اعتبار 300 میلیارد تومانی برای احیای دریاچه ارومیه

تاریخ انتشار پست : 1395-9-26 دسته : اخبار اجتماعی

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار احیاء دریاچه از 1700 میلیارد تومان تصویب شده، خبر داد.


خبرگزاری ایسنا: دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار احیاء دریاچه از 1700 میلیارد تومان تصویب شده، خبر داد.

خلیل ساعی در نشست ستاد احیای دریاچه ارومیه با اعلام این مطلب، عنوان کرد: تراز آب دریاچه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تراز امروزی دریاچه ارومیه 1270.49 است که در مدت مشابه سال قبل 1270.21 بود. این تراز با تراز سال 1392 یکسان است ولی در مجموع، میزان نزولات جوی و ارتفاع آب دریاچه ارومیه نسبت به بلندمدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به تصویب 1700 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: از این میزان تاکنون 300 میلیارد تومان تخصیص یافته است که 54 درصد آن به آذربایجان غربی، 18 درصد به آذربایجان شرقی و 5 درصد به استان کردستان و بقیه به ستاد مرکزی احیای دریاچه تعلق دارد.

دبیر ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت به وظیفه خود در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه عمل کرده است، عنوان کرد: امسال نیز احیاء را ادامه داده و تلاش می کنیم از برنامه در نظر گرفته شده عقب نمانیم.

کسانی که توانایی مدیریت ندارند، نبود پول را بهانه می کنند

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: کسانی که توانایی مدیریت ندارند، نبود پول را بهانه می کنند.

 به نقل از ایسنا، محمد صادق پورمهدی در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه بدر واکنش به سخنان نمایندگان برخی از دستگاه های اجرایی مبنی بر عدم تخصیص اعتبارات در نقل ازات ارائه شده، افزود: از این بعد هیچ یک از دستگاه های اجرایی حق ندارند که در ارائه نقل ازات خود به این موضوع تمرکز کنند.

وی افزود: بسیاری از اقدامات و فعالیت های مهم انجام شده و یا اموری که می تواند انجام شود، به اعتبار و بودجه و ... ربطی نداشته و جزو وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید به وظایف اداری خود به هر قیمت ممکن عمل کنند، تصریح کرد: انتظار دارم که از این پس، در هیچ یک از نقل ازات ارائه شده مدیران، پای اعتبارات احیای دریاچه را به میان کشیده نشود و متأسفم از اینکه هر کسی نمی تواند مدیریت کرده و کاری انجام دهد، پول را بهانه می کند.

 معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این جلسه اجماع جمعی برای احیاء وجود دارد و منتظر اختصاص اعتبارات نمانده ایم و از این بعد نیز با همین رویکرد کار می کنیم، افزود: از ظرفیت مردم باید در تمامی حوزه ها بیش از پیش استفاده کنیم. در روستاهای استان، بیش از 60 درصد طرح ها با مشارکت مردم عملیاتی و اجرا شده است.  مردم در صرفه جویی آب، تغییر الگوی کشت و آبیاری قطره ای و غیره هم همراهی خواهند کرد و بقیه موضوع به تلاش دستگاه های اجرایی مربوط است که باید بر تلاش های خود بیفزایند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :