حکام عرب در برابر شیطنت های مثلث شوم آمریکا، انگلیس و صهیونیسم هوشیار باشند

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : سیاسی

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: لازم است به حکام عرب منطقه گوشزد کنم در برابر شیطنت های مثلث شوم آمریکا، انگلیس و صهیونیسم هوشیار باشید.

حکام عرب در برابر شیطنت های مثلث شوم آمریکا، انگلیس و صهیونیسم هوشیار باشند

حکام عرب, مثلث شوم, آیت الله اراکی, کنفرانس وحدت
به نقل از گروه طاها پخش ، آیت‎الله محسن اراکی در مراسم افتتاحیه سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران کشور های اسلامی شهر تهران در حال برگزاری است‎ ،گفت: جبهه مقاومت اسلامی از اکنون در اندیشه ایجاد ساز و کارهای لازم برای همگرایی میان ملل اسلامی باشد.

وی افزود: پیروزی جبهه مقاومت در لبنان و فلسطین و پیروزی جبهه مقاومت در عراق و سوریه و بالندگی و جهش عظیم جمهوری اسلامی‎ که محور اصلی مقاومت است در همه عرصه های علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نشان آن است که تحقق وعده الهی به پیروزی مومنان بسیار نزدیک است.

اراکی اضافه کرد: این تحولات، همگرایی را میان ملل اسلامی ‎ تقویت می‎ کند و زمینه را برای پیشروی به سوی امت واحده اسلامی ‎ پیش از پیش فراهم می‎ کند. بر همین اساس جبهه اسلامی ‎ مقاومت باید خود را برای مدیریت جامعه اسلامی ‎ در دوره جدید آماده کند و از هم اکنون در اندیشه ایجاد ساز و کار های لازم برای مرحله نوین همگرایی ملل اسلامی‎ باشد.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه افزون بر فاجعه فلسطین در مرکز دنیا اسلام، در برخی کشور ها شاهد ظلم و ستم شدیدی از سوی حکمفرمایان نسبت به ملت ها و شخصیت های برجسته و آزادیخواه می‎ باشیم. در یمن شاهد کشتار بیرحمانه مردم به دست نیرو های نظامی ‎ سعودی هستیم. در بحرین شاهد شکنجه و آزار و قتل و ارعاب ملت بی دفاع بحرین توسط نیرو های امنیتی این کشور می‎ باشیم. در میانمار بخشی از ملت مسلمان آن کشور در معرض کشتار و آوارگی دسته جمعی هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، یادآور شد: در نیجریه شاهد کشتار دسته جمعی مسلمانان و آزار و شکنجه و زندان بی علت رهبران اسلامی ‎ نظیر شیخ زاکزاکی هستیم. از سوی دیگر در کشور هایی نظیر عراق، سوریه، لیبی، افغانستان، پاکستان و ترکیه شاهد ناامنی های گسترده ناشی از فعالیت های تخریبی گروه های تروریستی هستیم.

وی افزود: ریشه کن سازی این ناامنی ها و ستمگری ها تنها در سایه احقاق حق ملت ها، وحدت و یکپارچگی نیرو های فعال این کشور ها تحقق می‎ پذیرد. بر این اساس از همین تریبون همه نخبگان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جوامع اسلامی ‎ را به همبستگی عمومی ‎ در جهت ایجاد صدای واحد در دفاع از حقوق مظلومین فرا می‎ خوانیم و آنان را به همکاری گسترده در راه دفاع از حقوق این مظلومان و پیشگیری از ادامه ظلم و بی عدالتی شدیدی که در حق آنان اعمال می‎ گردد، دعوت می‎ کنیم.

اراکی گفت: لازم است به حکام عرب منطقه گوشزد کنم در برابر شیطنت های مثلث شوم آمریکا، انگلیس و صهیونیسم هوشیار باشید. تاریخ ننگین این مثلث شوم در ایجاد جنگ و آشوب در بسیاری از کشور های جهان بویژه در منطقه غرب آسیا برای شناخت ماهیت پلید سیاستمداران این کشور ها کفایت می‎ کند. تلاش این کشور ها در ایجاد ایران هراسی، شیعه هراسی، اسلام هراسی با هدف پراکنده سازی ملت ها و ایجاد اختلاف و افشاندن بذر کینه و دشمنی در میان کشور ها است.

وی از فلسطین به عنوان قلب دنیا اسلام و منطقه یاد کرد و گفت: وظیفه حاکمان کشورهای اسلامی دفاع از مردم و سرزمین فلسطین است.

اراکی افزود: اساس همه ادیان الهی دعوت به وحدت و پرهیز از تفرقه در دین است. لذا هرگونه پدیده یا گفتار و رفتاری که منشأ پراکندگی و نزاع در میان جامعه اسلامی شود با تعالیم اسلامی‎ و شریعت محمد(ص) در تضاد و تقابل است.

وی وظیفه همه مسلمانان بلکه همه اتباع ادیان الهی را دعوت به سوی وحدت و تلاش در جهت حفظ و تقویت آن و مقابله با هر پدیده یا گفتار و رفتاری است که موجب نزاع، پراکندگی و چنددستگی جامعه اهل ایمان شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با تأکید بر این‎که پدیده زشت تکفیر و نشر روحیه خصومت و دشمنی میان مسلمانان پدید ه ای ضد اسلامی‎ است، اظهار داشت: فتنه فرقه گرایی و جنگ درونی در میان مسلمانان در چند سال اخیر توطئه مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل است و متأسفانه برخی از سران غفلت زده کشور های منطقه به دام آن گرفتار شده و در آتش آن دمید ه اند.

وی تصریح کرد: امروز این فقط رهبر انقلاب اسلامی و مسؤولان جمهوری اسلامی ‎ نیستند که منشأ گروه های تروریستی و تفرقه گرایی همچون القاعده، داعش و جبهة النصره را آمریکا، انگلیس و اسراییل می دانند، بلکه حقایق میدانی که برجسته ترین آن ها حمایت همه جانبه این مثلث شوم استکباری از این گروه هاست و نیز اقرار و اعتراف سران آمریکا و دیگر دست اندرکاران سیاست های استکباری در منطقه به تأسیس، تولید، حمایت و پشتیبانی از این گروه ها این حقیقت را پیش از پیش آشکار ساخته و بهترین و روشن ترین علت ماهیت اسلام ستیز و خصمانه آن ها نسبت به اسلام و جامعه اسلامی ‎ است.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: با وجود آشکار شدن این حقیقت اظهارات و موضع گیری هایی از سوی برخی شخصیت ها در حمایت از این گروه ها دیده می‎ شود که بسیار جای تعجب و تأسف است و اسفبارتر این که برخی از شخصیت هایی که از آن ها روشن بینی، آگاهی و دلسوزی به حال جامعه اسلامی ‎ انتظار می‎ رود بجای آن که به محکوم کردن این جریان های وابسته به صهیونیسم و استکبار بپردازند، ملت های مظلوم منطقه را متهم به فرقه گرایی می‎ کنند و جنایت های فجیع این مجموعه های ضدبشری را مظهری از مظاهر غضب و خشم عادی دانسته و از این طریق فساد و ظلم این گروه های مفسد را توجیه می‎ کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین اهداف مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل در دامن زدن به توطئه جنگ و آتش افروزی فرقه ای در منطقه، حمایت از دولت نامآغاز و غاصب اسرائیل و ایجاد فرصت مناسب برای این رژیم نامآغاز و اشغالگر در اشغال هرچه بیشتر زمین های فلسطین و تجاوز هرچه بیشتر به مقدسات اسلامی ‎ فلسطین و مردم مظلوم فلسطین است.

اراکی تاکید کرد: امت اسلامی باید آنچه در توان دارند در جهت حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و آزادسازی مسجدالاقصی قبله دوم مسلمین به کار گیرند.

وی شروع دوره جدیدی در منطقه غرب آسیا را بشارت داد و گفت: دوره جدید، دوره اقتدار بلامنازع جبهه مقاومت است، جبهه ای که برتری خود را در همه صحنه های برخورد با قدرت های استکباری به اثبات رسانید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :