تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟

تاریخ انتشار پست : 1395-9-23 دسته : فرهنگی و هنری

حجم و نوع ممیزی ها در مجموعه «ماه و پلنگ» به انصراف نویسنده و کارگردان از این پروژه انجامیده است.


خبرگزاری ایسنا: حجم و نوع ممیزی ها در مجموعه «ماه و پلنگ» به انصراف نویسنده و کارگردان از این پروژه انجامیده است.

تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟

سریال, شبکه سه, تلویزیون

 احمد امینی - کارگردان سینما و تلویزیون - درباره انصراف از کارگردانی مجموعه «ماه و پلنگ» گفت: احساس کارگردان بودن در این پروژه ندارم. دوستانی در تلویزیون هستند که به جای نویسنده و کارگردان فکر کرده و ایده هایشان را اجرا می کنند. من سال هاست با تلویزیون کار کرده ام و تا به حال چنین تجربه ای نداشتم که ناظر پخش روی ریتم سکانس، نورپردازی، حرکت دوربین، شخصیت پردازی و مواردی از این دست نظر داشته باشد و نظرش را اعمال کند.

وی ادامه داد: آنچه شما می بینید، کاری نیست که ما به آن فکر کرده ایم، بسیاری از دیالوگ ها، مسیر قصه، بسیاری از جمله ها، شخصیت ها و روابط که با دقت و با توجه به قواعد تلویزیون طراحی شده اند دستخوش حذف و ممیزی شده اند. این موارد، مجموعه را ناقص و الکن کرده است.

کارگردان «نخستین شب آرامش» گفت: من هرشب پایای سریال می نشینم و از حجم تغییرها شگفت زده می شوم. من و آقای سعید مطلبی نویسنده این مجموعه در نامه ای انصرافمان را از ساخت این مجموعه به تهیه کننده و مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه اعلام کردیم. با این شرایط واقعا ادامه کار ممکن نیست.

امینی افزود: میتوانم از تعداد و شکل این ممیزی ها کتابی بنویسم که کمدی و خنده دار است. ممیزی به شیوه کارگردانی، مونتاژ، تصویربرداری و ... که قبلا تجربه اش را نداشتم.

سعید مطلبی - نویسنده مجموعه «ماه و پلنگ» - هم گفت: من و آقای احمد امینی دوشنبه 22 آذر ماه و به دنبال مجموعه ای از ممیزی ها و حذف هایی که ناظر پخش روی این مجموعه داشته از ادامه کار انصراف دادیم. این نامه را به آقای آرمان زرین کوب، تهیه کننده دادیم و امیدواریم دیگر نام ما در تیتراژ مجموعه ثبت نشود.

وی ادامه داد: من این سکانس ها را در فضای مجازی منتشر می کنم تا مخاطبان متوجه شوند که حذف ها چقدر غیرحرفه ای، غرض ورزانه و از روی بی اطلاعی و بی دانشی بوده است. برای تولید یک مجموعه در تلویزیون میلیاردها تومان از بیت المال مصرف می شود، ده ها نفر در یک پروژه زحمت می کشند ولی یک نفر با دیدن هر بخش می تواند اعمال سلیقه کرده و روند کار را مختل کند.

مطلبی افزود: آیا یک مجموعه یا فیلم بدون نظارت در تلویزیون به مرحله تولید می رسد؟ متن بعد از عبور از فیلترهای متفاوت به مرحله ساخت می رسد، بعد از آن ناظر کیفی در کنار مجموعه قرار دارد و بر جمله ها و کلمه ها نظارت می کند، مدیر گروه فیلم و سریال متن را می خواند و در جریان امور است، رییس شبکه هم همین طور. پس یک نفر در پایان راه و بعد از همه مراحل به جایگاهی در تلویزیون می رسد که مسیر داستان و شکل مجموعه را عوض می کند.

مجموعه «ماه و پلنگ» به تهیه کنندگی آرمان زرین کوب از شبکه سه پخش می شود.

داریوش ارجمند، آتنه فقیه نصیری، علی شادمان، شاهرخ استخری، ویدا جوان و ... بازیگران این مجموعه هستند.

منبع : برترینهاتیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می‌گذارد؟ | برترینها | خبروان khabarone.ir/.../تیغ-سانسور-«ماه-و-پلنگ»-را-نیمه-ک... حجم و نوع ممیزی‌ها در مجموعه «ماه و پلنگ» به انصراف نویسنده و کارگردان از این پروژه انجامیده است. تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ / حجم و نوع ممیزی‌ها در ... wwwkhabar.ir/10788943 حجم و نوع ممیزی‌ها در مجموعه «ماه و پلنگ» به انصراف نویسنده و کارگردان از این پروژه انجامیده است. مدير شبكه سه تفهيم اتهام شد - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/.../مدير-شبكه-سه-تفهيم-اتهام-ش... محمد مهدي كوهي تحت تاثير سريال ٥ كيلومتر تا بهشت كه در ماه رمضان سال ٩٠ از شبكه سوم سيما پخش ... تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ قیمت نفت در محدوده 54 تا 55 دلار می ایستد - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/441003/ ... میان عرضه و تقاضای نفت بوده است، گفت: قیمت نفت در محدوده ٥٤ تا ٥٥ دلار محکم می ایستد. ... تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ سفیر ایران در مسکو: ایران آماده لغو کامل ویزا با روسیه است | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29670179 - تیغ سانسور ماه و پلنگ را نیمه کاره می گذارد؟ تلویزیون به مرحله تولید می رسد؟ متن پس از عبور از فیلترهای مختلف به مرحله ساخت می رسد، پس از آن ناظر کیفی در کنار ... پوستر جدید فیلم کریستوفر نولان - صفحه نخست اینترنت شما https://buzdid.ir/.../پوستر-جدید-فیلم-کریستوفر-ن... شیائومی موبایل خمیده می‌سازد · معرفی نامزدهای جایزه جلال · تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ سینماگران آمریکای لاتین در برابر ترامپ. میانمار تسلیم درخواست آ.سه.آن شد - صفحه نخست اینترنت شما https://buzdid.ir/.../میانمار-تسلیم-درخواست-آ.سه.آن-شد... میانمار حق شهروندی مسلمانان روهینگیا را که در استان راخین زندگی می کنند به رسمیت نمی شناسد و ... تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ هرلحظه، جزئیات جدیدی از شورولت اِکوئیناکس 2018 harlahze.com/.../جزئیات-جدیدی-از-شورولت-اِکوئینا... شیائومی موبایل خمیده می‌سازد · معرفی نامزدهای جایزه جلال · تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ سینماگران آمریکای لاتین در برابر ترامپ. دسته: پزشکی و سلامت | محبوب ها- mahboobha.ir/cat/med تیغ سانسور «ماه و پلنگ» را نیمه کاره می گذارد؟ برچسب جدید کیهان؛ این بار برای اصغر فرهادی · معرفی نامزدهای جایزه جلال · دردسر مجری سابق "تخت ... الف - دستگیری 3 شکارچی متخلف در شاهرود alef.ir/vdcaauny649nui1.k5k4.html?422681 ۲۴ ماه زندان، جزای شکارچیان توله پلنگ در مازندران .... پشت پرده نطق ضد ایرانی نخست‌وزیر انگلیس در نشست شورای همکاری/ چرا ترزا می از ایران مایه می گذارد؟ .... سانسور عجیب بابک زنجانی در کیهان و وطن امروز! ... حاشیه های پررنگ تر از متن برای فیلم مسعود کیمیایی که نیمه کاره رها شد ... وزیر بهداشت دست به تیغ شد.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :