ساخت نیروگاه خورشیدی و بادی توسط آلمانی ها در خوزستان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته :

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ازامضای یاداشت تفاهم همکاری در زمینه ساخت نیروگاه خورشیدی و بادی بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت آلمانی خبرداد.

ساخت نیروگاه خورشیدی و بادی توسط آلمانی ها در خوزستان

نیروگاه خورشیدی, خوزستان, مدیرعامل شرکت برق خوزستان, محمود دشت بزرگ, تفاهم همکاری, شرکت آلمانی

به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ،محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: در راستای گسترش استفاده از فن آوری انرژی های تجدیدپذیر و پاک و جذب سرمایه گذاران خارجی، یاداشت تفاهم همکاری در زمینه ساخت نیروگاه خورشیدی و بادی بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت آلمانی مدیو انرژی امضا شد.

وی افزود: این یادداشت تفاهم همکاری شامل احداث و بهره برداری از نیروگاه 20 مگاواتی خورشیدی فتوولتاییک در شوشتر با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی این شهر با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ارزش 24 میلیون یورو و همچنین احداث و بهره برداری از نیروگاه بادی به ظرفیت 50 مگاوات در ماهشهر به ارزش 80 میلیون یورو است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: سرمایه گذار آلمانی در اجرای این پروژه ها متعهد شده تا دانش، فن آوری، تجربه، نیروی متخصص، سرمایه و تمام توانمندی فنی و اقتصادی را به همراه تجهیزات کافی در جهت ساخت این نیروگاه ها فراهم کند و بکار گیرد.

دشت بزرگ گفت : شرکت برق منطقه ای خوزستان تلاش کرده است تا کلیه بسترهای لازم را جهت جلب و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در صنعت برق منطقه بویژه در بخش انرژی های تجدیدپذیر فراهم کند که خوشبختانه با حمایت و پیگیری وزارت نیرو و شرکت توانیر موفق شدیم در این زمینه کارهای ارزشمندی را انجام داده و زمینه اشتغالزایی و توسعه اقتصادی بیشتر را در این استان فراهم کنیم.

در ادامه آندریاس لانگبرگ، سرمایه گذار آلمانی نیز با ابراز خرسندی از امضای این یادداشت تفاهم همکاری گفت: با توجه به توانمندی و پیشرفت کشور ایران و علاقه مندی به همکاری در زمینه ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر در این منطقه، مشتاق هستیم هر چه سریعتر کار را در این خصوص آغاز کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :