ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می رود

تاریخ انتشار پست : 1395-9-23 دسته : اخبار اجتماعی

رئیس پلیس راهور تهران گفت: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار به کما می رود و با یک برف و باران و برگزاری نمایشگاه، تهران قفل می شود.

خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس راهور تهران گفت: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار به کما می رود و با یک برف و باران و برگزاری نمایشگاه، تهران قفل می شود.

جرایم رانندگیسردار محمدرضا مهماندار در اولین نشست خبری خود به عنوان رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به برنامه های خود اظهار داشت: امروز موضوع نظم یکی از مسایل مهم در شهر تهران است و بی نظمی های ترافیکی در ابعاد متفاوت آزاردهنده است که عدم احترام به قوانین باعث شده مشکلاتی برای سایر شهروندان به وجود آید و حتما برخورد با ناهنجاری ها یکی از برنامه های اصلی ماست که البته آموزش و اقدامات فرهنگی در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین متاسفانه غیر از محدودیت های معدودی که وجود دارد، شاهد عدم سازماندهی تردد در شهر تهران هستیم. مثلا توزیع مواد غذایی همزمان با اوج ترافیکی صبحگاهی انجام می شود و این به معنای آن است که هرکس هر زمان و به هرشکل از معابر تهران استفاده می کند که نیازمند ساماندهی مکانی و زمانی است که به بغرن جتر شدن وضع ترافیک پایتخت می انجامد.

مهماندار با اشاره به افزایش وسایل نقلیه و افزایش تقاضای سفر گفت: متاسفانه در ساعاتی از صبح و بعدازظهر معابر تهران اشباع می شود و در نقاط ٣،٢،١٢ و ١، ٢٥ درصد بیش از ظرفیت معابر خودرو به آن وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: صبح و عصر متاسفانه تهران در تسخیر خودروها است و قطعا باید برای حل مشکل، محدودیت زمانی و مکانی تردد ایجاد کنیم.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار به کما می رود و با یک برف و باران و برگزاری نمایشگاه، تهران قفل می شود.

وی با بیان اینکه حل این مشکل نیازمند تصمیم کلان کشوری است گفت: امروز به جایی رسیده ایم که مسئولین و مردم با یکدیگر همصدا هستند و این بهترین فرصت برای حل مشکل است.

مهماندار شورای عالی ترافیک را مسول سیاست گذاری برای حل این مشکل دانست و افزود: علی رغم مسئولیت پلیس که تنها اجرای قوانین است، پلیس قطعا پیشنهاد دهنده برای اعمال محدودیت و ممنوعیت به منظور حل این مشکل خواهد بود.

وی با بیان اینکه اعمال هرگونه محدودیت و ممنوعیت ابعاد اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت اضافه کرد: با توجه به بار اقتصادی و اجتماعی تصمیم گیری ها، قطعا باید ابعاد متفاوت آن را دید و باید با خرد جمعی به این موضوع نگریست.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: امروز به نقطه ای رسیدیم که تغییر در ساختار ترافیکی تهران اجتناب ناپذیر است و قطعا باید تغییر داده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه ریزی کوتاه و میان مدت به دنبال حل ترافیک شهر تهران باشیم گفت: کاهش تعداد خودرو در اختیار پلیس نیست اما می توان با تمرکز بر برخورد با تخلفات ساکن، سرعت در رسیدگی به تصادفات و .. اقدامات تسهیل کننده ترافیک را تشدید کرد.

 مهماندار افزود: همچنین با همکاری شهرداری به دنبال اصلاح هندسی معابر نیز هستیم ولی حتما اصل موضوع تعداد خودروها در تهران است چراکه در ساعات اوج، ٦٧ درصد معابر در تسخیر خودروهای شخصی است و تنها 40 درصد جابجایی افراد را انجام می دهند. امروز 1100 دوربین نظارتی هوشمند اجازه می دهد ترافیک را به صورت جامع نگاه کنیم و با استفاده حداکثری از پرسنل، اندمی از بار ترافیکی  بکاهیم.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص هماهنگی کامل این طرح جدید پلیس با شهرداری تهران گفت: مجموعه راهور و نیروی انتظامی آماده اند تا برای آرامش و آسایش مردم با هر نهاد و سازمانی هماهنگ شوند و دست یاری به سمت هر سازمانی دراز خواهیم کرد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به لزوم تغییر محل نمایشگاه بین المللی خاطرنشان کرد: متاسفانه دوستان هیچ هماهنگی با پلیس برای برگزاری نمایشگاه ندارند و به نظر می رسد با توجه به مشکلات برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب برای مردم تهران ایجاد می کند، فکر جدی برای این مساله کنند.

مهماندار در واکنش به اظهارات انتقادآمیز برخی از اعضای شورای شهر در عدم انجام وظیفه پلیس گفت: وقتی در برخی معابر تهران، تعداد خودروها 25 درصد بیش از ظرفیت معابر است، پلیس چه کاری می تواند بکند؟ البته ما از هر کاری که به بهبود نسبی ترافیک نیز بینجامد استقبال کنیم.

منبع : برترینهاالف - ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می‌رود alef.ir/vdca6enym49nua1.k5k4.html?42txt رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار به کما می‌رود و با یک برف و باران و ... ترافیک تهران با تلنگری به کما می رود/ طرح زوج و فرد ترافیک را به ... www.ghatreh.com/.../ترافیک-تهران-تلنگری-کما-رو... ... تهران با یک تلنگر به کما می رود · ترافیک تهران با یک تلنگر کوچک به کما می رود/67 درصد ظرفیت معابر تهران در اختیار خودروهای شخصی · 5 + 1 ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می رود | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29662843 - ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می رود. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار ... پلیس راهور: ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می‌رود | دمادم damadam.ir › اخبار › صبحانه آنلاین › گوناگون ترافیک تهران با تلنگری به کما می رودرئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه ترافیک تهران مشابه یک بیمار که حال وخیمی دارد، است اظهار ... ترافیک تهران با یک تلنگر به کما می رود/تغییر ساختار ترافیکی ... tnews.ir/news/605675937896.html رئیس پلیس راهور تهران گفت: با توجه به بیماری ترافیک پایتخت شاهدیم با یک تلنگر این بیمار به کما می رود و با یک برف و باران و برگزاری ... ترافیک تهران با تلنگری به کما می‌رود - ایسنا isna.ir/news/.../ترافیک-تهران-با-تلنگری-به-کما-می-... ترافیک تهران با تلنگری به کما می‌رود ... وی با بیان اینکه در چنین شرایطی یک مسیر یک ربعی را شهروندان در مدت 45 دقیقه تا یک ساعت طی می‌کنند ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :