سرمایه گذاری شرکت داروسازی "سیپلا" در ایران

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : بین الملل

شرکت داروسازی "سیپلا" قصد دارد با تاسیس کارخانه و تجهیزات تولید دارو در بازار ایران سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری شرکت داروسازی

ایدز, مشکلات دارویی, تالاسمی, بین الملل, سرمایه گذاری, سرطان, تحریم, بیماری تنفسی, ایران, سیپلا, داروسازی

به نقل از طاها پخش به نقل از بیزینس استاندارد؛ یک شرکت داروسازی فرعی متعلق به شرکت "سیپلا" که در هلند مشغول به فعالیت است از امکان سرمایه گذاری گسترده در بخش ساخت ماشین آلات و تجهیزات پزشکی در ایران خبر داد.

"سیپلا" یک شرکت داروسازی هندی است که در زمینه تولید و عرضه انواع داروهای شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می کند. سیپلا دارای چند واحد کارخانه ای در کشورهای متفاوت دنیا است که واحد مستقر در هلند برای حضوری فعال تر در بازار ایران اعلام آمادگی کرده است.

مذاکرات شرکت سیپلا با شرکت "اهران تجارت" ایران به نتایج مطلوبی رسیده و پیش بینی می شود سیپلا با سرمایه گذاری 16.875 میلیون یورویی اقدام به ساخت کارخانه تولید دارو در ایران کند. 75 درصد از سهام این پروژه متعلق به سیپلا و 25 درصد به شرکت ایرانی خواهد بود.

قرار است مقامات اروپایی و ایرانی سهیم در این پروژه 19 دسامبر (29 آذر) نشست دیگری برگزار کنند تا درمورد جزئیات این سرمایه گذاری و موارد امنیت مالی آن به مصاحبه بنشینند.

دفتر مرکزی سیپلا در هندوستان واقع است؛ اما این شرکت بیش از نیمی از درآمدهایش را از راه فعالیت های داروسازی در آمریکا و اروپا به دست می آورد.

در بیانیه ای که سیپلا منتشر کرد، آمده است: شرکت سیپلا سالهاست که دارو در اختیار مشتریان ایرانی قرار می دهد و بر این باور است که این کشور نباید به خاطر تحریم با مشکلات دارویی رو به رو شود.

در بیانیه سیپلا به نیاز بیماران ایرانی به دارو در حوزه بیماری های تنفسی، سرطان، تالاسمی، قلبی و عروقی و ایدز اشاره شده است.

سیپلا در سال 2001 با اختراع و عرضه داروهای ضد ویروس (آنتی وایرال) ارزان به بهای زیر یک دلار برای مبارزه با ایدز در قاره آفریقا شهرت جهانی به دست آورد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :