : صدای وحدت در کشور ما منسجم است و با رهنمود های مقام معظم رهبری اکنون فضای مناسبی برای برادران اهل سنت و دیگر اقلیت های مذهبی بوجود آمده است و این از افتخارات نظام اسلامی است و هر کسی دراین راستا سنگ اندازی کند دشمن نظام جمهوری اسلامی می باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :