لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-23 دسته : علمی آموزشی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد.

لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی

معاون پژوهشی وزارت علوم, نوآوری, رویکرد نظام علمی و فناوری, طرح های فناورانه

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛ وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور" و "دوازدهمین جشنواره ایده های برتر و استارت آپ های دانشگاهی" که هم اکنون در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی درحال برگزاری است، گفت: از آنجاکه با اتکا به ظرفیت های عظیم علمی کشور با استواری تمام و برنامه ریزی و قدرت پیش می رویم شاهد دستیابی به عرصه های بلند و پرافتخار حوزه های علم و فناوری هستیم.

وی افزود: رشد علمی بالا چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت در جهان و منطقه علیرغم وجود مشکلات و چالش های عدیده مدیریتی و ساختاری و.. حتما نیازمند توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی و اصلاح سازوکارها در حوزه های متفاوت هستیم.

احمدی با اشاره به برگزاری این دوجشنواره بعنوان نمایانگران رویکرد نظام علمی و فناوری کشور اظهار داشت: فرآیند انتخاب پژوهشگران و فناوران دومرحله بود که مرحله اول از سوی دانشگاهها، مراکز آموزشی و پژوهشی و دستگاههای اجرایی و مراکز فناوری بوده است.

وی با اشاره به این مرحله گفت: بعد از ارسال فراخوان در شهریور 95 از سوی دبیرخانه جشنواره مرحله اول بررسی پرونده ها و سوابق علمی پژوهشگران و فناوران توسط دانشگاهها و مراکز پژوهشی و دستگاههای اجرایی و مراکز فناوری شروع شد و پژوهشگران در هفت گروه تخصصی بررسی و از میان افراد واجد شرایط در هر گروه افراد منتخب از سوی موسسات فوق به دبیرخانه جشنواره معرفی شدند.

به گفته وی، در مجموع تعداد 200 پرونده پژوهشگر و 105 پرونده فناور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

احمدی درباره مهمترین معیارهای انتخاب پژوهشگران گفت: نقش آفرینی موثر پژوهشگران در حوزه تولید علم، مشارکت پژوهشگران در حل مسائل کشور و ایجاد ارتباط با صنعت و جامعه،حضور پژوهشگران در مجامع علمی و همایش های داخلی و خارجی، رعایت اخلاق حرفه ای و پرهیز از چاپ مقاله در نشریات بدون اعتبار یا نشریاتی که در فهرست سیاه قرار دارند و برخورداری از شاخص اچ ایندکس و میزان استناد بالا از جمله مهمترین معیارها و شاخص ها است.

وی اعلام کرد: اجرای طرحهای فناورانه، میزان نوآوری در طرح یا محصول، افتخارات کسب شده، تخصص و تجارب فناور، رعایت استانداردها و کسب مجوزها و اثرگذاری اجرای طرح فناورانه. از جمله مهمترین شاخص های انتخاب فناوران بوده است.

به گفته معاون پژوهش و فناپری وزارت علوم، برگزیدگان شامل پژوهشگران(برای دانشگاهها و مراکز پژوهش وفناوری و وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی)، فناوران و حامیان پژوهش وفناوری برگزیده هستند که 16 پژوهشگر و پنج فناور (در مجموع 21نفر) انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه وزارت،صنعت، معدن وتجارت، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و برگزیدگان استانی حامیان پژوهش وفناوری هستند، اعلام کرد: دومین جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده(شتاب) ازمهرماه با فراخوان کشوری اغاز به کار کرد.

وی افزود: تعداد 1هزار و 278 ایده در 9گروه علمی از استانهای کشور به دبیرخانه جشنواره در پارک علم و فناوری یزد راه افتاد.

احمدی بیان کرد: از این تعداد 131 ایده به مرحله دوم راه یافتند و بعد از داوری مرحله دوم 33 ایده انتخاب شد.

وی اظهار داشت: در مرحله سوم 33 ایده وی از ارائه و معرفی در مرحله نهایی همزمان با هفته پژوهش و فناوری در آذرماه امسال داوری و 10 ایده برگزیده شدند.

منبع : باشگاه خبرنگارانلزوم توسعه زیرساخت ها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - ایسکانیوز www.iscanews.ir › دانش و آموزش › علم و فناوری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساخت های مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی www.24khabar.com/.../لزوم-توسعه-زیرساختها-و-شب... به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در هفدهمین جشنواره تجلیل از ... لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - خبر زنده khabarezendeh.com/.../لزوم-توسعه-زیرساختها-و-شب... به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در هفدهمين جشنواره تجليل از ... لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/29654753 - لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی. معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - جستجوگر اخبار ... tnews.ir/news/33d375940722.html معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی – دکتر لیست doctorlist.ir/لزوم-توسعه-زیرساختها-و-شبکه-های-علمی... معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لینک خبر: اینجا را کلیک کنید. لزوم توسعه زیرساخت ها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - آکا www.akairan.com/.../news2016121311495181668.ht... معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساخت های مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - کافه خبر cofekhabar.ir/news/349437 [unable to retrieve full-text content]معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از لزوم توسعه زیرساختهای مورد نیاز و شبکه های علمی داخلی و خارجی خبر داد. لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی - پارس تلکس parstelex.ir/site/news/show/2467652 جستجو گر هوشمند اخبار در سایتهای خبری,اخبار سیاسی,اخبار علمی,اخبار فرهنگی,اخبار اجتماعی,اخبار هنری,اخبار مذهبی,اخبار شیعه - معاون پژوهش و ... لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی صبح سه شنبه 23 ... khabarche.ir/.../لزوم-توسعه-زیرساختها-و-شبکه-های-ع... شبکه توسعه فناوری صبح سه شنبه بیست و سوم آذر ماه 1395 خبر لزوم توسعه زیرساختها و شبکه های علمی داخلی و خارجی.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :