بازار داغ دلار فروشان در هوای سرد پاییزی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : اقتصادی

روند رو به افزایش نرخ دلار سبب شده است این روزها بازار دلارفروشان در هوای سرد پاییزی داغ شود و مردم عادی هم با این تصور که نرخ دلار باز هم افزایشی خواهد بود خریدار دلار شده اند.

خبرگزاری فارس:  روند رو به افزایش نرخ دلار که از دو روز گذشته بعد از یک وقفه کوتاه شروع شده امروز نیز ادامه داشت و این موضوع باعث شد تا مردم عادی و حتی خانم های خانه دار هم خریدار دلار باشند.

بازار ارزصرافان با این عنوان که این روزها با افزایش نرخ دلار فروش دلار به مردم عادی هم افزایش داشته است می گویند: این روزها برخی از متقاضیان خرید دلار که با نزدیک شده به ژانویه و تعطیلات سال نو میلادی قصد سفر دارند از ترس گران شدن نرخ دلار ،سعی دارند هرچه سریعتر اقدام به خرید ارز کنند تا کمتر ضرر کنند

آنان می افزایند: علاوه بر این افراد، برخی از افراد عادی و حتی خانم های خانه دار نیز این روزها متقاضی خرید دلار شده اند چرا که احتمال می دهند نرخ دلار افزایشی خواهد بود به همین منظور قصد خرید دلار کرده اند.

اکثر صرافان بر این اعتقاد هستند که نزدیک شدن به سال نو میلادی و سفرهای برون مرزی و ورود مردم عادی به بازار دلار باعث شده تا هم میزان فروش دلار در صرافی ها بالا برود و نرخ دلار تقویت شود.

همچنین به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، تقویت نرخ برابری دلار در برابر سایر ارزها و افزایش نرخ بهره در امریکا در تقویت نرخ دلار در بازار غیر رسمی ایران بی تاثیر نبوده است.

بنابراین نقل از، نرخ دلار در لحظه تنظیم این نقل از 3940 تومان بود اما اکثر متقاضیان دلار عنوان می کردند که صرافی ها اگرچه این نرخ را بر روی تابلو درج کرده اند اما دلار را کمتر از 3950 تومان نمی فروشند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :