واکنش وزیر احمدی نژاد به اقطعال نامزدی قالیباف

تاریخ انتشار پست : 1395-9-24 دسته : سیاسی

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئناً درنهایت اصولگرایان با یک نامزد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر خواهند شد. اما علت ندارد که بخواهیم از هم اکنون این نامزد را مشخص و معرفی کنیم.

خبرگزاری ایلنا:  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئناً درنهایت اصولگرایان با یک نامزد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر خواهند شد. اما علت ندارد که بخواهیم از هم اکنون این نامزد را مشخص و معرفی کنیم.

انتخابات ریاست جمهوری 96محمدمهدی زاهدی در توضیح رویکرد اصولگرایان برای دستیابی به اجماع در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده که باتوجه به مطرح شدن گزینه های متعدد دور از دسترس به نظر می رسد، اعلام کرد: حالت اصولگرایان خوب است و به توافق کلی میان نامزدها و جریان های اصولگرا رسیده ایم.

او گفت: مطمئناً درنهایت اصولگرایان با یک نامزد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حاضر خواهند شد. اما علت ندارد که بخواهیم از هم اکنون این نامزد را مشخص و معرفی کنیم.

نماینده اصولگرای کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مطمئن باشید، جریان ارزشی، طرفدار نظام و انقلاب و برخاسته از مردم، حتماً در نهایت به یک نامزد برای انتخابات خواهند رسید.

او در پاسخ به این سوال که آیا منظور از جریان ارزشی طرفدار نظام و برخاسته از مردم، جریان اصولگرایی است، گفت: اصولگرایان نیز جزئی از این جریان هستند.

زاهدی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال معرفی یک نامزد مشترک با اصلاح طلبان که آن ها نیز جریان سیاسی ارزشی، طرفدار نظام و برخاسته از مردم هستند، گفت: به هیچ وجه! قطعاً ما با آن ها یک کاندیدای مشترک معرفی نمی کنیم و حتماً با آن ها اختلاف نظر جدی داریم که شکی در این رابطه نیست.

وزیر علوم دولت نخست احمدی نژاد تصریح کرد: هنگامی که از واژه اصولگرایی استفاده می کنیم، ممکن است منظورمان محدود به طیف خاصی از جریان‎های سیاسی باشد، درحالی که بسیاری از مردم متدین، ارزشی و حتی ولایتمدار کشورمان در جریان های سیاسی معروف حضور نداشته باشند؛ بنابر این سعی ما این است که نظر این طیف از مردم که شاید به لحاظ عددی بسیار بیشتر از افراد عضو در تشکل های سیاسی را دربرگیرند، تامین کنیم.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: با این حساب، سعی خواهیم کرد در نهایت برای کلیه افراد و جریان های سیاسی همسو با نظام، انقلاب و رهبری به یک کاندیدا برسیم.

زاهدی در پاسخ به این سوال که آیا موتلفه را که اخیراً اعلام کرده قطعاً نامزد مستقلی در انتخابات خواهد داشت، جزء این جریان ها می دانید، گفت: موتلفه نیز جزء این جریان ها است و فعلاً بنا بر این است که به یک نامزد مشترک برسیم.

عضو جبهه یکتا در پاسخ به این سوال که آیا جبهه پیروان خط امام و رهبری محور ائتلاف اصولگرایان خواهند بود یا مراجع این نقش را ایفا خواهند کرد، یادآور شد: این مسائل مربوط به آینده است و مسائلی است که بعدها باید درباره آن اظهارنظر کرد.

وزیر علوم دولت احمدی نژاد ادامه داد: با این حال مطمئن باشید، حتماً به جریان روحانیت مبارز کشور تحت عنوان جامعه روحانیت مبارز یا جامعه مدرسین احترام خواهیم گذاشت و نظرشان را دریافت خواهیم کرد و اساساً خودمان را جدای از آن ها نمی دانیم.

او همچنین در پاسخ به این سوال که ورود قالیباف، جلیلی، ضرغامی و بسیاری دیگر از اصولگرایان به رقابت های انتخاباتی با هدف اصولگرایان در راستای معرفی یک نامزد منافات ندارد، گفت: به هیچ عنوان. احتمال دارد در مراحل ابتدایی تعداد بسیاری مطرح شوند و حتی در زمان نام نویسی نیز تعداد زیادی خود را معرفی کنند و در عرصه حاضر شوند اما در نهایت قطعاً به یک نامزد دست خواهیم یافت.

نماینده اصولگرای کرمان در پاسخ به این که با چه پشتوانه ای فکر می کنید اتفاقی را که در جریان ائتلاف ۲+۱ در انتخابات ریاست جمهوری پیشین شاهد بودیم، تکرار نمی شود، گفت: دور قبل عزیزان ما مرتکب اشتباهی فاحش شدند و امیدواریم و باور داریم تجربه تلخ دوره گذشته، هرگز تکرار نخواهد شد.

زاهدی در پایان در واکنش به موضع گیری احمدی نژاد مبنی بر عدم حمایت از هیچکدام از نامزدهای انتخاباتی، گفت: این سوال را باید از آقای احمدی نژاد بپرسید.

منبع : برترینهاواکنش وزیر احمدی‌نژاد به احتمال نامزدی قالیباف جلیلی و ضرغامی-الف ... irannp.com/.../in_alef.irr5.lvdcci0q0i2bqis8.ala2.htmlr... واکنش وزیر احمدی‌نژاد به احتمال نامزدی قالیباف جلیلی و ضرغامی-الف. صفحه مورد نظر شما در حال بارگذاری می باشد. لطفا صبور باشید ... واکنش به شایعه نامزدی احمدی‌نژاد برای مجلس - صراط www.seratnews.ir/.../واکنش-به-شایعه-نامزدی-احمدی‌نژاد-... - در سفر به نهاوند از زبان افراد مختلفی شنیدم که دکتر احمدی نژاد رییس جمهور پیشین ... های خبری از بازگشت احمدی نژاد به فعالیتهای سیاسی در انتخابات مجلس دهم و احتمال حضور ... فتاح: قالی‌باف خریدار ساختمان سوهانک بود/ چمران: خبر نداشتیم ... واکنش وزیر بهداشت به ماجرای فوت دختر 12 ساله افغان/ فروش اعضای بدن ایرانی به اتباع ... پاسخ شدید ناطق نوری به فاضل لاریجانی/ نظر نایب رئیس مجلس ... - تابناک www.tabnak.ir/fa/specialnews کنایه علم‌الهدی به رئیس‌جمهور/انتقاد صریح وزیر کشور از صداو سیما/پیشنهاد امام جمعه ... به جیبوتی/واکنش احمدی نژاد به نامزدی الهام/ادعای جدید حسن عباسی علیه روحانی. مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی ... namehnews.ir/.../مصباحی-مقدم-احمدی‌نژاد-گزارشی-به-... وی با اشاره به واکنش شورای نگهبان درباره ورود احمدی‌نژاد گفت: به طور یقین می‌توانم ... جلودارزاده: نامزد اصولگراها قالیباف است/ کارگران می‌دانند احمدی‌نژاد چه به روزشان آورد · مصباحی‌مقدم: احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در انتخابات96/تلگرام 30درصد به ..... راشاتودی: ترامپ ژنرال بازنشسته جان کلی را بعنوان وزیر امنیت داخلی برگزید ... وزیر کشور دولت ترامپ کیست؟ | منابع آگاه گفتند، دونالد ترامپ، - قطره www.ghatreh.com/.../وزیر-کشور-دولت-ترامپ-کیست ترامپ یک فرمانده سابق نیروی دریایی را به عنوان وزیر کشور معرفی کرد .... واکنش وزیر احمدی نژاد به احتمال نامزدی قالیباف، جلیلی و ضرغامی ... احتمال تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۸۸) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ ... https://fa.wikipedia.org/.../احتمال_تقلب_در_انتخابات... برخی کارشناسان از احتمال دستکاری آرا به نفع محمود احمدی‌نژاد سخن گفته‌اند و گروهی دیگر از .... به عنوان مثال مصطفی تاج‌زاده، معاون وزیر کشور دولت سید محمد خاتمی، راجع به ... آقای قرائتی در سخنرانی خود افزوده است که واکنش علی خامنه‌ای به پرسش احمد ... که در رسانه‌های کشور به عدم رضایت دبیر شورای نگهبان از نامزدی آقای موسوی و تلاش ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :