این برنج ها آدم را از پای در می آورند! / ترفندهای جذاب شناسایی برنج تقلبی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-24 دسته : علمی آموزشی

دنیای صنعتی امروز و برخی تقلب ها در صنایع غذایی می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها شود بعد لازم است با آگاهی مواد غذایی خود و خانواده را انتخاب کنید.


ترفندهای جذاب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج ها آدم را از پای در می آورند!

برنج سرطان زا, صنایع غذایی, سرطان زا, برنج پلاستیکی, برنج
به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛کشور چین سالانه بیش از 200 تن برنج به کشورهای متفاوت دنیا صادر می کند و بزرگترین صادر کننده این محصول است اما متاسفانه علاوه بر برنج طبیعی، نوع پلاستیکی آن هم جزو صادرات به همراه محصول اصلی است.

خوردن این برنج که ترکیب پلاستیک و نشاسته سیب زمینی است می تواند باعث ابتلای انسان به انواع بیماری ها از جمله مشکلات گوارشی و حتی سرطان شود.

چینی ها این برنج پلاستیکی را به بهترین شیوه قالب می زنند و به آن عطر برنج اضافه می کنند که باعث شباهت باورنکردنی به برنج طبیعی می شود.

خوشبختانه راه های آسانی برای تشخیص برنج واقعی از تقلبی وجود دارد از جمله:

چند دانه برنج را در مجاورت آتش بسوزانید، آن تعدادی که می سوزند برنج پلاستیکی هستند.

مقداری برنج را داخل ظرف پر آب بریزید آن مقداری که کف ظرف باقی ماندند برنج طبیعی هستند.

در شیوه ای دیگر مقدارری برنج را توسط هاون بکوبید آن مقداری که کاملا خرد شدند برنج طبیعی و با منشا آلی است و آن مقداری که خرد نشد و هسته زرد رنگ داشت برنج پلاستیکی است.

و در آخرین شیوه مقداری برنج را در طرف در بسته برای چند روز در مجاورت نور خورشید قرار دهید اگر کپک زد برنج طبیعی است اما اگر سالم ماند برنج پلاستیکی است.

منبع:fhfn

منبع : باشگاه خبرنگارانترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج ها آدم را از پای در می آورند ... wwwkhabar.ir/10824338 دنیای صنعتی امروز و برخی تقلب ها در صنایع غذایی می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها شود پس لازم است با آگاهی مواد غذایی خود و خانواده... جهانبخش سکو نشین شد | باشگاه خبرنگاران | خبروان khabarone.ir/news/5318887/جهانبخش-سکو-نشین-شد ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! جهانبخش سکو نشین شد درخواست رئیس‌جمهور سودان جنوبی برای برگزاری ... تقدیم نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» به عباس کیارستمی + فیلم ... khabarone.ir/.../تقدیم-نمایش-«راپورت‌های-شبانه-دکت... این نمایش با محوریت زندگی رهبر نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران ... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! عکسی از علی پروین در تمرین سایپا | پارسینه | خبروان khabarone.ir/.../عکسی-از-علی-پروین-در-تمرین-سای... علی پروین در این دیدار از رفاقت دیرینه خود با حسین فرکی سرمربی ... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! 6 گروه کارشناسی برای ریشه یابی خشونت در مسابقه پرشش مهر رئیس ... khabarone.ir/.../6-گروه-کارشناسی-برای-ریشه-یابی-... و چگونه می توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟' را فرصت ... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! راز دریبل‌های مسی و شوت‌های رونالدو | بولتن | خبروان khabarone.ir/.../راز-دریبل‌های-مسی-و-شوت‌های-رونالدو بررسی ها نشان می دهند که قدرت فوق العاده نهفته شده در بالاتنه رونالدو، .... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! ورزشکاران استان در اردوی بسکتبال با ویلچر | باشگاه خبرنگاران | خبروان khabarone.ir/.../ورزشکاران-استان-در-اردوی-بسکتبال... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! جهانبخش سکو نشین شد درخواست رئیس‌جمهور سودان جنوبی برای برگزاری ... تیم ویژه ترامپ، در حال بازبینی برجام | پارسینه | خبروان khabarone.ir/.../تیم-ویژه-ترامپ،-در-حال-بازبینی-بر... این وبگاه به نقل از منابع خود مدعی شد که تیم ویژه‌ای اینک در حال فعالیت ... ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج‌ها آدم را از پای در می‌آورند! علت قد کشیدن برنج هندی؟خندون دات آی آر | رویکردی متفاوت به جهان هستی ... khandoon.ir › دانستنیها › آشپزی وی با اشاره به اینکه در فرآوری برنج در خارج از کشور این محصول را پاربویل یا همان نیم جوش .... ای کاش روزی سلامت همه آدم ها دغدغه تک تک ما بشه ..... جالب است در ایران هم دستگاههایی را وارد کرده اند که برای افزایش بهره وری برنج های خورد را ... سال بعد فراوانی داریم و البته این ضعف ناشی از عدم شناسایی مزیت های نسبی است. رونمایی از گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر HoloFlex با صفحه‌نمایش هولوگرافیک! monitor.shafaqna.com/FA/IR/4394989 ترفندهای جالب شناسایی برنج تقلبی/ این برنج ها آدم را از پای در می آورند! - باشگاه خبرنگاران ... برجام دست جریان های واسطه گری و دلالی را به مرور می بندد. - ایرنا ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :