جذب پزشکان متخصص متعهد فقط در مراکز تعیین شده

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : علمی آموزشی

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت جذب و بکارگیری پزشکان متخصص متعهد به خدمت (مشمول ضریب کا) را به جز در نقاط تعیین شده از سوی وزارت بهداشت ممنوع خواند.

جذب پزشکان متخصص متعهد فقط در مراکز تعیین شده

دسترسی عادلانه مردم به خدمات پزشکی, وزارت بهداشت, پزشکان متخصص مشمول ضریب k, متخصصان مشمول ضریب کا

محمدحسین میردهقان مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار طاها پخش طاها پخش ؛ جذب و بکارگیری پزشکان متخصص متعهد به خدمت (پزشکان مشمول ضریب K) به جز در نقاط و مراکز تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سایر مراکز درمانی کشور اعم از خصوصی، دولتی، عمومی غیردولتی و خیریه ممنوع است.

وی در خصوص لزوم حضور پزشکان متخصص متعهد به خدمت (مشمول ضریب کا) در نقاط تعیین شده عنوان کرد: با توجه به سیاست های وزارت بهداشت در خصوص دسترسی عادلانه مردم و بیماران به خدمات درمانی و پوشش مناسب استان ها از لحاظ نیروی تخصصی، توزیع حدود هزار و 600 پزشک متخصص در نقاط محروم و کمتر برخوردار کشور از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت انجام شد. در همین راستا انتظار می رود با اینگونه اقدامات، تشخیص و درمان بیماری ها در حوزه های تخصصی پزشکی و به خصوص در نقاط محروم با سرعت و دقت بیشتری صورت پذیرد.

میردهقان بیان کرد: همچنین ضرورت دارد دانشگاه ها و مراکز درمانی سراسر کشور اعم از خصوصی، عمومی غیردولتی، خیریه و دولتی از جذب و بکارگیری پزشکان متخصص متعهد به خدمت به جز در نقاط تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جدا خودداری نمایند.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت یادآور شد: بدیهی است در صورت مشاهده چنین مواردی ضمن اقدام لازم برابر مقررات، در خصوص اعتباربخشی مراکز متخلف نیز بر طبق استانداردهای اعتباربخشی اقدام خواهد شد. لطفا در صورت اطلاع از عدم رعایت موضوع فوق موارد به 1590 اطلاع داده شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :