طاها پخش

سیاسی > بررسی حقوق تمام مدیران توسط دیوان محاسبات / حقوق های نامتعارف ظلم به نظام است

رئیس مجلس با بیان اینکه دریافت حقوق های نامتعارف ظلم به نظام است، گفت: حقوق تمام مدیران توسط دیوان محاسبات بررسی شد.

حقوق های نامتعارف ظلم به نظام است/ بررسی حقوق تمام مدیران توسط دیوان محاسبات

علی لاریجانی, حقوق نامتعارف, مدیران نجومی

به نقل از حوزه طاها پخش گروه طاها پخش علی لاریجانی پس از ظهر امروز در نشست با نخبگان شهرستان علی آبادکتول اظهار کرد: ممکن است در جهان برخی افراد برای منافع جهان همانند گرگ به همدیگر حمله می کنند، اما نفس دین اسلام صلح، آرامش و خلوص در کارهاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نصیحت کردن و نقد درست کردن به حاکمان ضرورت دارد و ممکن است هر فردی اشتباه کند و بنابراین باید میدان برای آزادی فکر وجود داشته باشد.

وی افزود: ممکن است در برخی استان ها سرمایه گذاری بیشتری صورت گرفته باشد و در برخی از استان ها سرمایه گذاری کمتری صورت گرفته باشد و حضور در استان ها و شنیدن گلایه ها برای پیشرفت مسائل در تمام کشور است.

لاریجانی درخصوص حقوق های نامتعارف گفت: اینکه عده ای در کشور حقوق های نامتعارف بگیرند، ظلم به کشور و نظام بوده و نباید اینطور عمل می کردند.

وی اضافه کرد: ما در کشور حدود 95 هزار مدیر داریم و وقتی یک عده ای این کار را بکنند، علامت سوال برای تمام مدیران پیش می آید و این ظلم به این مدیران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس اقدام موثری انجام دادیم و به دیوان محاسبات گفتیم که حقوق مدیران تمام وزارتخانه ها و نمایندگان مجلس و نیروهای مسلح بررسی شود.

لاریجانی تاکید کرد: دیوان محاسبات بررسی کرد و از بین 95 هزار مدیر، 400 مدیر تخلف داشته و حقوق نامتعارف داشتند و برخی از این 400 نفر وام های قرض الحسنه خلاف گرفته بودند.

وی اضافه کرد: به همین علت پس این نقل از به دیوان محاسبات ماموریت داده شد که تمام کسانی که حقوق اضافه گرفتند، باید اضافه حقوق را برگشت دهند که همه آنها به غیر از چهار نفر برگرداندند و چهار نفر باقی مانده به قوه قضاییه معرفی شوند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای آینده باید کاری می کردیم که این تخلفات صورت نگیرد، به همین منظور طرح یک فوریتی در مجلس مطرح شد و حدود مقررات دریافتی مدیران از حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر اعلام شد.

وی گفت: یک فوریت این قانون تصویب شد و به کمیسیون رفت و منتظر هستیم در کمیسیون تصویب شده تا در صحن به رای گذاشته شود.

لاریجانی در بخش دیگری با تاکید بر حضور مسئولان بین مردم و بیان اهمیت این امر از زبان پیامبر(ص) خاطرنشان کرد: اینکه ما تلاش می کنیم با حضور در بین مسلمانان کارهایمان را انجام دهیم، باعث می شود قلب ها به یکدیگر نزدیک شده و مشکلات مردم حل شود.

وی اضافه کرد: نمازهای جماعت در کشور باید با رونق بیشتری انجام شود، توسعه نماز جماعت در کشور یک کار اساسی است که باید بیشتر ترویج شود.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان باید مساجد را مورد توجه قرار دهند، زیرا یک امر بسیار مهم در جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به سفر خود به استان گلستان گفت: این سفر باعث فهم بیشتر نسبت به مشکلات استان گلستان و موجب تصمیم گیری بهتر درباره مشکلات این استان خواهد شد.

لاریجانی گفت: تلاش ما بر این است که مشکلات مطرح شده استان گلستان را در برنامه ششم بگنجانیم.

وی افزود: استان گلستان ظرفیت بالایی برای توسعه و جهش اقتصادی دارد و در مجلس تصویب کردیم که منابعی در اختیار دولت قرار گیرد تا مشکلات فرهنگیان و بدهی به پیمانکاران پرداخت شود که این موضوع باعث پیشرفت کشور می شود.

لاریجانی در پایان ابراز کرد: مصوبه ای به دولت ابلاغ شد که وام های کمتر از 100 میلیون تومان دچار جریمه نشود و از استاندار گلستان می خواهم این موضوع در استان گلستان نیز با جدیت دنبال شود و بانک ها مکلف به اجرای آن هستند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه
Related Links

مطالب تصادفی
Random Links

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد