هشدار مجلس اعیان انگلیس دربارۀ ناامنی در این کشور بعد از برگسیت

تاریخ انتشار پست : 1395-9-26 دسته : بین الملل

مجلس اعیان انگلیس اعلام کرد خروج این کشور از اتحادیۀ اروپا ممکن است انگلیس را «ناامن تر» کند.

هشدار مجلس اعیان انگلیس دربارۀ ناامنی در این کشور بعد از برگسیت

برکسیت, برگزیت, خروج انگلیس از اتحادیه اروپا, بین الملل, نخست وزیر انگلیس, برگسیت, مجلس اعیان انگلیس, ترزا می

به نقل از طاها پخش به نقل از پرس تی وی، مجلس اعیان انگلیس اعلام کرد خروج این کشور از اتحادیۀ اروپا ممکن است انگلیس را «ناامن تر» کند، مگر اینکه همکاری امنیتی این کشور با اتحادیه اروپا حفظ شود.

بر این اساس، کمیتۀ فرعی امور اتحادیۀ اروپا در مجلس اعیان انگلیس در نقل ازی افزود: در دوران بعد از برگسیت (خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا)، عدم دسترسی به پایگاه داده های اتحادیۀ اروپا مانند «سیستم اطلاعات شنگن» و یوروپل (پلیس اروپا) ممکن است یک «شوک ناگهانی» در حفظ نظم و آرامش در این کشور ایجاد کند؛ باعث تضعیف امنیت عمومی شود و در توانایی دولت لندن در حفظ امنیت ملی خلل به وجود آورد.

در این نقل از آمده است: در دوران بعد از برگسیت که انگلیس عضویت در پارلمان اروپا و دادگاه عدالت اروپا را از دست می دهد، حفظ همکاری های امنیتی با اتحادیه اروپا دشوارتر از آن چیزی است که تصور می شود.

این نقل از می افزاید: حتی در صورت حسن نیت کامل هر دو طرف، ممکن است نزدیک شدن و همکاری انگلیس با اعضای اتحادیه اروپا عملاً دچار محدودیت هایی شود.

اوشا پراشر، رئیس این کمیته گفت: «حفاظت از جان شهروندان، نخستین وظیفۀ دولت است که باید در مذاکرات برگسیت مدنظر قرار گیرد.»

وی افزود بدون دسترسی به این نهادهای حیاتیِ اتحادیه اروپا و یا جایگزین های مناسب برای آن ها، توانایی سازمان های اجرای قانون در مبارزه با جرم و جنایت و تأمین امنیت عمومی به طورجدی آسیب می بیند.

این نقل از می گوید انگلیس بعد از برگسیت، نفوذ خود را در اتحادیه اروپا از دست می دهد و «توانایی بریتانیا برای حفاظت از منافع امنیتی اش در آینده» به خطر می افتد.

کمیتۀ فرعی امور اتحادیۀ اروپا در مجلس اعیان انکلیس اعلام کرد مقررات کنونی دربارۀ نحوۀ برخورد سازمان های اجرای قانون اتحادیه اروپا با دیگر کشورهای غیر عضو این اتحادیه «برای رفع نیازهای بریتانیا کافی نیست» و لندن باید به دنبال توافقی فراتر از مقررات کنونی باشد.

یوروپل اطلاعات مجرمان در جرائم سازمان یافته را که در همکاری بین اعضای اتحادیه اروپا تهیه شده در اختیار سایر اعضا قرار می دهد.

در سیستم اطلاعات شنگن نیز اطلاعات شهروندان ناپدیدشده و همچنین جنایتکاران به اشتراک گذاشته می شود.

براندون لوئیس، از مقامات ارشد امنیتی انگلیس می گوید: «برای دولت، همکاری در اجرای قانون و (حفظ) امنیت با متحدان اروپایی و جهانی یک اولویت باقی می ماند.»

وی افزود: «آنچه را که برای حفظ امنیت عمومی لازم است انجام خواهیم داد و ما در حال کار در کنار شرکای مجری قانون و امنیتی هستیم تا گزینه ها را برای توافق همکاری بعد از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا بررسی کنیم.»

در همه پرسی 3 تیر امسال در انگلیس، به طورکلی حدود 52 درصد از مردم رأی به خروج این کشور از اتحادیهٔ اروپا دادند.

انگلیس و اتحادیۀ اروپا بر سر برخی مسائل به ویژه تمایل انگلیس برای ادامۀ عضویت خود در بازار واحد اروپا پس از برگسیت اختلاف نظر دارند.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس، مهرماه امسال اعلام کرد این کشور طرح هایی برای شروع روند رسمی خروج از اتحادیۀ اروپا تا پیش از سپتامبر 2017 دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :