ترامپ نامحبوب ترین رئیس جممهورمنتخب آمریکا در 20 سال اخیر

تاریخ انتشار پست : 1395-9-25 دسته : بین الملل

نتایج چندین نظرسنجی اخیر حاکی از آن است که ترامپ کمترین میزان محبوبیت را در میان روسای جمهور منتخب آمریکا در دو دهه گذشته داشته است.

ترامپ نامحبوب ترین رئیس جممهورمنتخب آمریکا در 20 سال اخیر

محبوبیت روسای جمهور منتخب آمریکا, بین الملل, محبوبیت ترامپ در میان آمریکایی ها, ترامپ, نظرسنجی گالوپ
به نقل از طاها پخش ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، اگرچه میزان محبوبیت "دونالد ترامپ،" رئیس جمهور منتخب آمریکا، از زمان پیروزی وی در انتخابات ماه نوامبر بهبود یافته، اما وی در مقایسه با سایر روسای جمهور منتخب آمریکا در 20 سال اخیر کمترین میزان محبوبیت را دارد.

بر طبق نتایج چندین نظرسنجی که وب سایت «ریل کلیر پالیتیکس» آنها را برگزار کرده است، حدود 50 درصد از آمریکایی ها نظر نامساعدی نسبت به این رهبر جمهوری خواه دارند.

اما این آمار نسبت به آمار روز انتخابات که نشان می داد 58 درصد از رای دهندگان احساس منفی نسبت به وی داشتند، بهبود یافته است.

موسسه نظرسنجی سی بی اس اعلام کرده ترامپ از نظر میزان محبوبیت پایین تر از باراک اوباما و جورج بوش است.

یک نفر از هر سه آمریکایی بر این باور است که وی رئیس جمهور ضعیفی خواهد بود. این در رقم برای اوباما در دسامبر 2008، یک نفر از هر 7 آمریکایی و برای جرج بوش در دسامبر 2000، یک نفر از هر 14 آمریکایی بود.

موسسه نظرسنجی گالوپ که آمار روسای جمهوری آمریکا بیل کلینتون را در انتخابات سال 1992 بررسی کرده است، اعلام کرد محبوبیت مردمی ترامپ در نحوه انتقال قدرت (از زمان پیروزی در انتخابات تا تحلیف) پایین ترین میزان طی 20 سال اخیر است.

سه چهارم آمریکایی ها از نحوه انتقال قدرت اوباما و دو سوم نیز از عملکرد کلینتون از زمان انتخابات تا تحلیف رضایت داشتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :